The LOVE thread

Discussion in 'Romania' started by ComicDiva, May 11, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva Jedi Master

star 4

I love you without knowing how, or when, or from where,
    I love you simply, without problems or pride:
    I love you in this way because I don't know any other way of loving

Pablo Neruda

Ah, Diva is feeling romantic. That's because Diva is in the middle of a full blown crush. [face_love] [face_love] [face_love]
    Stati linistiti ca nu e cineva pe care sa cunoasteti si voi.

Dar de aceea am creat in sfarshit, the LOVE thread, un loc unde sa putem abera despre dragoste.
    Love is... [insert aberatie here]

De asemenea, se poate discuta despre idile esuate sau reusite, the difference between f#$^ing and making love, filme romantice, carti romantice, melodii romantice, the great couples in movies and stuff. Orice orice are legatura cu the BIG subject of love.

Now, sa incep prin a va spune despre my crush. HE'S SOOOOOOOOOOOOOOOOO CUTE! Painfully cute. :)
  2. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    No, thanks. I'll pass.
  3. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Aoleu, I'm doing this for you guys! Don't be scared of love. :D Sa nu ajunga vreunul dintre voi asa.

http://www.avirginsplea.com/

:D
  4. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Arata-ne niste poze sa vedem si nou "crush"-ul tau. In ideea ca el stie despre tine si nu poze din alea facute de dupa geam la magazin etc. :p
  5. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    Ei, na, si tu, Sergiu... poate vrea fata sa tina un secret.... :p
  6. sergiurusu Jedi Grand Master

star 5
    Daca era secret trebuia sa nu ne spuna[face_idea] ... Acum nu mai are cale de intoarcere. Vom utiliza toate mijloacele sa-l gasim pe nefericitul acela...[face_laugh]
  7. ComicDiva Jedi Master

star 4
    :)
    I need all the help I can get! Sa vad cum strecor eu un aparat pe acolo, ca nu m-ar supara sa am poze cu el acasa. [face_blush] [face_love]
    Pacat insa ca lucreaza la raionul cu fructe si legume si magazinul asta are cele mai oribile produse de piata ever, si nu prea merge sa cumpar de acolo, nu de alta dar if there's one thing I love more then cute guys, it's money. Si nu ma incumet sa-i arunc asa pe orice. :D

8. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Ai facut un crush pentru un vanzator de fructe? :) How nice!
    Fii atenta... Daca nu poti sa "strecori un aparat", iar fructele sunt oribile, e clar ca lucreaza intr-un hipermarket, right? :D (desi Milena si cu mine am facut poze la Real cu vacuta Milka si cu marmotele, dar asta e alta treaba, ne-am uitat frumos la baiatul de acolo si ne-a lasat :D )
    Ce trebuie sa faci: cumperi o plasa mare de fructe (din piata sau unde sunt mai bune), te duci la el la lucru si astepti sa iasa din tura. In momentul in care il vezi ca e in fata ta, faci o gaura in plasa sau pur si simplu te impiedici si imprastii toate fructele in fata lui. E clar ca va fi sensibil la faza (doar e vorba de fructe!) si se va repezi sa te ajute sa le strangi. Il lasi pe el sa o faca, si tu, tac-pac, ii faci repede niste poze. Apoi ni le arati si noua, ca sa stabilim daca e cute sau nu. Desi eu sunt dispusa sa te cred si pe cuvant. :)
  9. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    Hey, if you like this guy so much, why not just tie him up and take him home? :confused:
  10. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Hai mai Diana, arata-ne si noua POZE! Sa nu murim DUMB!
    Eu m-am indragostit de o tipa de la bazin. E ceva mai mare de mine si arata atat de bine... are un super abdomen (cred ca m-am indragostit de abdomenul ei nu de ea) si inoata demential, un stil aproape perfect, asa de ca.... la carte (cred ca si de stilul ei m-am indragostit, mai putin de ea, odata ce n-o cunosc).
    Poze nu va pot aduce ca nu duc aparatul foto in bazin (ca se uda si mai imi cumpar unul cand m-or face astia popa).
  11. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Aoleu, te-ai indragostit. Eu macar recunosc ca it's just a crush.

