main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Volumul 14

Discussion in 'Archive: Romania' started by MacKenzie, May 10, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MacKenzie

    MacKenzie Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 10, 2005
    Cum vi se pare volumul 14 din seria Star Wars?. Eu abia l-am terminat de citit (l-am primit abia saptamana trecuta), insa nu prea mi-a placut. Cred ca prefer cartile putin mai pline de actiune, de tipul Trilogiei lui Zahn, care m-a captivat in asa hal incat nu lasam cartile din mana. citind "La rascruce", mi-am adus aminte ca in toamna probabil va trebui sa sustin un examen de matematica asa ca m-am apucat de rezolvat ecuatii. Mi se pareau mai interesante.
    Eu inteleg ca aceasta carte ar trebui sa explice multe despre Mace Windu... dar in loc sa ma lamureasca, mai mult m-a incurcat.
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Shatterpoint (sau La Rascruce) e un roman bun. nu e cel mai bun din seria SW insa mi-a placut. In acest roman Mace e vazut foarte mult ca OM care lupt pentru a-si pastra convingerea de JEDI.

    E interesant, plus ca pentru fanii de aventuri si lupte, exista cate ceva care ii poate incanta. Actiunea e descrisa destul de bine insa uneori se pune poate prea mult accent pe OMUL Mace.

    Daca ne uitam la Clone Wars si apoi citim La Rascruce, vom vedea doi Mace. Complet diferiti (sau poate nu?)
     
Thread Status:
Not open for further replies.