main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ulubiona potrawa...

Discussion in 'Archive: Poland' started by Master_Thon, Sep 10, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Aby troche rozluznic towarzystwo i miec jakis pretekst by walnac swoj pierwszy topic, pomyslalem ze mozemy sobie poopowiadac o swoich ulubionych potrawach. Niewiem czy taki topic byl wczesneij ale co mi tam :D

    Moja ulubiona potrawa to:
    Z ZUP:zupa pomidorowa - mniam!, lub barszcz czerwony

    Z DAN:pierogi ruskie z barszczem czerwonym, lub leczo (niewiem czy ktos jadl??)

    CO UMIEM ZROBIC:leczo :D, wedlug mojej rodziny robie najlepsze leczo... moze jak kiedys sie spotkamy to wam zrobie :D, poza tym robie jeszcze pyszne kanapki ;)... to tyle :)


    Mam nadzieje ze ktos tu jeszcze cosik napisze :D
     
  2. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Moja ulubiona potrawa to:
    Z ZUP: Ogórkowa
    Z DAN: Lasagne

    CO UMIEM ZROBIC: Umiem zrobic jajecznice, pizze, zapiekanki, kanapki, moge sie poszczycic miejscem w czolowej 10 na zawodach w grillowaniu :) Jakbym mial troche czasu to wiele rzeczy moge zrobic.
     
  3. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Hehe, dobra teraz ja ;)

    Zupy - Ogorkowa, Kapusniak z kiszonej kapusty
    Dania - Pierogi Ruskie i z pluckami :D, hmmm Nalesniki, Kopytka (kluski leniwe), Placki Ziemniaczane... i troche innych jeszcze

    Co umiem zrobic... tu gorzej, Jajecznice... cos sie uda napewno, jakbym tylko sprobowal :D
     
  4. Kirtan_Loor

    Kirtan_Loor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 1, 2003
    Zupy: Rosó³, Pomidorowa, Ogórkowa, Barszcz Czerwony.

    Dania: Poledwiczki, schab pieczony, duszony, jajecznica :p , gofry (zalozmy, ze to potrawa), wszelkiego rodzaju potrawy z jaj.

    Co umiem robic: Jajecznice, Nalesniki, gofry, jajka w koszulkach, jajka na twardo :p
     
  5. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    ZUPY: wlasciwie nie jadam, ale lubie wiekszosc - rosol, pomidorowa (z makaronem), grzybowa
    DANIA: wszystko co z makaronem (m.in. spagetti), pizza, nalesniki, chinszczyzna, wszelkie salatki
    INNE: tunczyk, sledzie, cukinia, kukurydza
    CO UMIEM ROBIC: pizza, zapiekanki, nalesniki, chinszczyzna, salatki

    Thon ,leczo jadlam duzo razy. Bardzo lubie.
    Fizyk , kopytka i leniwe to chyba nie to samo. Chyba, ze w twoim regionie. :)
    Kopytka robi sie z ziemniakow, a leniwe z bialego sera (I guess...)
     
  6. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Zupy: ogorkowa
    Dania: [pierogi z kapusta, ogolnie jestem baaardzo miesozerna, wiec wszelkie miesne dania, wedlinki itd, szczegolnie mieso z grilla, az sie robie glodna na sama mysl :p
    Co potrafie: wszystko co lubie, oprocz pierogow, specjalizuje sie w sosach do miesa grillowanego. Pozatym to jajecznice, spaghetti, wiekszosc zup i jablecznik.
     
  7. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Alassea a w tym nie ma tego i tego przypadkiem? ;)
     
  8. Pudding

    Pudding Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 29, 2003
    Z ZUP: Tylko grzybowa, nic wiecej...
    Z DAN: Chinszczyzna mojej siostry (zawsze przygotuje cos extra), pizza, bolka z zoltym serem i papryka :))))))

    CO UMIEM: wszystko :D
     
  9. Darth-Anonymous

    Darth-Anonymous Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 3, 2003
    Zupy: jedzenie zup to nie jest jakas przyjemnosc wielka dla mnie, ale zjem chyba wszystkie oprocz ogorkowej i kapusniaku; najlepsze zupy to grzybowa i dobrze zrobiony rosol.

    Drugie dania: przede wszystkim mieso - moze byc pieczone, smazone albo duszone :); nie jadam nic z serem, wiec klasyczna pizza niestety odpada; poza tym nie mam nic przeciwko kluskom, daniom z makaronem, rybom ani kuchni orientalnej.

