main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania The official "How was your day?" thread.

Discussion in 'Europe Discussion' started by ComicDiva, Sep 23, 2005.

  1. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Sper sa se opreasca ploaia pana dupa-amiaza, cand trebuie sa ma intalnesc cu Katana, Milena si TheOneChosen. De ce ploua oare de fiecare data cand trebuie sa ne intalnim si eu am de mers pe jos??
    In rest, toate bune si frumoase. Ca la fiecare sfarsit de luna, am de lucru (e o exceptie de la regula, va rog sa ma credeti). Am de marit o gramada de salarii. Desigur, al meu nu se afla printre ele. Probabil pentru ca ma dau prea mult pe net in timpul orelor de program! :D
    See ya!
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Saptamana viitoare voi avea drum in Timisoara pentru a ma intalni cu profesorul meu de la doctorat. Daca fanii SW din TM vor sa se intalneasca cu mine pot da reply aici sau/si PM.
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Cred ca ar fi excelent sa ne putem intalni! Spune-ne in ce zi si la ce ora vei fi in Timisoara.
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Inca nu stiu. Totul depinde de profesorul Fruja de la Univ. Tibiscus. Cand imi spune va anunt si pe voi. Il voi suna pe duminica si sper sa-mi indice o zi.

    Mi-e si groaza sa ma intalnesc cu el, ca stau cam rau cu ultimul referat :_|. Macar intalnirea cu fanii din TM sa imi mai ridice moralul...
     
  5. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Chiar ca de fiecare data a plouat..asa ceva ii culmea...De data asta ai de mers mai putin:D , noi o sa ne balacim prin balti. Oricum...data trecuta tu ai ajuns uda leoarca, acum e randul nostru:D .

    Ar fu super sa ne putem intalni. Vom stabili atunci un loc si o ora...sper sa se nimereasca in asa fel incat sa putem veni toti (4).
     
  6. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Tocmai mi-am dat seama ca mi-am uitat banii acasa (ca nu-i frumos sa spun ca am ramas fara bani cand mai sunt inca 10 zile bune pana la salar), asa ca am rugat o colega sa-mi imprumute 200.000. Ma intreaba: "De ce-ti trebuie?" (Auzi intrebare!). Zic: "Ma duc la o pizza". Inevitabil: "Cu cine?". Raspuns: "Cu niste prieteni."
    Concluzie: "Ah, da, cu huligani din aia de-ai tai din Star Trek!"

    Huooooo!!!!
    [face_devil]
     
  7. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005

    Nu ma simt ca mie nu-mi place Star Trek...na8-} !:D . Trebuie sa plec peste un sfert de ora si mor de frig...si cred ca am facut si ceva intoxicatie de la mancare...(nu de la cipuperci[face_shame_on_you] )...Arat ca Rudolph...[face_clown]
     
  8. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Katana, de ce nu raspunzi la telefon? :)
    Sa aduci si aparatul de fotografiat...
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Am luat prima nota azi. Un 10 la Romana pe o compunere super duper originala din creierii mei dezaxati cu privire la Oda-in metru antic.
    Pacat ca e la romana... acolo numai 10 primesc (si rar cate un 9). Daca ar fi fost la Psaltica ar fi fost ceva :D
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Tocmai m-am intors de la intalnire, am mancat o pizza asa de iute ca mi-a luat gura foc, din pacate n-am facut poze deoarece Katana si-a vandut aparatul si al meu e ca de obicei fara baterii, in schimb cred ca am racit... Am umblat iar prin ploaie, ma dor ochii, tusesc si cred ca in curand imi voi inaugura si servetelele Star Wars, ca pe cele "ordinare" le-am terminat...:)
    Cred ca imi fac un ceai si ma culc la noua jumate... Sau cel putin asa as vrea...
     
  11. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    NU SERVETELELE SW>>>> ORICE>>>> FOLOSESTE UN PROSOP CEVA>>>> DAR NU SERVETELELE SW !!!!!!



     
  12. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Asculta-l pe Tezeu, Mara, ca stie ce spune! [face_laugh]

    Apropo, felicitari pentru nota! Eu era sa iau un patru ieri, la info, ca nu imi faceam treaba si stateam pe forum! :D

    Ziua mea a fost normala (relativ), si, cu exceptia desteptului care a reusit cumva sa se incuie in buda (nu intrebati cum, ca n-am nici o idee) totul a mers struna. [face_dancing]
     
  13. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Cum nu vreau sa-l supar sub nici o forma pe Tezeu, cred ca voi recurge la "the ultimate solution": hartia igienica, salvarea noastra cea de toate zilele! :D
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Azi e zi noroioasa si ploo :D

    Vreau sa merg sa cumpar o usa de metal (dar pt. exterior) pentru noua casa unde sper ca la anul ne mutam.

