main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

What if.....??? Ce s-ar fi intamplat daca il lasa Yoda pe obi wan sa se lupte cu

Discussion in 'Archive: Romania' started by jombistarkiller, May 30, 2005.

?

What if.....??? Ce s-ar fi intamplat daca il lasa Yoda pe obi wan sa se lupte cu

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Obi-wan ar fi fost ucis

    38.5%
  2. Obi-Wan l-ar fi invins pe Palpatine

    15.4%
  3. Yoda l-ar fi ucis pe Anakin

    7.7%
  4. Yoda l-ar fi convins pe Anakin sa respinga partea intunecata

    38.5%
  5. Totul ar fi decurs la fel

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
  2. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Daca Obi-Wan este la fel de puternic ca Mace Windu si intelept precum Yoda n-ar fi trebuit sa fie trimis el sa-l elimine pe Palpatine.Il si roaga pe Yoda sa-l trimita pe el cand acesta ii spune mai discret ca nu face fata.
     
  3. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu cred ca Obi-Wan ar fi reusit sa-i faca fata lui Palpatine. Sa nu uitam ca Palpi e "the big Sith".
     
  4. JadenKorr

    JadenKorr Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 1, 2005
    Dupa ce am privit lupta mai atent,intre Yoda si Sidious,as spune ca Obi-Wan chiar n-ar fi supravietuit luptei cu Sith-ul.Si nu stiu daca ar fi putut sa absoarba fulgerele cu sabia...deabia i-a rezistat Windu si in final....Deci,a avut dreptate Yoda cand i-a spus ca nu este suficient de puternic si pregatit pentru o asa lupta.

    Dincolo,daca s-ar fi dus Yoda dupa Anakin,mai mult ca sigur ca ar fi iesit un duel de toata frumusetea,avand in vedere talentul ambilor de a mabui sabia.Dar Anakin ar fi pierdut cu siguranta intr-un final.
     
  5. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Cred ca Obi Wan nu ar fi avut sorti de izbanda impotriva lui Darth Sidious iar Yoda l-ar fi ucis fara nici o remuscare pe Anakin.
     
  6. rudywetzer

    rudywetzer Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 23, 2005
    greu de prezis ce s-ar fi intamplat ; totusi nu pot sa cred ca palpatine l-ar fi jumulit pe obi-wan kenobi ca pe o gaina si apoi sa-l parleasca asa de simplu cu fulgerele.
    palpatine este siret si incepe sa fie cam luat de valul puterii,obi-wan kenobi este intelept si destul de atlet, plus ca e expert in a fii in momente dificile; de aceea cred ca e f. greu de invins.
    Adevarul ca la forta, fulgere si alte minuni de astea palpatine e mult mai puternic decat obi-wan kenobi;dar cred ca si el poate sa se apere cu sabia,iar intr-o lupta directa cu sabia palpatine chiar daca se cam ,,rupe in figuri''e subtire ;obi-wan kenobi s-a batut cu generalul grievous ce avea 4 sabii .
    deci in concluzie daca e sa dau o predictie intre 1,x sau 2 eu cred ca excluzand remiza (tipul de pariu draw no bet-dnb-,adica la egal cota 1 sau mai bine zis monney back),il vad castigator pe obi wan kenobi.
     
  7. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Nici eu nu cred ca Obi-wan ar fi fost omorat,dar sanse de victorie ar fi avut putine......dar ar fi avut.
     
  8. LJA

    LJA Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 5, 2005
    obi wan murea si anakin trecea dinou de partea light
    si atunci ep 4,5,6 nu se mai faceau(glumesc)

    serios obi wan contra imparat poate cu sabia il facea obi dar atunci cand imparatul a inceput sa arunce cu chestilea alea nu cred ca putea obi sa le evite pe toate si pana la urma murea sau era grav ranit( si atunci aparea yoda cu anakin si-l salvau :))) ]
     
  9. JadenKorr

    JadenKorr Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 1, 2005
    Dar totusi,nu credeti ca a fost un test final pentru Obi - Wan?Lupta cu ucenicul si fratele sau?
     
  10. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Exact asta cred si eu. Lucas a vrut sa accentueze schimbarile care au avut loc asupra lui Anakin prin simplul fapt ca nu a avut nimic impotriva sa-l ucida pe Obi. De fapt era cat pe ce sa o ucida si pe Padme. Asa ca lui Yoda ii era menit sa lupte cu Palpatine, iar lui Obi cu Anakin.
     
  11. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Oricum in film nu se intelege de ce Vader inca traia. In carte zice ca se vedea venind nava Imparatului si Obi Wan fu nevoit sa fuga, dar in film pleaca OBi Wan linistit si abea apoi apare Imparatul.
    Ar fi fost misto pe Mustafar sa aiba loc un mic clinci intre Imparat si Obi Wan, si Imparatul sa-l lase sa fuga pe Obi Wan cu Padme pentru ca el sa-l poata salva pe Vader. Da deja dam in fan-ficuri :)
     
  12. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Cred ca Palpi ar fi murit(doar Windu aproape il omorase si Obi era la fel de puternic ca Windu)si Yoda s-ar fi dus la Anakin si l-ar fi sfarsit tot la fel ,dar cred ca obi l-ar fi ingrijit si adus la forma (light)initiala dar un pic crocant.
     
  13. Depa_sPadawan

    Depa_sPadawan Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 27, 2005
    "Cred ca Obi Wan nu ar fi avut sorti de izbanda impotriva lui Darth Sidious iar Yoda l-ar fi ucis fara nici o remuscare pe Anakin" Si eu cred exact la fel! woow :D ;)
     
  14. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    a fost mai palpitant duelul dintre fostul ucenic si maestrul lui...asta a fost si scopul lui Lucas: pt prima data 2 personaje se lupta cu sabii de aceeasi culoare.
    Nu pot sa spun sigur ca Obi-Wan ar fi fost invins de Palpatine, ar fi fost probabil grav ranit. Dar nu cred ca avea mai multe sorti de izbanda decat Yoda. Desi ar fi fost interesant sa-l fi vazut pe Yoda luptandu-se cu Anakin...oare Yoda l-ar fi putut ajuta sa devina din nou jedi din sith? Sau poate l-ar fi omorat...deoarece il considera fara leac?Oricum, e o perspectiva interesanta. :)
     
  15. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    ....si asa se fac dintr-o intrebare zece intrebari,si ele fara raspuns:)))
     
  16. JadenKorr

    JadenKorr Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 1, 2005
    Comoara se afla in intrebare,nu in raspuns....
     
Thread Status:
Not open for further replies.