main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Vreti sa avem site-ul nostru?

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Oct 13, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    de sustinut financiar, voi sustine si eu cat pot, cred ca mi-am gasit ceva de lucru si voi contribui cu ce pot. As vrea sa vorbesc cu mara despre aceasta problema pe messenger deseara... am ajuns acasa si am net k lumea yupiiiieee
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am vorbit astazi cu arapila si mi-a spus ca site-ul e aproape gata si arata foarte bine ("o sa moara aia de pe sw.ro de ciuda"). A lucrat mult la el, dar e multumit de rezultat. Din pacate inca nu are acces la net in Cluj, dar mi-a promis ca va face niste snapshoturi in week-end si ni le va arata.
    Culorile de baza sunt albastru, gri si alb si va trebui sa ne gandim la un banner dragut pentru el in momentul in care vom vedea cum arata. Sugestiile sunt binevenite.
     
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    looking forward to it :D
     
  4. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Incet incet incepem sa adunam materiale.
    Va rog sa va revizuiti cu totii prezentarile de pe topicul cu pricina, si sa-mi spuneti daca mai aveti de adaugat ceva.
    Poze avem cu duiumul, dar membrii care nu prea participa la intalniri, daca vor sa aiba o poza anume pe site, sa mi-o trimita.
     
  5. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Intrebarea threadului este una retorica...ar fi foarte bine sa avem si un site!

    Cat despre poze as vrea sa-ti trimit dar da-mi te rog adresa de messenger.
     
  6. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    O fi retorica, dar totusi o repet: oameni buni, vreti sa avem site-ul nostru??
    Daca da, treziti-va!! Site-ul va fi gata imediat si nu avem cu ce sa-l umplem!

    Pentru o prima faza e nevoie de voluntari pentru urmatoarele actiuni:

    - o persoana sa ia la rand topicul "Aici se fac prezentarile" si sa faca o lista cu toti membrii si cu data la care s-au inregistrat pe forum. Ulterior ne vom hotari daca ii vom pune pe toti sau nu, dar as vrea sa avem lista completa.

    - o persoana care sa ia la rand topicul "Poze cu noi" si sa scoata pozele membrilor mai vechi. Dintre membrii activi ce participa la intalniri, cei care doresc o poza anume alaturi de prezentare sa mi-o trimita, daca nu, inseamna ca va lasati pe mana mea :D

    - va fi nevoie sa facem o prezentare generala a forumului (aici ma bazez in special pe talentul Divei, despre care sunt convinsa ca va reusi sa scrie cateva randuri haioase si sensibile in acelasi timp, care ne vor face sa ne scoatem batistele de la naftalina) si de asemenea o istorie a forumului de cateva pagini, pe ani: 2004, 2005, 2006.

    Ne trebuie o lista a evenimentelor din fiecare an - intalniri mai importante, concursuri de fan ficuri sau de alta natura, orice considerati ca e marcant.
    Voi incerca sa intocmesc eu aceasta lista pana maine seara, si dupa aceea sa ne impartim si sa ne alegem fiecare cate un eveniment despre care sa scriem. Bineinteles, puteti scrie mai multi despre acelasi lucru si dupa aceea sa combinam textele. Dupa ce acestea vor fi gata, vom selecta cele mai reusite poze pentru fiecare eveniment.

    Si veniti cu propuneri pentru adresa site-ului!


    I want feedback, people! And help :)


    Se vede ca am terminat azi cu salariile, nu? :D
     
  7. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Whooooooooohoooooo!!!=D=
     
  8. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mda, m-am cam lamurit cum stau cu ajutorul din partea voastra... Nici ca il voi mai cere vreodata. Ce pot sa spun e ca ma voi descurca singura.
    Nu-mi ramane decat sa ii multumesc lui arapila pentru ca e cam singurul care m-a bagat in seama cu adevarat si a facut site-ul.
     
  9. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    mara, eu o sa lucrez si dupa ce termin site-ul. Ma pot ocupa de orice, poate chiar si de tot :D. mai vorbim saptamana viitoare cand sper ca o sa am acces la net din cluj
     
  10. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Adresa ar putea fi theforce.ro (daca este luat de voi) sau fanforce.ro (asta din urma e liber)...puteti cauta si verifica ideile aici http://www.rnc.ro/new/welcome.shtml si direct http://www.rotld.ro/

    Fara "ro" in coada sunt libere cam toate [face_thinking]
     
  11. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Theforce.ro e site-ul lui Raith, deci e ocupat.
    Fanforce.ro suna bine, intr-adevar. Daca e liber, probabil ne vom opri la asta, daca nu vor fi alte propuneri.
     
  12. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    fanforce.ro suna fain. foarte formidabila fonetica lui "F"
     
  13. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    fanforce.ro..e super daca e liber,si dak nu fanforceromania.com...ca "com"-ul e mai...stiti voi
     
  14. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Daca mai este nevoie de o persoana care sa se uite prin topicul cu prezentarile si cel cu pozele, i'm here. Sorry, dar in ultimul timp netul de acasa mi-a facut destul de multe figuri...
    Probabil voi incerca sa scriu si eu cate ceva la prezentarea generala a forumului dar cu cat exista mai multe variante, cu atat mai bine.
    Astept pe mail sau intr-un PM alte detalii sau probleme(nu de natura tehnica!)legate de site.






     
  15. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    ...in eventualitatea ca nu stiati de adresa : http://yoda.locutus.be/wallpapers.php?page=0
    Poate ajuta la ceva pentru site...sunt multe wallpapers si alte resurse ce pot fi folosite ca fundale sau modificate.........
    [tot pe acest site, rasfoind, am aflat un zvon: "The Fallen Hero". Care ar insemna inceputul unei noi trilogii...]

