main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Vreti sa avem site-ul nostru?

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Oct 13, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    Nu e cazul pentru o banca de date despre personaje cum este pe starwars.com...ci, ceva despre cele mai "principale" ca sa spun asa, intr-o forma mai putin oficiala si mai prietenoasa, adica nu la genul Personajul X afilere Y, inaltimeZ etc....
    La modul cateva cuvinte despre cele mai cunoscute personaje pt. publicul larg, nu doar pentru fanii consacrati ai seriei... cum ar fi in vechea trilogie HAN, LUKE, LEIA, BEN, VADER si LANDO... pt cei care vor mai mult vor fi link-uri catre site-uri gen sw.com....
    Titlul rubricii poate fi "sa cunoastem cateva din personajele SW"
    Oricum ceva la modul asta....
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    De acord. Sper ca este cineva care se pricepe cum se face chestia asta.
     
  3. valo

    valo Jedi Master star 1

    Registered:
    Aug 24, 2006
    Ma bucur. Nu am acces la "imageshack.us" so...
     
  4. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Pai sa zic si eu... Chestia cu culorile trebuie lasata la sfarsit din motive obiective si subiective... nu le insir aici dar aveti incredere in mine, ca stiu ce fac :D

    - rubrica Star Rats se numeste acum Star Wars News.
    - Eu sincer nu as pune pe site ce nu ne apartine din urmatoarele motive: spatiul e limitat si daca dai in google un search casesti tot ce vrei.
    - Site-ul ar putea fi gata saptamana aceasta dar am foarte mult de lucru la faculta si nu stiu daca o sa termin treburile respective
    - Ce nu este gata: Rubrica de noutati si repararea gaurilor de securitate(nu cred ca vrem sa patim ce a patit jedi.ro :D )
    - pentru un nume de domeniu temporar putem intra pe no-ip.org iar adresa noastra va fi ceva de genu: blablabla.no-ip.org. Cel putin e gratis
    - FP nu e vorba de sistem stabil... e vorba de conexiunea la internet care e cam nasoala ca nu stau in cluj la casa mea.
    - As putea sa ii dau site-ul sa il gazduiasca Mylena dar cu niste conditii: 1. Codul site-ului sa fie secret, 2.Sa am un cont de FTP care sa functioneze, ca sa pot actualiza oricand site-ul, 3.Acces la un Mysql Admin. Ma gandesc ca asta ar fi o chestie temporara pana cand am pune site-ul pe picioare.
    - Conturi poate avea fiecare membru de pe site, dar accesul care il va avea fiecare user va fi stabilit de Mara sau de mine sau de cine se va ocupa mai mult de site. Adica nu vreau sa sune ca pe jedi.ro dar asa e cel mai bine, ma gandesc eu. Eu recomand sa fie asa, pentru ca la unele articole se va putea vota doar de catre utilizatorii inregistrati, iar cand vom mai avea un concurs de fan-fiction eu zic ca va fi mai usor de votat si de urmarit, decat votingul de pe forum.

    nu stiu daca mai am ceva de zis... oricum eu ma duc maine dimineata pe la 5 inapoi in cj... mai vorbim vineri sau sambata... ma duc ca mor de somn...
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mersi de update. Oricum, nu e cazul sa-ti neglijezi scoala din cauza asta. Noi avem rabdare. Pana atunci o sa ma gandesc si eu la o structura cat mai buna pe baza sugestiilor de pana acum, si mai vedem cum facem.
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Keep up the good work!!
     
  7. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    ca sa va faceti o idee cum arata: http://fanforceromania.no-ip.org

    chestia e una temporara, pana cand vom aduga niste informatii si pana cand va fi gata site-ul... voi povesti cu mara mai tarziu despre asta si cum vom imparti niste conturi.
     
  8. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    =D= Felicitari, Arapila!

    Site-ul arata super.
    Nu ma asteptam sa fie functional asa de repede si sunt sigura ca va fi printre cele mai reusite site-uri fanforce.
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Arata intr-adevar bine, dar mai e mult de lucrat la el. Incetul cu incetul va fi "fully operational".
    Bravo arapila, super treaba. Multumim. :)
     
  10. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Am vazut si eu site-ul azi. Si chiar daca mai e mult de lucrul la el varianta beta mi se pare excelenta:D . Sunt sigura ca in final va fi ceva cu totul deosebit si cu totul original. Si e mult mai bine ca nu ati introdus informatii deja arhicunoscute. Pare mai prietenesc asa.[face_peace]
     
  11. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Ma bucur ca va place. Am incercat sa il fac cat mai bine. Site-ul este operational, mara a adugat ceva informatii puteti vedea la despre noi. Ramaneti aproape pentru mai multe informatii
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu am inceput sa introduc fan ficurile mai noi(SW si non-SW), iar pe cele vechi, care existau deja in ziarul lui arapila, trebuie sa le editez. Am introdus si o parte dn prezentarile membrilor. Sper ca deseara sa termin cu ele.

