main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

www.theforce.ro - Sursa ta de informatii despre Star Wars

Discussion in 'Archive: Romania' started by Raith_Krace, Sep 2, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Salut! Eu sunt Raith Krace, adminul site-ului www.theforce.ro, cel mai nou site din Romania dedicat fanilor Star Wars.
    Intra pe cel mai complet site din tara si implica-te in comunitatea noastra.

    Aici poti gasi informatii de ultima ora si o intreaga Biblioteca a Ordinului Jedi, loc unde poti afla despre orice, de la nave la diverse planete, arme, personaje, tehnologie, locatii si creaturi specifice lumii Star Wars. Aici vei gasi informtia pe care o cautai de atat timp.
    Poti sa intri pe forumul nostru si sa discuti cu alti membri despre filme, jocuri, orice.

    Poti sa afli care sunt ultimile carti scoase, sa vezi trailere, sa descarci wallpapere din filme, sa cunosti care sunt ultimele jocuri Star Wars cu detalii despre poveste, gameplay si multe alte detalii.

    Vei trai o experienta unica pe site-ul nostru si nu uita:

    "The Force will be with you, always"
    Intra acum!
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Mama ce reclama dezaxata...
    Daca o bagai si pe Aayla doar in sutien categoric ma logam pe forumul ala... dar asa intru de curiozitate.
    Aaaa si scrie acolo ca poti DESCARCA harta... (nu prea poti). NU folosesc harta decat pentru a scrie ficuri si prefer sa o am pe calc. (nu sti niciodata cand ramai fara net).

    P.S... SINCER si SERIOS... SUNT IMRESINAT. Ai depus multa munca si te felicit pentru asta.
     
  3. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Scuze de faza cu harta. Mi-a scapat. Dar o sa remediez problema. Deocamdata este nu prea sunt membri pe forum inscrisi. As fi recunoscator pentru nista ajutor la aceasta problema.
     
  4. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Am rezolvat treab cu harta galactica. Acum poti sa o descarci pe calculator. Si e vreo 0.7 mega . E destul de mare dar te descurci tu.
    Despre prezentarea site-ului. Pai ce sa zic iti dau dreptate dar sunt inca la inceput deci cut me some slack.

    P.S. Daca chiar vrei ceva poze cu Aayla intra pe http://theforce.ro/databank/arhiva/sw/c_aayla.htm. Nu am foarte multe imagini cu ea dar merge...
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Dude.. iti dau un mic sfat. Cel mai usor mod de a-ti face reclama la site este sa te intregezi in restul comunitatilor SW romanesti. Daca vei fi placut de membri de pe acolo... si de pe aici (si sunt sigur ca vei fi) vor intra automat pe site-ul facut de tine.
    Eu nu pot decat sa te felicit din nou si... sa scot harta de pe site. Chiar ma poarta gandu sa mai scriu un fic :D si harta aia este mai mult ca bine-venita. De sign upit... putin mai tarziu :D
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    AT are dreptate ;) ! Totul este sa stii sa atragi membri pe forum. Trebuie sa recunosc ca pe TFN am avut si o conjunctura favorabila (din punctul de vedere TFN si nu al altor forumuri). M-am inscris si pe theforce.ro si din cand in cand voi mai intra si voi mai posta. :)
     
  7. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Eu ma bucur ca a mai aparut inca un site legat de star wars si e de admirat ca ai muncit atata.
    Dar ceea ce imi pare rau ca fanii sunt atat de impartiti. Pe vreo nush cate forumuri.
    oricum felicitari pt munca depusa!
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    In SUA cred ca exista sute de forumuri SW si asta e bine. E concurenta pozitiva. Multi membrii sunt prezenti in mai multe parti fara probleme. Cata vreme moderatorii nu-si fac de cap totul este in regula
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Exact... uni se plangeau, ca nu prea au de unde alege. Dar adevarul este ca si fanii S.W. romani sunt putini ;(
    Uitati-va doar ce putini am participat la concursul de ficuri. (eu ma asteptam sa fie mai multi :D)
     
  10. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Da...e concurenta pozitiva, insa parerea mea e ca suntem prea putini pentru a ne imparti:)
    Totusi, daca apar noi site-uri inseamna ca nr fanilor creste, si asta e un lucru bun , nu?
     
