main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania The official "How was your day?" thread.

Discussion in 'Europe Discussion' started by ComicDiva, Sep 23, 2005.

  1. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu imi place cum suna cuvantul asta... popo :D
    EU merg si mananc apoi ma intind putin pentru a fi in stare sa ajung la Universitate la 5.
    Pe la noapte va arat si poze :D ca imi iau FEu cu mine :D
     
  2. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    He, he... nu-ti place cum suna "popo". Dar fagg iti place? You know, like in fagg, artzar, plop, stejar, kind of thing (am dublat "g" ca sa nu ma corecteze fraierii).
     
  3. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    bun.. peste o ora se incheie inca o zi aiurea.. plictisitoare:).. si ce e mai rau ca maine am chimie si am o presimtire ca vin cu o nota de 4 acasa:D. va dau maine mai multe detalii daca este cazul.. pana atunci ma asteapta vana.. si vreo 2 ore de relaxare:).
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu acum stau si ma bucur de micutul meu mandarin (de fapt e kumquat sau ceva de genul asta), dar mie imi place sa-i spun mandarin. Il am de trei ani si face fructe o data pe an. Acum are exact 18 mandarine mititele, care au inceput sa se coaca. In doua-trei saptamani cred ca vor fi de un portocaliu superb. Cand vor fi coapte va voi arata si o poza cu el, e pacat sa nu-l vedeti. E atat de dragut!
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Am revenit de la super duper intalnirea TF.n Ploua pe rupte prin Bucuresti... un anotimp mai frumos ca toamna nu exista... doar acum 18 tomni (sau cum s-o declina) m-am nascut eu... ASA FRUMOS PLOUA !
     
  6. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    Tezeu.. ce sa faci? trebuie sa te obisnuiest cu musonul acum, apare toamna si primavara:).Macar voi din Bucuresti v-ati intalnit astazi mai multi pe ploaie.. era mai bine daca stateati in casa toata ziua si soare afara???
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu m-am obisnuit si cu MASONUL.. cu musonul va fi floare la ureche ;)
     
  8. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Pentru o zi obositoare si foarte uda, un final excelent: ceai fierbinte, tortillias, Led Zeppelin si o carte buna (multam, Dana!) [face_mischief]
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Este aproape 12 si eu ma indrept spre prima nota proasta... Dogmatica nu imi va prii azi, dar sper sa treaca repede. Noroc ca mai am carti de citit... ca la cum a plouat ieri nu stiu ce profesori o sa vina azi la scoala :D
     
  10. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    A inceput eclipsa partiala de soare. Daca apucati sa aruncati un ochi (protejat!) spre soare pana in 12:30, o veti observa cu siguranta. Va fi acoperit mai bine de jumatate din discul solar
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Popo = se refera la preot, popa, nu la "popo"[face_shame_on_you]
     
  12. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    OROARE!!!!!! A INCEPUT SCOALA!!!!!!!!!!!!

    Nasol. A inceput chinul... Ei bine, va trebui sa jonglez si serviciul, si scoala cumva... Nu va fi usor, dar nici greu...

    Sefu a venit din concediu, si a vazut ca o saptamana nu s-a miscat nimic in IMSAT. A fost incantat... In rest, sunt la faculta, si ma bucur de ultimele momenete de liniste...
     
  13. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu din pacate azi nu am avut o zi la fel de minunata ca cele de pana acum. Dupa ce nu am dormit toata noaptea din cauza unei masele pe care o cam neglijez de ceva timp, am hotarat ca nu e cazul sa merg la serviciu, asa ca i-am facut o vizita de "curtoazie" simpaticei mele dentiste din blocul de alaturi, care cu aceasta ocazie m-a usurat de 1.200.000 de lei, incercand sa imi explice ca daca veneam la timp, ma costa doar 600.000. :D
    Cand m-am intors acasa, am descoperit ca fiu-meu mazgalise toti peretii din casa cu carioca verde, el zicea ca deseneaza trenuri. Dupa aceea am adormit in rand cu ei, si m-a trezit un suav miros de ars. Era puiul care se facuse scrum in cuptor.
    Asta a fost ziua mea minunata de pana acum. Oricum, inca nu e gata, sunt convinsa ca pana la urma se va intampla si ceva frumos. In cel mai rau caz, o vizionare a lui "Dumbo". :)
     
  14. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @Mara: Fii optimista. "Ziua care incepe rau, se termina si mai rau" (I hate this Murphy dude).
    Here's another one: "A bad day never hath a good night".
     
  15. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Zambeste! Maine va fi mai rau!
     
  16. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    se putea si mai bine sa mearga aceasta zi.. dar.. asta e, nu pot face schimb:(.. firar:D.
     
  17. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu imi vine sa cred ce plictis a fost azi... BOOOORRRRIIIIIIINNNNGGGG... si maine am de facut drumuri si de consumat bani. Trebuie sa merg sa imi iau carti, ghiozdan, husa pt. aparatul foto... pe scurt, tot ce nu am gasit in Cora ;)
     
  18. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Mai, pai se pare ca nu ai gasit nimik prin Cora...
     
  19. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    ...poate ai vrut sa spui LA Cora... :p
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    IN CORA... am gasit caiete, pixe, card de memorie, pui, vegeta, pepsi, pufuleti... si manusi pentru bicicleta (care actualmente e stricata :( )

    P.S. IN CORA !
     
  21. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    si zici ca toate astea le-ai gasit in Cora.. saraca fata.. cate ai gasit in ea la operatie.. nici nu ma mir ca nu a mai intrat pe forum azi..:(
     
  22. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    A inceput shkoala intr-adevar:_| , am o tona de ore, plec dimineata si ma intorc poimaine. :_| :_|
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Mama... deci ai mai mult timp de stat pe calc.... :D
     
  24. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu prea, doar in pauze [face_worried] si atunci cand am acces la PC.
     
  25. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Finally, after a cherry turnover, a carrot cake and a hot cup of cinnamon-hazelnut coffee I can start working. No action so far, so probably I'll still be here for a while. [face_coffee]