    Apoi voi trece pe la dealerul Dacia din Arad (Verbita SRL) sa vad Loganurile Diesel. Poate sa si fac un drive test.[face_dancing]

    [image=http://www.daciaclub.ro/uploads/av-7844.jpg]
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    De ce scrii negru pe negru????:confused:
     
  16. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Ca sa fie greu de citit :D
    Eu am fost la Slujba de dimineata si nu l-am gasit pe Pr. Nectarie sa ma invoiasca de la Vecernie si de la Liturghia de maine. Poate il gasesc diseara. Acusi ma indrept spre Cora... sa vad ce carti/caiete/ghiozdan/pixe/ etc. trebuie sa imi mai iau :D (cica sunt reduceri ca au facut astia 2 ani :) )
     
  17. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Si Lady_Cora ce parere are?:D [face_laugh]
     
  18. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Tezeule, daca te atingi de rechizitele mele, te umplu de cucuie! :mad: [face_laugh]

    Nu pot sa ii sufar pe astia! Ai idee ce enervant este sa ai acelasi nume cu un magazin?!! :mad:
     
  19. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    HEi Hei... nu te enerva pe mine ! Katana face glume :D... ea si flota ei [face_dancing]
    Mi-am luat card de memorie pentru FE 5500ele meu :D.. sunt fericit, Duminica vin cu el sa va pozez fratilor (sa te ti Rogue). Mi-am luat si un pui la rotisor, si pentru ca sunt obosit, ma risc si nu merg la Vecernie (desi o sa ma fac cu 4 absente :D)
     
  20. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Oh, great! I hate pictures! Intotdeauna ies ca naiba, nu-s deloc fotogenica...

    Un singur lucru ma inveseleste: gandul ca arapila poate sa editeze pic-urile respective! :D Ma intreb cum as arata langa Vader... [face_mischief]
     
  21. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    LoL... mi-am facut poze in costumatiunea de Jedi.. cu asistenta mamei care mai are de invatat cand e vorba de lucrat cu aparatul foto.
    Nu va arat poze ca radeti de mine :D
     
  22. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Vrei sa le pun eu? O:)
     
  23. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Lady_Cora, se rezolva... dai um PM

    back on topic:

    Azi am facut mate... vine BAC-ul si trebe sa rezolv probleme... Integrale, derivate.. am facut vre-o doua ore exercitii dinastea si am mai mers la renci, am aprins fanul, pt ca nimeni nu a vrut 4Ha de fan... :D Maine ma duc iar la renci sa mancam un gratarel...
     
  24. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    "Ah, da, cu huligani din aia de-ai tai din Star Trek!"
    [face_laugh] x 10

    Nimic nu ma bucura mai tare atunci cand mi se spune huligan, dar expresia colegei tale, Mara, e absolut dementiala. Ma gandeam sa o pun la signature, dar momentan nu vreau sa o schimb pe cea actuala.
    Pacat ca nu ati reusit sa faceti poze la intalnire, dar poate ca va veti intalni in aceeasi formula cand o sa ajunga Sergiu in Timisoara ; 5 oameni la o intalnire in vestul tarii suna bine.
    Revenind on topic, pot spune ca saptamana aceasta care se incheie maine a fost excelenta - soare, cald - numai buna de relaxat in liniste prin parcuri.
    La birou lucrurile au fost calme, astfel incat am reusit in timpul programului, in fiecare zi sa ma strecor pt. 30-40 de minute intr-unul din parcurile din oras, pt. a zace confortabil pe o banca la soare admirand cum cad frunzele din copaci.
    Dupa cum ziceam intr-o alta postare cand ajung acasa, treaba se schimba radical.
    Si ca fapt divers am reusit sa ajung aseara la concertul Nightwish.

    Peace !
    [face_peace]
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Popo, tine-te de scoala sau vrei sa fii un popa de nota 5? Mergi la nunti si crezi ca-i inmormantare. [face_laugh] Costmatiune de Jedi iti trebuie tie sau colac pe masa?[face_praying]