  11. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Competitia este buna, si eu sunt deja pe forumul jedi.ro si trebuie sa dau examenul ala ca sa pot intra si pe starwars.ro. Treaba este urmatoarea: Mai multe forumuri inseamna mai multe pareri exprimate, dar este si o latura negativa: daca lumea nu stie de acel forum nu poate afla nimic din ce se discuta acolo si cateodata acesta poate contine o idee originala care nu a mai fost pusa si pe alt forum.
    Chestia asta vreau sa o rezolv intr-un fel. As putea pune pe site-ul meu o lista cu toate forumurile SW din Romania. In acest fel chiar am putea fi uniti, avand aceiasi membri pe mai multe forumuri. Sa facem un fel de mega forum romanesc. Voi ce ziceti?
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Sincer ? PE de o parte suna misto ideea... dar asta depinde daca iti place sau nu globalizarea :D
    Eu prefer sa raman padawan jedi pe SW.ro (sper viitor cavaler... mmm) si AT aici :D (si viitor admin. de scriitori pe altundeva :D)...
    Totusi ar fi un gest nobil din partea ta, sa pui linkuri catre celelalte site-uri si forumuri SW. Pentru ca ar arata ca, dincolo de toate, toti iubim acelasi lucru (prin alte lucruri pe care le iubim [face_cow]), si anume SW.
     
  13. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Am sa fac acest lucru numai ca se poate sa nu stiu care sunt toate forumurile din Romania. Cei care stiu va rog postati pe acest forum adresele sau sa-mi trimiteti un mail pentru ca eu sa le pot pune pe site-ul meu.
    Un fel de globalizare e, dar intr-un sens bun. E mai bine sa ne cunostem cu totii si poate chiar sa formam mici comunitati in orasele noastre. Ceva de genul intalniri in care sa discutam ceva chestii in personal, petreceri si chestii de genul.
     
  14. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Felicitari! Site-ul este foarte interesant. Forta fie cu tine!
     
  15. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Ok, deci stie careva ceva forumuri romanesti pe langa acesta, jedi.ro si star wars.ro? Ca eu nu mai stiu altele si nu vreau sa public o lista incompleta.
     
  16. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
  17. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Astea sunt cele mai importante.
     
  18. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Mi se pare buna ideea cu lista de forum-uri romanesti:). Poate va iesi ceva bun din asta, dar cred ca va trebui sa ne ajutam unii pe altii, ceea ce e f bine [face_peace]
     
  19. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Daca gasesti poze cu Aayla toplesssss sa ma anunti. Pana atunci nimic nu va fi satisfacator :D
     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am mai incercat eu odata demult o unire a forumurilor SW si a iesit scandal ca la usa cortului, s-a votat aiurea doar ca sa se vada ca unii sunt mai "pampershi" ca altii. Personal nu prea mai am incredere in "mega forumul SW romanesc" de orice fel ar fi el. Sunt membru pe mai multe forumuri si asta imi e suficient. Cand ma satur de prostia unora, nu mai intru acolo si gata.
     
  21. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Pai ideea e sa fim mai toti inscrisi pe tote forumurile, nu sa facem un super forum,ca in acel caz nu o sa poti gasi nimic pe el din cauza ca ar fi prea multe articole.
     
  22. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Articole si materiale nu sunt niciodata prea multe pentru cei care doresc sa cunoasca...

    Iar oamenii se pot inscrie pe ce formuri doresc. In momentul in care vine vreun moderator "istet" si-ti impune ceva, sa poti sa-l lasi in treaba lui si mergi altundeva.

    Acum 2-3 ani de zile nu exista nici un forum SW la noi in tara. Daca as fi avut cunostinte despre crearea paginilor web, as fi avut poate primul forum SW romanesc. Nu a fost sa fie, dar in schimb sunt membru pe vreo 10 forumuri straine dedicate fenomenului SW. si acolo nu am avut niciodata problemele care s-au ivit pe forumurile din tara. Da putin de gandit, nu?
     
  23. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Ne-am nascut in Romania...[face_skull]
    Dar stiti ce ar fi frumos? Sa nu mai existe rivalitatea asta stupida..care duce la imparteala pentru ca e pacat.
    Intr-adevar, solutia e inscrierea pe mai multe forumuri, alta cel putin momentan nu exista.
    In viitor ar fi frumos un parteneriat intre toate comunitatile SW din Romania...dar oare se va intampla asta?
    Sa speram...macar atat.
     
  24. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    DA... O SUPER MARE PETRECERE... (eventual in Watch Tower :D ) in care sa ne imbatam ca porci si sa distrugem pamantul (cu tunul de laser).
    Ma scuzati :D... visam cu ochii deschisi.
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu fiti violenti! [face_shame_on_you] Maine poimaine ajungeti sa violati babe pentru stirile de la ora 5.[face_laugh] [face_laugh]
     
Thread Status:
Not open for further replies.