main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Tragedia, jak wogóle tak mozna.....

Discussion in 'Archive: Poland' started by Jag__Fel, Sep 3, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Chcialbym wiedziec co sadzicie o "zajsciach", o tych potwornych zajsciach w Osetii. Dla nie wtajemniczonych co nie ogladaja TV albo nie maja TV tlumacze iz grupa terorystow 1 wrzesnia zajela szkole podstawowa. Ponad setke dzieci zgromadzono w sali gimnastycznej i tam rozlokowano miedzy nimi ladunki wybuchowe [face_plain] ( GRANDE LOL TAK WOGOLE NA TO) Dzis okolo godziny 12:30 albo gdzies w okolicy tej godziny 100 komandosow zajelo sturmem ta szkole...


    Nie musze dodawac iz smierc poniosly dzieci, reporter TVN zostal raniony w reke. Ogolny panika i nielad...

    Ktos narzekal na brak tematow refleksyjnych. Oto taki temat.
     
  2. RHerbu

    RHerbu Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 7, 2004
    to co sie dzieje to tragedia ludzkosci. kochac nalezy wszystkich, ale mowie wam. odkad ma coreczke i widze jak to malenstwo dzien w dzien wymaga milosci i opieki (i ja ma ;) i widzac codzienne krzywdy tych bezbronnych maluszkow na calym swiecie, marzy mi sie zeby dzieci do momentu wieku starszego byly otoczone taka banka-kula z Mocy. zeby zadna krzywda nie mogla ich dosiegnac.

    teraz chce mi sie plakac... i placze :(

    dzieci... skarb swiata...
     
  3. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No coz... niwe wiedzialem, ze zajeto szturmem ta szkole... ale coz... Rzad Rosyjski zrobil jak chcial, ktos powinien tych putinow rozstrzelac, zostawiliby Czeczenie, nie byloby tragiedii, inna sprawa, ze czesc tych ludzi ktora zajela szkole tez w Czeczenii stracilo swoje dzieci, i nie wiem, powinni chyba wiedziec, jaki bol moga zadac innym i tego unikac, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Tu chyba zadzialala zasada oko za oko.

    Ale mniejsza z tym, wlasnie przegladalem kanaly informacyjne i mowia o pieciorgu zabitych dziaciach :( smutne. Zobaczymy czy wzrosnie ta liczba mam nadzieje, ze nie, a jesli juz, Rosjanie nie beda klamac, jak przy akcji z tego Teatru w Moskwie.

    [*][*][*][*][*]

    PS. Jag, zmien temat na bardziej konkretny. Np. Akcja antyterrorystow w szkole w Osetii.
     
  4. navar

    navar Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Dec 25, 2003
    Widze ze musze obejrzec dzis TVN24.
    Kurde ale idiota dowodzil ta akcja. Przeciez... Kur... co ja bede se strzepil jezor na temat tego ze jakis facet wykazal sie nie kompetencja i idiotyzmem. Powiem tylko ze jesli przezyl jakis z terrorystow to nie litowal bym se nad nimi i zastosowal na gosciu najbardziej wyszukane metody znecania sie nad istota zywa. Dodatkowo terrorysci pokazali ze nie zasuguja na trakowanie jako ludzie czy nawet jako zwierzeta. Ich po prostu trzeba wybic co do jednego, a ich racje niezaleznie jak swiatle i jak wspaniale i wyzwolencze sa nic nie warte poniewaz takim aktem terrorystycznym brukaja to w co wierza i za co niby walcza (wlasciwie to nie jest walka tylko zes, zes niewiniatek). Dziecko jest przeciez nala istota i nie jest niczemu winne. A jesli jest ktos winny to najwyzej jego rodzice. Ale tu juz zaczynam wchodzic w temat spiral zla, przemocy i nienawisci ktora sie sama nakreca i nie ma konca...
     
  5. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Oficjalnie podaja ze zginelo 5 osob. Z tego co mówia swiadkowie to zginelo juz ponad setka. A do tego 13 terrorystów ucieklo. A i oddzialy specnazu poniosly takze spore straty bo reporter TVN 24 widzial jak zabierali ciala zolnierzy. Ogólnie powtórka z teatru tylko ze Czeczenom udalo sie uciec.

    EDIT: Ouch!!! Wlasnie widzialem w rosyjskiej TV na zywo sceny i cholera jakis zolnierz oberwal w leb :( :( :( :(
     
  6. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Coz, Rosjanie powinni byli sie nauczyc po wydarzeniach w teatrze ze takie akcje nie sa zbyt dobrym rozwiazaniem, tym bardziej ze chodzi tutaj o dzieci. Mowia w TV ze akcja byla nawet zaskoczeniem dla samych sluzb specjalnych, byla nagla. Cos niby sie wydarzylo co spowodowalo nagla wymiane ognia. Nie wiem co o tym myslec, wole na razie sie nad tym nie zastanawiac bo nie wiem nic wiecej.

