The LOVE thread

Discussion in 'Romania' started by ComicDiva, May 11, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Am vazut aseara "Before sunrise" cap-coada, which i never did before.
    What a perfect love story. :) se intalnesc, isi vorbesc, they connect, they are both smokin hot.
    Apropo de ce vorbea Mara intr-un alt thread, un film care te lasa cu un zambet pe buze, si nu este prea tragico-melodramatic.
  2. Chantal Jedi Knight

star 3
    Nu stiu daca mai e valabil concursul, dar nici nu e important, vroiam doar sa postez si eu un citat. Legat de cat de mult poti (si ar trebui) sa iubesti o femeie, in filmul Don Juan de Marco, Johnny Depp ii spune lui Marlon Brando: "Ai iubit vreodata o femeie pana a tasnit laptele din ea?"
    Mie imi place foarte mult, pentru ca exprima foarte plastic modul in care un barbat ar trebui sa iubeasca o femeie, facand-o femeie, de fapt, adica dandu-i si dimensiunea materna. Iar cand atributul maternitatii, laptele, apare ca efect al extazului erotic, atunci... e atat de perfect ca n-am cuvinte.

Iar daca e sa se voteze, eu votez cu citatul "Before you find a handsome prince/ You have to kiss a lot of frogs" fiindca ma distreaza la culme si too goddamn true.
  3. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Concursul s-a incheiat de ceva vreme, din pacate.

[face_hypnotized][face_hypnotized]
    Sincer, mie mi se pare destul de scarbos. Nu de alta, dar stiu cum vine treaba cu laptele. Pe bune ca e scarbos. :D
    Daca e sa ramanem la Don Juan, mult mai mult imi plac versurile din melodia lui Bryan Adams "Have You Ever Really Loved a Woman?":
    "And when you can see your unborn children in her eyes/You know you really love a woman"
    De fapt toate versurile sunt puternice, si melodia e superba. Te invata cum trebuie sa iubesti o femeie, in caz ca nu stii. :D

Diva, "Before Sunrise" e si unul din filmele mele preferate. Dar daca ti-a placut, nu cred ca iti recomand sa vezi neaparat si continuarea, "Before Sunset". Ai avea asteptari prea mari, si cred ca te-ar dezamagi un pic. Cu mine cel putin asa s-a intamplat. Povestea e draguta, se termina frumos (poate prea brusc, totusi, cand am vazut genericul am ramas cu gura cascata si am zis: "Ce naiba, s-a terminat?"), dar parca nu e la fel ca primul. E o idee fortat si ii lipseste acea "scanteie" care a existat in primul film, de la un cap la altul. Parca ar fi o poveste ce trebuia spusa, ca sa nu o lase in coada de peste. Si s-a chinuit putin sa o spuna.
    Nu stiu daca a fost acelasi regizor, dar daca da, a cam dat-o in bara. Sau poate e de vina faptul ca filmul a fost facut la zece ani distanta de primul, dar ca si tmeline, intre cele doua povesti au trecut doar vreo patru, daca mai tin bine bine. Iar protagonistii pareau cam obositi. :D

4. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Chiar nu vreau sa vad sequel=ul, tocmai pentru ca BS mi se pare ca s-a terminat perfect. Nu mai era nimic de spus. Nimic de facut. :)
    Prefer sa ignor sequel-ul! Oricum se practica treaba asta in Hollywood. S-a facut Superman returns care este de fapt urmarea la primele doua filme Superman, 3 si 4 fiind ignorate. :p
  5. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
    Bineinteles ca mai era ceva de spus si de facut. Doar trebuia sa aflam daca s-au intalnit dupa 6 luni in aceeasi gara, nu? Eu cel putin nu cred ca as fi putut dormi linistita daca n-as fi aflat. Daca zici ca nu vrei sa vezi sequel-ul, o sa te spoilaresc. S-au intalnit pana la urma, nu dupa 6 luni, ci dupa cativa ani. Important e ca s-au intalnit intr-un final. Atat ca povestea ar fi putut fi spusa un pic mai frumos. Imprejurimile (Parisul pe timp de primavara) ar fi permis-o. :)

Ca sa nu zic nimic de faptul ca au lasat destul loc si pentru partea a treia...

Cat despre sequel-uri, se practica si la case mai mari. Eu stiu un film, Star Wars, care are cateva sequel-uri (are si prequel-uri, daca stau sa ma gandesc bine), iar unele din ele sunt chiar reusite. ;)
  6. ComicDiva Jedi Master

star 4
  7. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Cineva mi-a promis si mie filmele astea pe DVD...
  8. MaraStardreamer Force Ghost

star 4
  9. ATTezeu Jedi Master

star 4
    Nu dam nume ca nu-i frumos :D
  10. SVAndrei Jedi Grand Master

star 5
    Haide... Tell us! Tell us!
  11. ComicDiva Jedi Master

star 4
    Kevin Smith vorbeste despre cum si-a intalnit sotia si cum au facut prima oara sex. Uitati-va pana la capat, ca sa vedeti ce face iubirea din oameni. :)

http://www.youtube.com/watch?v=isrvj471h90
    http://www.youtube.com/watch?v=XBtRhH04H2c
  12. ATTezeu Jedi Master

star 4
    E demential tipul... :lol:
  13. CyberFaust FanForce CR FF Romania

Chapter Rep
    star 4
    pai e Kevin Smith ;)
    si ca veni vorba de Smithy, ceva demential: Clerks 2 m-i sa oprit la 99,1% de pe torrent ca nu mai sunt seederi si nu avanseaza de ceva ore bune nici un bit :((
  14. Chantal Jedi Knight

star 3
    Super f--king hilarious!
    Go Kev!
  15. Chantal Jedi Knight

star 3
    Here's some love for you, darlings. (Milena and Diva, don't drool to death)

http://www.youtube.com/watch?v=pKtNqfrg41w&NR
    http://www.youtube.com/watch?v=ZFLYDvu8D4s&mode=related&search=

I almost did. ;)

Si cireasa de pe tort: primele doua minute din interviu sunt absolut... yummy...

http://www.youtube.com/watch?v=g5XkvDlJN9U&search=Ewan%20Mcgregor

(I have bitten all of my nails off. Whew!)
  16. ComicDiva Jedi Master

star 4
    It's adorable but not as adorable as this:
    http://www.youtube.com/watch?v=GqY-spCnmX0

Now that's a yummie add. :)
  17. ComicDiva Jedi Master

star 4
    My bumps... my bumps... my lovely lady bumps. :)
Thread Status:
Not open for further replies.