    "What many fans do not know is, that there are 9 Star Wars episodes and not 6. If the rumors are true then George Lucas, the creator of Star Wars, has plans to film episode 7: "The Fallen Hero".
    Here you can read the "Plot Summary Script and Synopsis Story's" of episode 7, 8 and 9. That he allready wrote years ago."

     
  16. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mie nu-mi merge deloc netul acasa de vreo patru zile - sper sa se remedieze azi sau maine problema, asa ca deocamdata nu am inaintat deloc cu materialele pentru site (am selectat doar ceva poze pentru fiecare eveniment mai important, din cele pe care le am pe calculator). Asa ca orice ajutor e binevenit. Si sunt de acord cu Rogue: cu cat vor scrie mai multe persoane pentru prezentarea generala, cu atat mai bine, va iesi o varianta finala cu atat mai buna.

    Mersi pentru link, Tago Jedi. Daca mai stiti si alte site-uri interesante de unde am putea lua diverse materiale, nu ezitati sa le puneti aici.
    Cat despre zvonurile despre episoadele 7, 8 si 9, nu m-as baza prea tare pe chestia asta... Am aruncat o privire rapida (sunt la serviciu si nu stau prea bine cu timpul), si la prima vedere par a fi vechile scenarii de pe supershadow.com. Si cu totii stim ce baliverne e in stare sa scoata tipul ala din el... :D
     
  17. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Back to normal in ce priveste internetul... A trecut Cyber pe la mine si a remediat problema la calculator (dupa propria marturisire, nici el nu stie cum).

    Thank you, Cyber, you're the best! [face_peace]
     
  18. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Al treilea post conecutiv, imi place la nebunie chestia asta :D

    Cam astea sunt cele mai importante evenimente din viata forumului nostru:

    1. 28.10.2004 ? infiintarea TFNR
    2. Prima intalnire Bucuresti: Rogue, Doona, AK-610
    3. Prima intalnire Timisoara: Sergiu, SV Andrei, Mara
    4. Actiunea de promovare a forumului
    5. Prima intalnire ?combinata?: Doona, Rogue, Mara
    6. Premiera ROTS ? cum a fost traita de diferiti membri
    7. Prima intalnire ?largita? Bucuresti: Rogue, Doona, Trayus, Tezeu, AK-610
    8. Prima intalnire largita din vest ? Chousy, Katana, Mara, Sergiu, Milena, SV Andrei
    9. Intalnirea din Retezat
    10. Aniversarea 1 an TFNR Bucuresti
    11. Aniversarea 1 an TFNR Timisoara
    12. Intanirea nationala din aprilie 2006
    13. Intalnirea de la Herculane
    14. Aniversarea 2 ani TFNR Bucuresti
    15. Concursurile in general
    16. Concursurile de fan fiction
    17. Alegerea mascotei forumului

    Pe langa aceste intalniri au mai fost si altele, mai mici sau mai mari. Eu le-am insirat doar pe cele mai importante.
    De asemenea se poate sa fi uitat unele evenimente majore ce au avut loc de-a lungul timpului, nu am avut vreme sa parcurg toate paginile forumului, dar o voi face in week-end probabil.
    Ideea de baza e ca fiecare din noi sa-si aleaga un subiect (sau mai multe) despre care sa scriem. Nu e nici o problema daca vor scrie mai multe persoane despre acelasi lucru, la sfarsit vom combina creatiile si vom vedea ce iese. Important e sa acoperim toate subiectele.
    Daca am uitat cumva ceva important (sunt aproape sigura ca am uitat, dar e 2 noaptea si trebuie sa merg neaparat la culcare), puteti completa linistiti.
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Poate ar trebui inclus si momentul in care mascotele au ajuns la membrii? Sunt cateva poze haioase care ar merita postate.
     
  20. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Sigur ca sunt. Le vom include la capitolul "mascota". Exista si niste poze mai mult decat haioase, pe care putina lume le-a vazut. :D

    Oricum, nu va inghesuiti prea tare sa va oferiti voluntari la scris... E loc pentru toata lumea si prajiturile sunt suficiente :(
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    sunt prajituri, eu intru :D
     
  22. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Imi poti trimite niste prajiturele in avans? To build some trust you know. :)
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cand se strang banii pt. cumpararea unui domeniu? Dati-mi un semn si voi trimite cat e nevoie, unde spuneti voi. Legat de scris si alte lucruri, din pacate nu prea pot sa va ajut din 2 motive:

    1. teza de doctorat care e in proportie de 80% gata si pe care profesorul meu vrea sa o sustin in catedra in Decembrie sau cel tarziu in Februarie

    2. probleme de sanatate, nu am spus prea mult despre asta, doar 2 membri stiu despre ce e vorba. Oricum manifestarea fizica a bolii este foarte "annoying": 4 dintre degetele mele au anumite probleme... Chiar si teza este incarcata pe calculator de altcineva.
     
  24. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Sper ca nu e ceva grav si te vei face bine in curand!

    Cat despre bani pentru site, inca nu se pune problema. Momentan vom pune probabil site-ul pe serverul lui arapila (cand va avea net), ca sa-l vedeti si voi si sa va dati cu parerea. Am facut un calcul aproximativ, cumpararea unui domeniu si abonamentul pe un an vor fi undeva intre 2 si 3 milioane, in functie de ce tip de abonament alegem. Nu vreau sa cer nimanui bani pentru asta, cine doreste poate sa dea - cat vrea si cat poate, restul voi pune eu. Dar asta se va intampla cel mai devreme peste vreo doua luni.
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Mai nou pentru un domeniu .ro este abonament? Cand am cumparat domeniul electrosound.ro am platit la inceput o suma si gata. Sau voi vreti neaparat .com?
     
Thread Status:
Not open for further replies.