    Poza tym uwazam ze najlepszym rozwiazaniem i dla Rosji i dla Czeczenow bylby koniec tej glupiej wojny, ale coz to sie zaczyna wymykac spod kontroli. Najwieksza glupota jaka widzialem na swiecie to jest wlasnie obojetnosc swiata na to co sie dzieje w Czeczeni, czego kurde tam nikt nie pomoze tym ludziom? Nie usprawiedliwiam tego co robili ci terrorysci czeczenscy w tej szkole, bo tym sprawiaja ze sami sa utozsamiani ze swym najezdzca jako brutalni mordercy. Tak nie mozna...
     
  7. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Co do sposobu przeprowadzenia odbicia zakldanikow sie nie wypowiem, bo na tym sie nie znam... Szturm, negocjacje... dla mnie zakladnicy byli straceni w z momentem wejscia tych czeczenskich, fanatycznych swin. Sami by ich nie wypuscili, a pewnie wysadziliby cala szkole. :/

    Co do terroryzmu... Wielokrotnie sie wypowiadalem, ze trzeba tepic najostrzej jak sie da... I szlag mnie trafia jak ktos mowi, ze wojna w Iraku to tylko po rope, jestem pacyfista, lewakiem, nie lubie USA, Bush to kretyn, to niemoralne, nie mozna rozlewac krwi niewinnych, to tylko dla pieniedzy, nie mozna nakrecac spirali przemocy, bo bedzie to trawalo do konca, oni walcza o wolnosc, jak Polacy w czasie powstan... Jasna i pieprzona cholera, jak tam mozna! "Oczywiscie potepiam taki akt terroru, ale USA zabilo wiecej ludzi, jest bardziej zle" - jak slysze takie rzeczy to nie wiadomo, czy sie smiac, czy plakac. Ja zadnej litosci Arabom i Czeczenom okazywac nie bede. A moze trzeba zaczac stosowac gestapowskie metody? Za jedna ofiare terroryzmu 10 Arabow(generalizujac, bo to glownie oni sa terrorystami) np. z rodziny... Jakas swinia wysadza sie w autobusie, Izrael burzy jego dom, a idioci na calym swiecie mowia, ze Zydzi masakruja niewinna ludnosc palestynska... Aha... i nie mowcie, ze moje spojrzenie jest niedojrzale, czy cos takiego, bo pewnie niedojrzale jest.

    Ciekawi mnie jeszcze jak Putin na tym wyjdzie...


    [*][*][*]
     
  8. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Boze... ja sie raczej konfliktami narodowymi nie interesuje [face_plain]
    Ale wystarczy popatrzec na glupote i okrucienstwo ludzi. To sie w glowie nie miesci, jak mozna byc tak bezwzglednym, nie miec szacunku do zycia... :(


    Ale powiem wam, co moja nauczycielka powiedziala po ataku na WTC, jak wszyscy byli wstrzasnieci. Powiedziala: "Tyle ludzi ginie codziennie z glodu i jakos nikogo to nie porusza."
    Tez racja, ale to troche inna sytuacja.

    Piecioro dzieci zabitych przez terrorystow czy setki umierajace z glodu??? :(

    Ja sobie czasem zadaje pytanie: Ze ludzie jeszcze chca na taki okrutny swiat wydawac dzieci...
     
  9. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Sluchajcie mam nowe info ( nie powiem ze dobre)


    To bylo tak grupka dziec (chyba 13 osob ) uciekla ze szkoly. Terorysci zaczeli do nich strzelac. Zolnierze Specnazu rzucili sie do ich obrony. To wszystko przemienilo sie w szturm. W sali gimnastycznej paru terorystow sie wysadzilo. Obecnie w tej sali lezy ponad 100 zabitych [face_plain] glownie dzieci [face_plain] Zgroza. W tej chwili jeszcze z tego co podaja to 100 osob jest zamknietych w innej czesci szkoly, pod kontrola jeszcze praru chorych na glowe ludzi....


    Ja co proawda nie mam dzieci ale popieram herba, dzieci to cud swiata, chociaz nie znosne i czasem chcialoby sie im wylaczyc glos jak w TV, sa to jednak niezwykle istoty :p


    Fizyku nie zmienie bo juz nie moge, pozatym tak mi sie podoba :D

    Navar Ci ludzie walcza dla Allacha dla nich smierc to wybawienie. Tych zabija to na ich miejsce przyjdzie 20 nowych.... bledne kolo :(

    AlaTwoja pani nie miala racji. Ludzie przejmuja sie losem glodnych dzieci... A porownanie glodny czy martw nie jest wedlug mnie wlasciwe. Wogole obie rzeczy sa straszne....

    Ogolem teroryzm to choroba obecnego wieku. Jesli ktos czegos konkretnego nie zrobi, dalej beda ginac ludzie i dzieci [face_plain]
     
  10. Falcon1300

    Falcon1300 Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 20, 2003
    Nie wiem jakim cudem , ale dopiero dzis rano uslyszalem o tym w radiu. Moze dlatego, ze nie podoba mi sie zbytnio nasz swiat i staram sie izolowac od niego. Nie ogladam TV, radia slucham tylko w samochodzie. Wole ten nasz starwarsowy swiatek - w nim czuje sie o wiele bezpieczniej...

