main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

The Jeampa Annual Academy Awards ? first edition

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Nov 14, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Teoretic ieri a fost ultima zi in care puteati sa trimiteti liste. Dar sunt inca destui membri de la care nu am primit inca nimic. Daca aveti nevoie de mai mult timp, spuneti, putem prelungi termenul pana la 30 decembrie, asa cum a fost initial. La o adica, nu-i nimic daca va dura un pic mai mult pana vor fi gata premiile, oricum nici nu sunt sigura ca se vor putea face.
    Dar am nevoie de mai multe propuneri, asa cum am spus, situatia e destul de incurcata moemntan, in sensul ca la unele categorii nu exista doua propuneri la fel, si va fi dificil sa alegem in aceste conditii.
     
  2. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Pana pe 30 decembrie??? Pff, o luna ca sa scrie ce? Ceva ce se poate scrie in 5 minute? Daca nu au scris pana acum, nu au chef sa participe. Simplu. Nu stiu daca va schimba ceva faptul ca se prelungeste termenul o luna si mai bine, ci doar se va lalai treaba inutil, pana nu va mai avea nici un fun pentru noi astialalti, care am participat.
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am vrut sa scriu noiembrie, nu decembrie. :)
    Asta a fost termenul initial, 30 noiembrie.
     
  4. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Well, after weeks of voting, debating, more voting, more debating and quarelling over who gets to hold the microphone, the time has come for the jury (yeah, one hell of a jury :D) to make it's decision about the winners of the awards.
    Hold on to your seats folks. Tonight, we're announcing the Awards! Sit tight![face_coffee]
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Si iata ca, dupa indelungi si sangeroase dezbateri, avem castigatorii.
    In primul rand, vreau sa le multumesc celor care si-au rapit din timpul lor pentru aceasta sarcina nu tocmai usoara, de a face propuneri pentru ca cei mai buni dintre voi sa poata castiga, si anume: Arapila, Chantal, ComicDiva, Cyber, FriendlyPiranha, Katana, Milena, Rogue, Tago Jedi si Tezeu.

    Si acum, fara prea multa vorbarie, sa trecem la premii:


    Cel mai bun topic SW al anului:
    ?What if (Ce-ar fi daca?)? Sergiu Rusu (2 voturi)

    Alte propuneri:
    ?Abstinenta sexuala la Jedi? ? Jombi Starkiller (2 voturi)
    *sigh* *roll eyes* - ComicDiva (2 voturi)
    ?Best space battle? ? ComicDiva (1 vot)
    ?Care vi se pare cea mai buna scuza?? ? Sergiu Rusu (1 vot)
    ?Cat de adanc a fost planul lui Palpatine?? ? Valo (1 vot)
    ?De ce nu l-a omorat Obi-Wan pe Anakin?? ? Valo (1 vot)


    Cel mai impresionant debut al anului:
    Tago Jedi (5 voturi)

    Alte propuneri:
    Valo (4 voturi)
    Chantal (2 voturi)


    Cel mai interesant post:
    "Acestea sunt niste intrebari la care personal n-am gasit un raspuns care sa ma satisfaca. Sunt convins ca nu sunt singurul. Daca nu vi se pare prea filosofic acest topic pentru un weekend, incercati si voi sa va exprimati opinia.
    1. Unde se afla sufletul?
    2. Ce se intampla cu sufletul atunci cand mori? Paraseste acesta trupul in momentul mortii?
    3. Sufletele se renasc?
    4. Sufletul se poate se poate consuma, regenera sau pierde?
    5. Cum simti sufletul?
    6. Ce influenta are sufletul asupra ta? Te poate sufletul calauzi in viata?
    7. Sunt sufletul si constiinta acelasi lucru? Este sufletul legat de subconstient?
    8. Spiritul se naste sau deja exista?
    9. Credeti in ideea de suflet-pereche? Care este semnificatia spirituala pentru persoanele implicate?
    10. Este sufletul o notiune fundamental pozitiva?"

    FriendlyPiranha - Mind, Body and Soul Quiz (4 voturi)


    Alte propuneri:
    Jango Fett character sheet
    Daca va uitati la Star Wars profile, veti observa ca inaltimea "nominala" a lui Jango Fett este de 1.83m.
    Faptul ca actorul era de 1.70m nu prea are importanta.
    Atentie: stormtrooperii nu erau clonele lui Temuera Morrison.
    Pe de alta parte, Luke Skywalker are in mod oficial inaltimea de 1.72m (indiferent de cat de inalt e Mark Hamill).
    Luke Skywalker character sheet
    Asta ne-ar aduce la o diferenta (perfect vizibila) de 10cm.