    Co potrafiê zrobiæ: my?lê, ¿e gdybym musia³ to potrafi³bym wszystko i by³oby bardzo dobre :) na razie jednak nie muszê sobie nic gotowac, ale jesli juz gotuje to znaczy, ze chce - z reguly jest to cos zwiazane z jajami: jakas jajecznica, jakis omlet, jajka na miekko (to nawet czesto robie jak jestem glodny w nocy :D )
     
  10. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    ja lubie jesc zupy... a szczegolnie te ktore wymienilem. Nie moge sie doczekac swiat i barszczu z uszkami :D
     
  11. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    O dobrze mowisz Thon Barsz z uszkami :D Ale smazonymi ;)
     
  12. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Widzisz :p

    ja lubie jeszcze sledzie... :D szczegolnie z jakimis dodatkami typu grzyby i rozne takie rzeczy. PYCHA...
    Zaraz zreszta bede je jadl :)
     
  13. Darth_Guzes

    Darth_Guzes Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 25, 2003
    No coz kazdy lubi chyba Kartacze mniaaaam, z zupek to lubie bardzo pomidorowa z ryzem, co tu jeszcze hmmmm pizza i inne fastfoody, schabowy z frytami no i..... ide jesc bo zglodnialem przez ten post :D
     
  14. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Hehe... po to jest ten topic [face_laugh]
     
  15. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Ja najbardziej lubie ogoreczki kwaszone na zagryzke/zakaske (jak jej tam). No a napoj wiadomo... Gunganska zytnia :D
    Moze tez byc zupa z pomidorow i kotlet schabowy z kurczaka. tzn. wyglada jak schabowy ale jest z kurczaka :)
    Moje gusta kulinarne sa bardzo proste...
     
  16. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Xian, kotlet z piersi kurczaka :) (tak zwane Cycki ;) ) Swoja droga, tez jest dobry :D
     
  17. Baby_Sither

    Baby_Sither Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Aug 13, 2003
    Alessea, to nas razem do stolu lepiej nie dopuszczac, bo lubie dokladnie to samo i dla innych wtedy moze nie starczyc. Glowny zestaw u mnie to makaron plus pomidory i wszelkie wariacje na ten temat, ale sledzie i w ogole wszelkie ryby tez mniam. Chinszczyzna, wszelkiego rodzaju pizze, spaghetti - no, co tu duzo mowic, gdybym tego wszystkiego nie lubila, nie musialabym sie martwic o linie

    Co umiem gotowac - a co chcecie? Tylko uprzedzam, ciast nie umiem piec, tylko kruche ciasteczka.
    Za to nalesniki robie jak marzenie i placuszki z jablkami tez.
     
  18. AratoTario

    AratoTario Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 7, 2003
    ulubione dania: chlodzone Nyfity slodzone syntocholem w salatce makrogetycznej, zupe grzybowa, pizza, wszystko co mozna zmieszac z cytryna
     
  19. AratoTario

    AratoTario Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 7, 2003
    ulubione dania: chlodzone Nyfity slodzone syntocholem w salatce makrogetycznej, zupe grzybowa, pizza, wszystko co mozna zmieszac z cytryna
    napoje: pepsi cytrynowa, tymbark life, powerade
     
  20. Damarcus

    Damarcus Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 7, 2003
    Golabki :D Kocham Golabki poza tym karkowka z Grilla, Fast Foody, Zupa pomidorowa, grzybowa, ogorkowa, kopytka lubie, pierogi ruskie, bigos, mieska wszelkiej masci, leczo lubie :D , duuzo lubie wogole to lubie jesc :D
     
  21. AratoTario

    AratoTario Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 7, 2003
    mieska wszelkiej masci mowisz ;] podgryzasz bezbronne lub bronne przedstawicielki plci pieknej?
     
  22. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Hmm... uwielbiam ciasta, ciasteczka itp itd ;) a jesli chodzi o pasze tresciwa, to nie ma chyba lepszej rzeczy od flaczkow.
     
  23. Calsann

    Calsann Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 16, 2003
    Dania: ech... za duzoby wymieniac :D Pyzy, pierogi z truskawkami, spaghetti, kanapki... owoce, warzywa... i czasami frytki... (wiem ze nie zdrowe, ale... dobre )

    Zupy: Chinskie, ale tylko Vifona w czerwonym opakowaniu (pikantne) i baaaardzo pikantne (poczworna/piatna porcja przypraw :p), Rosol, Pomidorowa... KornFlejks :p

    Desery! :p :
    (4ever)Galaretka, Kisiel :D oprocz tego... jogurty z musli i warzywa i owoce...

    Co umiem robic: Spaghetti, kanapki, owoce, warzywa, zupki chinskie, kornflejksy, Galaretke, kisiel... i jeszcze kilka innych...
     
  24. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Hmm, a ja sie ucze gotowac :D i zmazyc miêso umiem :p a jak sie nie chce w srodku usmazyc, czy cos, to wtedy je na kawaleczki [face_devil] i spowrotem na patelnie [face_devil]
    A robiliscie sobie kurczaka w Mikrofali? Nie piecze sie, ale jest za to jakby gotowany :D calkiem dobry ;)
     
  25. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Hmm... z mikrofalowki, to marchewka jest dobra :) Trzesz ja jak na surowke, dodajesz okolo lyzki stolowej masle (tluszcz, zeby witaminki nie uciekly) i na 10 min do mikrofali - ekstra :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.