    Co do terrorystow to sie nie wypowiem - przeciagnac za hummerem po kamieniach, az nic na sznurku nie zostanie. Bo smierci w wybuchu najwyrazniej sie nie boja moe wizja katuszy troche by ich ostudzila.

    A specnaz to chyba teraz sie szkoli w szkolach policealnych- po prostu porazka
    Dzis slyszalem, ze w Rosji dalej waniejsze sa jakies dziwne tajemnice, niz zycie ludzkie (kursk, dubrowka, terasz szkola) - zamiast wpuscic profesjonalistow to oni maj wszystko gdzies. Zaloze sie, ze nasz GROM, by sie lepiej sprawil
     
  11. navar

    navar Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Dec 25, 2003
    Jag: Oni nie walcza za Allacha... Oni walcza za Czeczenie, za swoja ojczyzne.
     
  12. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    No wlasnie za ojczyzne. Jak im ruskie dokonuja eksterminacji narodu to co maja stac i sie przygladac. Tyle dzieci co ruskie zabili w Czeczenii to ten zamach to nic. Tam to sie dopiero rozgrywa tragedia.

    W czasie rokowan z terrorystami, ktos zadal pytanie dlaczego to robia tym dzieciom. Gosc mu odpowiedzial, ze jego nie pytali jak mu dzieci zabijali...
     
  13. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Dokladnie, czasami odnosze wrazenie, ze Rosjanie zatracili zdolnosc logicznego myslenia, dla nich liczy sie przedewszystkim panstwo i wydaje im sie, ze inni tez powinni, a nawet musza nalezec do Wielikiej rasiiji i o nia dbac [face_plain]
     
  14. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    U nich po prostu pokutuje jeszcze sowiecki styl myslenia... [face_plain]
     
  15. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No wlasnie, ichnie telewizje nawet nie przerwaly swojego programu, nadawaly jakies seriale i filmy i Rosjanie dopiero po 2 - 3 godzinach uslyszeli pierwsze wiadomosci z Osetii [face_plain]
     
  16. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    No i propaganda ciagle trwa. Wczoraj podali ze wszyscy terrorysci zostali zabici, a dzis sie okazuje ze kilku im ucieklo i nie wiedza gdzie sa. Do tego kilku jeszcze sie broni w piwnicy i maja zakladników. No i oczywiscie tyle materialów wybuchowych zeby wypieprzyc w powietrze wszystko w okolicy 400 metrów.

    I najciekawsze ze podobno niewielu wsród terrorystów to Czeczency :eek:
     
  17. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Navar Narodu Czeczenskiego jako takiego juz nie ma [face_plain] Sa juz tylko pojedyncze grupy. Jakbys TV wlaczyl od czasu do czasu albo poczytal ksiazke bys to wiedzial. Ta sa jeb... Arabi ich obchodzi tylko Allach [face_plain]

    Falcon Ta akcja albo zaplanowana albo nie zaplanowana ( co podaja zreszta media ). Inna sprawa. Jakbys zobaczyl uciekajaca grupe dzieci to co bys zrobil ??

    Moze masz racje iz nasz swiat jest bezpieczniejszy...
    Zeby tak mogl kazdy [face_plain]

    A co do Ruskich to dziwie sie wam iz oczekujecie od nich wspolczucia. Od zawsze, powtarza od zawsze nie liczyli sie z zyciem ludzkim. [face_plain] [face_plain] [face_plain]
     
  18. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    Wedlug najnowszych danych ofiar jest 323, w tym 156 to dzieci...

    I gdzie tu szukac przyczyn?

    Z jednej strony Rosja w sposob bandycki sprawuje kontrole nad Czeczenia. Za to rosyjscy komandosi przy kazdej okazji (teatr, teraz to) daja dupy az milo, zreszta spojrzcie na to wojsko - kazdy zolnierz w innym mundurze... Jak widzialem kiedys reportaze Milewicza z Groznego i okolic, to mi galy z orbit wychodzily na to, co Wania w samochodzie pancernym odpierdalal... Tam nie ma obowiazujacego prawa, jest tylko mafia, ropa, gotowka i skorumpowana armia.

    Z kolei z drugiej strony nic nie tlumaczy metod stosowanych przez terrorystow. NIC! To juz nawet nie jest bestialstwo, to jest zejscie w drabinie ewolucji ponizej najmniej rozwinietych zwierzat, bo nawet zwierzeta nie zabijaja przedstawicieli swojego gatunku, jezeli nie chca ich zjesc ani nie rywalizuja o zwierzyne...

    Moze stane sie niepopularny za to, co teraz powiem, ale moim zdaniem kazde panstwo, ktore chce uniknac takich zdarzen na swoim terenie, powinno pozostac obojetnym wobec kwestii terroryzmu. Amerykanie scigali terrorystow po calym swiecie i stracili WTC. Rosjanie pogonili w latach 80. Afganistan, potem Czeczenie, no i mieli swoje przejscia z terroryzmem. Teraz tylko czekac jak wchodzaca bez masla w dupe Amerykanom Polska stanie sie ofiara czegos takiego... :/
     
Thread Status:
Not open for further replies.