main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

WAZNE: Nowy projekt fanow SW i gry Rebellion

Discussion in 'Archive: Poland' started by ShVagYeR, Dec 27, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    Szanowna spolecznosci FFP, wystepuje do Was dzis z waznym projektem. Otoz dwoch szalencow (Szuki i ja) wpadlismy na niepoprawnie optymistyczny pomysl napisania sequela gry Star Wars Rebellion/Supremacy. Obecnie zbieramy ekipe do tworzenia.

    Co i jak jest opisane na naszym forum pod adresem:

    http://edu.clk.pl/~szuki/sw/forum/

    Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wspolpraca. Prace rusza najwczesniej okolo marca, a pelna para dopiero od czerwca, ze wzgledu na to, ze dotychczasowy sklad teamu to uczniowie i studenci.

    Licze na odzew z Waszej strony. :) Pytania kierujcie do mnie na mail shvagyer@o2.pl albo gg 6426698.

    Pozdrawiam

    ShVagYeR
     
  2. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No nie wiem, po co ja dalem sie w to wciagnac... :p No, ale zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
     
  3. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    Wciagnelismy Fizzika i Jaga, czekamy na wiecej! :D
     
  4. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Potwierdzam....



    No wiec musze ostudzic twoj zapa³...


    Ludzie tu sa albo bardzo leniwi albo nie maja czasu ze wzgledu na rodziny i prace....


    I watpie zeby wszyscy tu znali rebeliona :p
     
  5. Sulex

    Sulex Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 20, 2004
    No to teraz ja. Hmm tak sie zastanawiam a dla czego chcecie robic to normalnie czyli jako program, przeciez lubi sobie Szuki podlobac w PHP. Nie zastanawialiscie sie nad zrobieniem strategii opartej na www. Nie gadaj ze to za trodne bo moim zdaniem jest to nawet latwiejsze niz to co chcecie zrobic teraz. Takie np. Kolony byl w stanie zrobic jeden koles (dla nie znajacych www.kolony.net) i calkiem zgrabnie to wyszlo, jak na razie jest to jedna z fajniejszych gier strategicznych opartych na www. Jesli nie najlepsza Polska :) . Co innego grac sobie samotnie w Rebeliona (no 1 na 1 przez neta) a co innego miec kilku (-nasu, -set) przeciwnikow. Albo tak jak wy nie zrobicie to ja zrobie (oczywiscie nie sam he he bo sie nie da ale taki pomysl chodzi mi od pewnego czasu po glowie ze wzgledu na to ze wiekszosc gier opartych na www cierpi na chroniczny niedobor interakcji miedzy graczami a kladzie nacisk na "samotnosc" :( )

    Ps. To pisalem ja (Ab Nakan) teraz bedziesz wiedzial o kogo chodzi :)
     
  6. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    Glowna idea bylo stworzenie sequela Rebelliona, a jednym z glownych postulatow - pelne 3D. Jesli wiesz Suleksie jak zrobic 3D przez php, to prosze o zarejestrowanie sie na forum SWU i kontakt z grupa programistow. ;)
     
  7. Sulex

    Sulex Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 20, 2004
    Bede zlosliwy (czasami lubie :) ) ale zawsze wydawalo mi sie ze gry robi sie po to aby potencjalny gracz dobrze sie bawil a nie zeby bylo koniecznie 3D. No ale jak tam chcecie to prosze bardzo /------- to jest motyka a to slonce - O, do boju. Tfu jaki ja o 7 rano w pracy jestem niedobry :)

    Ps. A propos tego 3D w PHP, a to nie wiesz ze cos takiego jest jak najbardziej mozliwe, to wpadnij tu http://www.gorion.boo.pl/soft3DPHP.php

    Software PHP 3D Engine to jak sama nazwa wskazuje softwarowy engin którego caly proces renderowania obiektów odbywa sie; po stronie serwera za pomoca PHP.
    - rendering trójkatów
    - interpolacja kolorów z rogów trójkata
    - Z-Buffor
    - operacje na macierzach
    - rendering trójkatów z nalozona tekstura
    - format plików DirectX (*.x)

    jednak sie da :)
     
  8. ShedaoShai

    ShedaoShai Jedi Youngling star 2

    Registered:
    May 17, 2004
    Hmm, no ja sie wam nie przydam: nie gralem nigdy w Rebellion i sie na to nie zanosi. Na programowaniu rowniez sie nie znam. A nic innego chyba nie potrzebujecie, jak widze :)
     
  9. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    Sulex: zrobienie sequela Rebelliona w php/2D byloby krokiem do tylu, a my chcemy ulepszac. :)

    Co do tej motyki i slonca... no comment, ale kto wie, moze jeszcze zdziwisz sie... ;) In the future.