N-ar avea rost Milena, draga. I only want him for his banana. :) Daca-l iau acasa ma plictises rapid de el.
  12. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Asta e o scuza lamentabila! :D
    Chiar vrem poze cu stilul si abdomenul de care te-ai indragostit! [face_praying]
  13. Milena_Syan Force Ghost

star 4
    Yeah, and what could be more fun than chasing the guy around for days and days...and in the end finding out he has a girlfriend, or his banana is "temporarily out of order" :p

Tezeu, nu cred ca am putea sa apreciem la maxim stilul de inot...but we'd sure like a look at those abs! :cool: ;)
  14. ComicDiva Jedi Master

star 4
    I like the chasing. It's the fun part (there are other fun parts dar ma rog, :) )
    Serios acum, cine ma stie cred ca si-a dat seama ca I like to flirt. A lot. A nu se lua in nume de rau! Dar eu in general ma limitez la schimburi de replici cu subtext, builds up the sexual tension. ;)
  15. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Nu nu nu nu nu!
    Poate mi-o furati, tipa cu abdomen super si cu stil demential e DOAR A MEA :p (si o sa o vad si in seara asta... :lol: de parca de asta m-as duce la bazin, sau mai sti? Pacat ca n-am si eu tupeu sa agat :(... dar asta e, unii e mai prosti cu vorbaraia si mai buni in dormitor :lol:)
  16. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    [image=http://img154.imageshack.us/img154/7531/soulmates1et.jpg]

[image=http://img157.imageshack.us/img157/5529/loverslacrymosaindustrycopylef.gif]

17. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Un vid mai romantic asa... :D

http://rapidshare.de/files/20490455/She_lives_by_the_water.wmv.html
  18. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    Observatie: Se indragosteste lumea...
    Concluzie: Vine primavara...
    Solutie: Nu iesiti din casa, nu respirati, nu nimic, daca nu vreti sa o patiti!
  19. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Diva, cred ca o sa ne agitam degeaba noi doua cu topicul asta, sa-l aducem pe un fagas mai serios.
    Sa nu uitam ca avem de-a face cu fani Star Wars aici! :D

Andrei, primavara a cam venit de multisor. Eu astept deja vara. Si pe bune ca nu pot sa-mi tin respiratia mai mult de un minut. ;)

Edit: Intre timp s-a descarcat si clipul Divei. E superb, ca si celelalte cu care ne-ai obisnuit. Felicitari. Si mai asteptam si altele.
  20. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Ask and ye shall receive my dear Mara. Iata un vid in care am incercat sa vars cat mai mult din "Divacitatea" mea :D. Hope you all like it... dar tineti niste servetele la indemana.

http://rapidshare.de/files/20528681/love.wmv.html

21. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Cred ca Diva creaza asa de mult ca vine o energie divina de la muz... :D(sau muzoi e la masculin?)

P.S. Jar Jar and Palpy....
  22. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Excelent si clipul asta. Bravo. Muzica e frumoasa, si imi place ca imaginile sunt alb-negru. Parca ofera mai multa profunzime intregului ansamblu. Si nici nu se observa vreo diferenta de calitate a imaginii intre vechea si noua trilogie. O imbinare perfecta.

Voi cauta si eu cateva imagini cu Luke si Mara. Am avut mai demult niste picturi foarte frumoase facute de fani, dar nu mai stiu pe unde le-am pus, in debandada din calculatorul meu. Voi incerca sa le gasesc din nou pe net.
    Si voi mai pune si cateva din citatele mele preferate adunate de-a lungul timpului in caietul meu prafuit, dar trebuie sa le transcriu si mi-e o lene teribila acum. Sau poate le voi cauta tot pe net, e mai simplu.

Pana atunci... "Your palace or mine?" :D

[image=http://img62.imageshack.us/img62/867/angels7kx.jpg]

23. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Mai, eu m-am gandit ceva timp la treaba asta si m-am hotarat ca Anakin avea tendinte cam stalker-ish. Adica, nu stiu ce fel de tipi o atrageau de obicei pe Padme, dar daca eu ii spun cuiva: "Nu te mai holba la mine" si tipul se holbeaza in continuare... the next move would be a kick in the groin. :)

Si dup-aia Anakin continua sa-i spuna ca "I'm haunted by the kiss you won't give me" sau ceva. EWWWWWW! Psycho! Da, deci Anakin era un baiat cu capsa pusa in esenta. Hey, maybe she was into that sort of thing. :)
  24. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Nu sunt prea sigura ca stiu ce inseamna "tendinte stalker-ish". La 14 ani eu nu cred ca o atragea (inca) un anumit fel de tipi. Iar in AotC era deja alta poveste. Iti dai seama ca nici ea nu credea ce spune cand ii zicea "Nu te holba la mine". :D
    Iar Anakin era Jedi, stia ca doar il abureste si a insistat baiatul. Ii poti gasi vreo vina? :D
  25. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Da. Pot.

He was creepy. :)
Thread Status:
Not open for further replies.