    Am rugamintea ca cei care lucreaza la istoricul forumului sa incerce sa termine cat mai repede, ca sa putem face si asta.
    Thanks.
     
  13. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    dap... sa fie cat de repede ca io ma duc iar in cluj si nuj cand mai intru pe net. Anyway, orice voluntar pentru munca la site, este binevenit
     
  14. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Vorba lui Cyber, in-deeed!

    Am facut un scurt mesaj de intampinare pe care l-am pus pe prima pagina (scurt ca sunt la serviciu si n-am avut prea mult timp, dar o sa mai lucrez si deseara la el).
    Daca mai aveti idei, sariti cu ele, ca nu ne speriem.
     
  15. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Nice efforts, guys! Keep it rolling! =D=
     
  16. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Multumim. arapila a dus tot greul pana acum, daca n-ar fi fost el, cine stie cand am fi avut site...

    Nu uitati ca puteti da note fiecarui articol sau fan fic si puteti adauga comentarii la ele.
    Si cine doreste cont, sa spuna ca sa le facem.
     
  17. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    dap... sa stiti ca noi cautam oameni seriosi care sa ne ajute. Asteptam propuneri de colaborare pe termen lung.
     
  18. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    In ce stadiu se afla site-ul? E luat domeniul...caci nu trenuie sa fie un site impresionant...ci inedit si al nostru... daca, cum am mai spus se face ceva voi ajuta ce ce pot;) !
     
  19. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Site-ul se afla cam in acelasi stadiu ca si acum cateva saptamani. Inca nu am luat domeniul, probabil o vom face in luna ianuarie. Eu inca astept sa se ofere cineva sa se ocupe de aceste probleme administrative. Bani sunt, deci din punctul asta de vedere nu e nevoie sa va faceti probleme - in caz ca isi face cineva :D
     
  20. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Mara, in legatura cu stadiul site-ului, nu e acelasi de acum cateva saptamani. Am terminat aproape tot mai am de lucru la stirile alea care chiar nu stiu cum sa le fac :p
    dar o sa ma gandesc eu si voi face o schita sper ca pana la sfarsitul anului va fi gata, dar nu garantez nimic.

    Cat de administrare si altele, ma ofer eu adica administrare mysql si aleada' nu cu platile... ca din cate am inteles firma e din timisoara iar eu in bistrita, si nu ma pot ocupa de asta
     
  21. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Pe parte de administrare pot sa ajut si eu, daca arapila are nevoie.
     
  22. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    site-ul e gata. Vor mai veni cateva update-uri cand o sa mai am putin timp liber sa lucrez la el. Am acum o lucrare de facut iar dupa ce o termin ma voi apuca sa il fac in doua sau mai multe limbi, dar asta cam asa peste doua-trei saptamani ma pot apuca de treaba.

    deocamdata adresa site-ului e asta: http://fanforceromania.no-ip.org/new

    din cate am inteles eu, il vom gazdui pe serverul lui faust. Mi-a dat user si alea, nu mi-a zis cum am acces la baza de date. Cand imi va da un user o parola si o cale catre baza de date, il voi pune acolo, din cate am inteles eu, adresa va fi http://www.fanforceromania.urbi.ro
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Bun. Imediat ce se aseaza site-ul as vrea sa introduc si eu un articol despre BDurile SW On-going (as adauga si BDurile dar nu cred ca-i tocmai legal si nu vreau sa-i fac probleme lui Cyber)
     
  24. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    nope
    adresa e fara www
    fanforceromania.urbi.ro ;)
     
  25. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Vreau sa le multumesc lui arapila, fiindca si-a pierdut atat de mult timp pentru ca site-ul sa arate tot mai bine, si lui Cyber, pentru ca il va gazdui.

    Crd ca ar trebui sa vorbiti ca sa puteti realiza transferul, dupa care voi lua legatura cu adminii sa puna link-ul pe forum, chiar daca mai e mult de lucru la el. Incepand cu luna martie ma voi ocupa si eu mai serios cu actualizarea site-ului, fiindca voi avea, sper, ceva mai mult timp liber.

    Tezeu, din cate stiam, tu ai cont acolo. Iti poti pune singur articolul, sau il pot pune eu daca ce mi-ai trimis aseara pe mess este forma finala.

     
Thread Status:
Not open for further replies.