    Shedao: pomoc merytoryczna zawsze sie przyda, wiec feel free to register... ;)
     
  10. Sulex

    Sulex Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 20, 2004
    Nie chodzilo mi o to czy 2D czy 3D ale o to ze tak na prawde w Rebellion bardziej potrzeba rozwinac watki strategii i zarzadzania z lekka domieszka rpg, w koncu to jest bardziej gra strategiczna niz nawalanka. Z tego co zrozumialem to niby 3D ma byc znaczacym krokiem do przodu w tej gierce co w samo w sobie nie jest zle ale wydaje mi sie nie tego tu trzeba. Gralem w pare gier strategicznych i niestety jak gra byla slaba to byla i zaden 3D nie zmienial faktu ze jest slaba, bo nie o to w koncu chodzi w dobrej grze strategicznej. A z ta motyka to tylko tak :) , po prostu pare lat temu bawilem sie w robienie gier (chyba nawet jakies 2 popelnilem) i wiem ze niestety wymaga to pracy, czasu no i samozaparcia (zwlaszcza jak nie robisz tego dla kasy). Ale zycze powodzenia :)
     
  11. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    Dzieki i postaramy sie. :)

    A co do strategii/rpg, to obie z tych rzeczy planujemy rozwinac. Zreszta zapraszam na forum, bo od raptem 4 dni istnienia projektu jest tam juz MASA pomyslow, rosnaca praktycznie z kazda godzina. :)
     
  12. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    I dlatego ja sie tam polapac nie moge :p
    Przeciez ja nie mam zadnego doswiadczenia w tworzeniu Gier! :p
     
  13. Falcon1300

    Falcon1300 Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 20, 2003
    Mam ochote was pozabijac grrrr ;)
    Nie mam czasu, a chetnie bym sie przylaczyl :p
    No ale skoro ruszacie za jakis czas to chetnie pomoge.
    W czyum moge pomoc:
    Grafika 3d - rendery (niestety kiepsko teksturuje)
    grafika 3d - modele lowpoly do enginu
    Programowanie openGl - popelnilem swego czasu cos na ksztalt strzelanki sieciowej w OGL :p
    nehe.gamdev.net rozpracowane :D
    Programowanie "tradycyjne" - raczej nie, zajmowalem sie glownie Delphi i jakos nie trawie C i jemu pochodnych :p

    Zerknalem na forum i widze, ze chyab najbardziej bym byl potrzebny do grafy 3d, ale to itak za malo, bo do takiego projektu potzreab by ze 3 grafikow 3d (rendery i obiekty), i ze 2 2d - textury i reszta gry..

    Bede mial czas dopiero po 30 marca, do tego momentu jestem nieprzekupny :p


     
  14. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    Grafikow juz dwoch mamy, c914 od 3D/2D i mnie od 2D. Ale tak jak mowisz Flaconie, potrzebujemy wiekszego teamu i chetnie Cie w nim powitamy. :)
     
  15. Szuki

    Szuki Jedi Youngling

    Registered:
    Dec 29, 2004
    No wkoncu dostalem maila z do potwierdzenia rejestracji. No normalnie lipne to forum :p.
    A teraz back to topic.
    Ogolnie koncepcja to stworzenia gry, ktora bedzie nastepca SW:R, wiec php odpada. Pozatym Sulex ja lubie dlubac we wszystkim z czym zwiazany jest komputer i co daje jakis fajny efekt.

    Teraz sprawa ekipy przyjmiemy kazdego kto umie dobrze C++ oczywiscie ci co umieja OpenGLa sa jeszcze milej widziani:p ;>, ale jak narazie owych brak i wszyscy bedziemy sie tego uczyc OpenGla. Poza tymi co dostana inne przydzialy.
    To narazie tyle
     
  16. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Powiem ze moglby msie do tego projektu zaciagnac, ale niestety brak czasu raczej moze mi przeszkodzic aby w nim aktywnie uczestniczyc :(, tymbardziej ze niewiem do czego mialbym sie wam przydac :p.

    W kazdym razie zycze wam powodzenia :)
     
  17. ShVagYeR

    ShVagYeR Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Nov 22, 2003
    Dzieki wielkie Thonie! :)
     
  18. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Prawde mowiac, to ja rowniez nie grzesze wolnym czasem :p
     
  19. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Spoko Fizzus...


    Kazdy ma malo czasu, znajdzie sie chwile wolna albo dwie. Narazie wszystko jest w fazie przygotowan...
     
  20. Szuki

    Szuki Jedi Youngling

    Registered:
    Dec 29, 2004
    ja tez mam malo czasu przez sesje... Fatk ze ja to ja i teraz zamiast sie uczyc Logiki to siedze i sie ucze OpenGLa ;>, no ale coz jeszcze 1h 30 min i wracam do nauki logiki
     
Thread Status:
Not open for further replies.