    Milena Syan - Descoperirea secolului! Luke nu era prea scund pentru a fi stormtrooper! (2 voturi)

    ?Mai stii, poate era visul lui Obi Wan sa-si vada prietenii zvarcolindu-se in focurile pamantesti pana sa cada in Forta.?
    AT Tezeu ? De ce nu l-a omorat Obi-Wan pe Anakin ? 1 vot

    Pozele si depresia lui Cyber
    CyberFaust ? Poze cu noi (1 vot)

    hear'ye hear'ye
    Am I jumping the gun, Baldrick, or are the words 'I have a cunning plan' marching with ill-deserved confidence in the direction of this conversation?
    yes they are
    am 2 idei faine
    prima:
    o sa imi petrec toata ziulica de maine intr-un ghiveci de flori incercand sa fac cum se simte un ghiveci de petunii
    si a 3-a:
    sa avem o tombola, sa aducem fiecare cate o chestie, (cum ar fi o casca de centurion.....sau un actibild cu steagul finlandei) si sa predam in mod cat mai randon sau "shuffle" la alt membru
    sau, asta am inteles.

    CyberFaust - TF.N FF Romania 2 year anniversary (1 vot)

    Placerea cu care Rogue a scris despre trilogia lui Han Solo
    Roguesquad ? Star Wars Books (1 vot)

    Star Wars nu e o religie, este motherf--king entertainment!!! Suntem aici pentru a ne relaxa, si a trancani si despre altceva decat chestii cotidiene.
    Nu am nevoie de cineva care sa imi zica cand si cum sa mananc si sa beau si sa ma f-- in timpul meu liber.

    Chantal ? Cantina (1 vot)


    Cea mai buna semnatura:
    Strika Amaru (2 voturi)

    Alte propuneri:
    Jombi Starkiller (2 voturi)
    Tezeu (1 vot)
    ComicDiva (1 vot)
    Arapila (1 vot)
    Cyber (1 vot)
    FriendlyPiranha (1 vot)
     
  6. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    :))
    wierdest and most likely to end up a corpse on mustafar...ouch
    i don't know, sa fiu fericit sau nu :))
     
  7. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Felixitari castigatorilor!!

    Nu inteleg un singur lucru: I try to keep a low profile, post boring and uninteresting stuff, and still my topics are nominated?! I'm confused.... :confused:I-)
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ce s-a intamplat cu postul meu de aici?[face_thinking] L-am editat ca aparea o greseala de exprimare si nu am mai intrat sa vad cum a iesit. si se pare ca a iesit de tot. De asemenea si postul meu de pe Maxima zilei e out. o_O

    Anyway, inca o data felicitari si ofer daca vreti ca premiu acea carte SW. Acum sa caut poza ei...
     
  9. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Ii multumesc initiatoarei acestui concurs, juriului si tuturor celor care au contribuit la procesul de desemnare a castigatorilor pentru timpul dedicat acestui event. Am dovedit ca putem sa facem o chestie impreuna daca e nevoie, ceea ce demonstreaza ca suntem o comunitate strans unita, din care ma bucur sa fac parte. I think that's really nice. :) =D=
     
  10. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Felicitari in primul rand celei ce a organizat=D= ; in al doilea rand celor din juriu [:D]; in al treilea rand celor nominalizati si celor care au participat cu propuneri[face_dancing] ; in al patrulea rand castigatorilor;) !
     
  11. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Felicitari Marei, Divei, castigatorilor, celor care au votat si celor care au facut din acest forum ceea ce este.@};-
    Let's all pat ourselves on the back and hope this is the first of many editions of the Jeampa Annual Awards.:D
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Felicitari Marei (in primul rand) deoarece a pus in miscare aceasta actiune a forumului. Apoi juriului si celor care au votat (stiu ca nominalizarea favoritilor nu e tocmai floare la ureche :p) si nu in ultimul rand as vrea sa-i felicit pe castigatori (da, ma felicit si pe mine :D).

    P.S. Doua voturi pt. Best Sith?... e un vis pe care nu l-am visat niciodata :p
     
  13. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Yes, hurray to that. =D=
    Multumesc pentru premiul de avatar, si ca sa o parafrazez pe Milena "One sexy b---h requires another!" Hahaha!
    Oricum, a fost o supriza totala, nici nu imi trecea prin cap.
    Alt motiv de a casca gura de uimire, a fost sa imi vad nominalizat postul cu revolta mea la adresa SW and regulations. Awww, FP, you could've just said "I love you" and I would've understood... :p

    A, si Cyber, votul de la best sig e de la mine - imi place asa mult semnatura ta incat am inceput lucrul la o poveste pentru copii in care "the wise and cunning gnomes" sunt personaje. Kudos, dude.

