main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania The official "How was your day?" thread.

Discussion in 'Europe Discussion' started by ComicDiva, Sep 23, 2005.

  1. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Ma parca tot formul a avut o zi nasoala... unii mai mult altii mai putin...
    1. Tezeu, ce masina ai? Logan, cumva? Nasoala zi cu buletinul si portofelul...
    2. Cora, de ce nu i-ai dat ceva bani la portar?
    3. Roguesquad, numai ciudatii si ielevii lenesi invata in metrou, ai grija...
    4. Vic, n-ai un nailon de pus pe tavan? Poti face un acoperis inauntru ca sa nu mai ploua si sa bagi un furtun in veceu prin care sa se scurga apa
    5. Faza cu turul care il faci cu fetele e aprobat de parintele diriginte?
    6. Serge, ce e ala "grant"? Suna a whisky....
    7. Mara, si eu mancam multe tampenii cand eram mic si nu am patit nimic...
    8. Doona. Si noua nu ne dai placinta?
    9. Piranha, mie cu caise....

    Si cam asta e tot... deocamdata

     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    DOONAAAA !!!! I LOVE UUUUU !!!! Dar cu placinta facuta de tine nu se compara nimeni. Sti cu ce merge placinta ? Cu VIN !
     
  3. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @Raith: Si cea cu caise e marfa dar e mai mult o prajitura. N-are coca de placinta. Si ca sa-ti fac pofta, check this out!

    [image=http://img331.imageshack.us/img331/9052/cimg2267a0ub.jpg]

    [image=http://img331.imageshack.us/img331/2562/cimg2271a5qz.jpg]

     
  4. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Femei ;)

    It's an apple pie :)
     
  5. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Omule, ne omori! :_| As da aproape orice acum, pentru o placinta calda! 8-}
     
  6. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @Doona: 1. Perfect answer;
    2. Merge si cu mere. Mai ales daca e stil american (foarte asemanatoare cu cea de cirese), iar daca e stil nemtesc (schtrudel), asta stiu si eu sa fac numai ca ma apuca dracii pana ung toate foitzele alea subtiri cu unt.
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Mama da ce POZA... iti intra pe gat :D Ma duc sa pozez niste mancare de pisici [face_whistling]
     
  8. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @Tezeu: Faci si tu ca si compatriotii mei chinezi. De fiecare data cand ma duc la Loblaws sa-mi fac cumparaturile ii vad luand pet food. Ce dracu' or face cu ea nu stiu, fiindca ei nu suporta cainii sau pisicile. Mai degraba i-ar manca.
     
  9. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Eu aduc bautura ca am zeci de sticle de chestii fine, Ballantines, Cotnari, Coniac, numai bere nu am decat 3 doze mici... Ok si unde ne intalnim? A stai ca-s la Cluj...
    :_|
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Pe mine incepe sa ma doara capul...
    Am fost la un chef (va rog sa nu ma intelegeti gresit, eu sunt om serios!), deci la un chef la care am sarbatorit un tanar domn ce tocmai a implinit venerabila varsta de un an. Au fost prezenti vreo 12 copii cu varste cuprinse intre 8 luni si 8 ani... Ma doare caaaapul....:_|
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Wow. Ce mai chef. Te si vad dantuindu-te pe acordurile frenetice ale lui Itsy bitsy spider. :)
     
  12. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Grant = proiect finantat extern.

    Azi e duminica, sper sa am o zi linistita. Poate vine SVAndrei pe la mine dupa-masa, insa pana atunci: DOOM 3 Resurrection of Evil [face_skull]
     
  13. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Mi-a fost rau pana acusi 10 minute. Acum o sa ma uit la un film... si... ce o mai fi de facut... nu stiu inca :D
     
  14. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Forumul meu da inspre partea intunecata si nu stiu ce sa-i fac... Am vazut ca un user este inactiv si nu stiu de ce... Altul mi-a spus ca nu s-a putut loga cum trebuie... Ce porcarie imensa... :mad:
     
  15. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Eu am fost la munte, oarecum...la Arieseni ca taicamiu are in service partia de acolo si io o trebuit sa-l ajut cica la instalatu' unui sistem de supravehgere...Dupaia m-am oprit pe la bunici, cum is tot in zona si am dormit singura in casa noua(da m-am odihnit a naibii de bine). Am reusit sa citesc prima pagina din Rascoala(or sa ma bata toti sfintii pana termin...bine ca e optionala[face_praying] ).
    Si ca sa ajung la ziua de azi: am baut apa cu gust de oua clocite de la Ineu si am ajuns obsedata de benzinarii[face_hypnotized] . Don't ask...
     
  16. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Katana, tu in loc sa inveti pt bac, tu umblii pe cine stie pe unde... mai pune-te cu burta pe carte...

    io azi am fost azi la un curs... ceva cu locurile de munca... si pe locul 1 o zis ca sa ma fac compozitor :confused:... da' pe locu doi mi-o iesit Film and Video Editor :D.... [face_dancing]
     
  17. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu la ora asta din noapte mananc clatite cu mere si cu zahar (facute de mama, desigur). Am cam slabit in ultima vreme si trebuie neaparat sa-mi pun kilogramele la loc. Nu pot sa traiesc fara ele...
     
  18. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Eu am facut mai devreme clatite. Am vrut neaparat cu cacao, dar nu am gasit. Am experimentat ceva insa: am amestecat in lapte un pliculet de capuccino solubil. A meritat riscul, au iesit super [face_peace]

    Si apropos de ora tarzie... caloriile nu stiu cat e ceasul [face_mischief]
     
  19. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Plz, someone take those pancakes away from her!

    ... si dati-le incoace bineinteles.
    [face_laugh]
     
  20. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Cu Nutela nu-ti plac?
     
  21. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    De unde bani de Nutella? :)
     
  22. Darth_Trayus

    Darth_Trayus Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 21, 2005
    Din buzunar Diva...

    Ziua mea incepu cu amintirea visului....ca nu mi-a luat un amik sabia lui Vader(FX)din Italia...mai tarziu primesc si confirmarea ca n-a gasit....deci,va dati seama ce zi am avut...
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Azi e ziua de luuuuuuni. O zi minunata in care sa-ti amintesti ca weekendul s-a incheiat si ca urmeaza o noua saptamana de hard work.:D V-am ridicat moralul, nu? [face_batting] Vreti acum sa dau cu el si de pamant?[face_cow]
     
  24. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Luni... Nasol...

    Sefu' a promis ca pleaca in concediu, si azi dimineata... a venit la lucru....
    In rest o gramada de hartii de scris, mi somn de mor... Am chefuit tot weekendul...
    Sper ca maine sa fie o zi mai buna...

    Zambeste! Maine va fi mai rau!
     
  25. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Bai ce-ati facut, m-ati injurat? C-au venit ploile si aici. Iar nu vand nimic azi. [face_frustrated]