    Inca o data, multumiri Mara.
     
  14. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    :D abia astept sa o citesc :)
    deci, as vrea sa multumesc lui Dumnezeu (dau eu de el odata, o sa ii multumesc >:)) litle Baby Jesus [face_peace] Grown-up Jesus, Teenager Jesus and all the other Jesus people around in special lui Buddy Jesus (my personal favorite)
    doresc sa imi multumesc mie, mie, MIE, celor care m-au votat (la corpse on mustafar.......i Shall have my revenge, i might be a corpse but i'm taking you down with me :D) celor care nu m-au votat (la corpse sunt putini care nu au facut-o)
    Mie
    Juriului, avatarului meu, si nu in ultimului rand acestui ultim biscuite pe care il voi manca in cinstea voastra :)

    Sláinte!
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Wow! Mai ceva ca la premiile Oscar :)
    Sper ca in maxim 2 saptamani sa am si premiile, care vor fi identice, ca sa nu va luati cumva la paruiala. Unlike Chewie, everyone will get a medal :D
     
  16. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Daca nu mai vrea nimeni acest premiu...l-as vrea eu:D!...daca nu primim cate o pagina fiecare;) .
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    da buk ai uas toching abaut:

    [image=http://img132.imageshack.us/img132/6767/books008ow6.jpg]
     
  18. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Multumim mult, Sergiu, pentru premiu.

    Initial ma gandisem ca aceasta carte sa ajunga la Diva, pentru ca a castigat titlul de "Cel mai activ membru al anului". Dar desigur, si debutantii trebuie incurajati. ;)
    Si pentru ca acesta este primul premiu castigat de Tago pe forumul nostru, si pentru ca isi doreste cartea, sa fie a lui. Mai am si eu niste carti SW in dublu exemplar, asa ca una din ele va merge la Diva, pe langa medalie.
     
  19. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    :) A fost ceva neasteptat...
    O idee intr-adevar originala. Asa ca suntem cu totii recunoscatori Marei, dar si celor care au ajut-o in sustinerea si defasurarea oncursului. Si ar fi frumos sa avem cate o astfel de activitate la fiecare sfarsit de an.
    Felicitari tuturor!

    P.S.Vorbind de activitate...imi cer scuze pt inactivitatea de care am dat dovada in ultima vreme, dar stau foarte prost cu timpul si cand mai am vreun moment de respiro ma pun sa fac videoclipuri cu Sailor Moon (nu stiu ce m-a apucat, dar se pare ca au un efect relaxant:D)
     
  20. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Suuupeerrrr, nu am mai castigat ceva de foarte mult timp... cred ca o masca de vader... cred... :D Ideea Marei a fost una super. Abia astept editia urmatoare. Ce sa mai zic... mersi de voturi :D
     
  21. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu imi mai multumiti atat, ca o sa mi-o iau in cap pana la urma. :D
    Nu am eu cine stie ce merit aici, voi ati facut totul.
    Si da, arapila, ai castigat o masca de Vader, dar e timp sa o primesti, concursul de fotografii a avut loc prin martie daca nu ma insel (marturisesc ca este sigurul concurs de pana acum la care am ramas restanta cu premiul [face_blush], dar el exista, e in bune conditii si va ajunge intr-o buna zi. Cred ca mai astept un pic, sa mai castige arapila vreo 2-3 chestii si sa le trimit pe toate odata :D
     
  22. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Asa va arata medalia pe care o va primi fiecare castigator, personalizata cu numele sau.

    [image=http://img390.imageshack.us/img390/518/medalcomicdivaym4.jpg]

    Cu multumiri lui FriendlyPiranha, care si-a pierdut o zi intreaga sa le faca in CorelDraw, asa cum ne-a cerut tanti aia de la magazinul cu medalii :D
     
  23. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Yuuuuuuuuhaaaaaaaaaa.......o voi primi cu placere! Si inca o data multumiri tuturor celor implicati...mai ales ca eu m-am ales si cu o super carte in plus;).

    @FriendlyPiranha...e bine sa ai oameni priceputi in jurul tau [face_dancing]
     
  24. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Trebuie vazut: http://www.youtube.com/watch?v=C-an9wrc8Lc [face_laugh]

    Oricum eu am castigat o medalie;) ...
     
  25. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Super filmuletul, mai ales faza cu Lucas.
    Well, daca mai vrea cineva o medalie, sa zica :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.