main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

X-Wingi - cudo, czy srednie ksiazki?

Discussion in 'Archive: Poland' started by Darth_Fizyk, Oct 14, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Wszyscy znamy serie ksiazkawa X-Wingi. Amber wydaje wlasnie 7 tom, po 4 latach od tomu pierwszego. Ja aktualnie jestem na tomie 5, czyli pierwszym napisanym przez Aarona Allstona, i jeszcze nie wiem, co o nim myslec. Za to wiem, co myslec o pierwszych czterech. Wcale nie sa zachwycajace, przynajmniej, wedlug mnie.
    Po pierwsze, przez pierwsze trzy tomu, cala przestrzen akcji mnie przytlaczala, ale nie ogromem, tylko ciasnota i maloscia... czulem sie, ajkby wszechswiat sie skurczyl to 5 systemow gwiezdnych, a wszedzie dookola byla czarna dziura :p Pojedynki mysliwskie tez pozostawialy wiele do zyczenia... niestety... ale do 'Ja Jedi' czy tez Trylogii Akademii Jedi duzo tym ksiazkam brakuje. Na dobrym poziomie jest napisana tylko 4 czesc... niestety. Podsumowujac, nastepuje tendencja wzrostowa w pierwszych 4 tomach X-Wingow ;)
     
  2. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Aarona Allstona-geniusz i moj mistrz jesli chodzi o ksiazki z serii X-wing. Plakalem przy jego ksiazkach :D Naprawde chyba mozna jes smialo postawic obok trylogi Chissanskiego Admirala i wielu innych swietnych ksiazek jakie wydal Amber.



    Co do calej serii to powiem iz mi sie podobaja bardziej od NEJ. Chyba nie musze nic wiecej dodawac [face_devil] ;)
     
  3. Loru

    Loru Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jan 6, 2004
    Jakkolwiek ksiazki Stackpol'a podobaly mi sie tylko ze wzgledu na ladnie opisany "dogfight" tak Allston to juz dla mnie majstersztyk. Po prostu cudenko.
     
  4. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Aaaaaaaaaaa Fizyk, blagam nie przyrownoj X-Wingów do czegolkolwiek napisanego przez Andersona bo omalo kompa nie oplulam cola jak to przeczytalam!! Meh, chyba mamy totalnie odmienne gusta co do ksiazek :p Ja uwazam ze cala serie X-Wing jest genialna, moge do niej wracac i wielokrotnie czytac i dobrze sie przy tym bawic. Tego samego nie moge powiedziec o innych ksaizek SW.

    [face_cow] Handzik®
     
  5. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Czemu mam nie porownywac do ksiazek Andersona? :p
    No i przeciez Komputera nie oplulas :D A picie koli jest niezdrowe, ja juz od roku nie pije... chyba ze czasami, jak nic innego nie ma :p
     
  6. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Szczerze to nie mam nic do powiedzenia na ten temat :p
     
  7. ShedaoShai

    ShedaoShai Jedi Youngling star 2

    Registered:
    May 17, 2004
    Bluzniercyyyy! X-wingi sa genialne, momentami nawet lepsze od NEJ! Oczywiscie mowie o tych Mistrza Stackpole'a, bo Allston oprocz swojego niepowtarzalnego poczucia humoru nie wniosl nic, a nawet przeciwnie: zabral caly klimat Mike'a. Ale potem na szczescie jest Zemsta Isard i Ja, Jedi, wiec nie narzekam ;) Stackpole rlz :D
     
  8. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No coz... zupelnie sie toba nie zgadzam, Choc jestem w trakcie, to Eskadra Widm jest o niebo lepsza od Eskadry Lotrow :)
    A Stackpole napisal genialnego Ja, Jedi, dobra dylogie 'Mroczny Przyplyw', mozno srednie trzy Xy i jeden dobry :p naprawde, nie zachwyca Stackpole, nie zachwyca :p
     
  9. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Wiecie tak na dobra sprawe X-wingi sa mi najblizsze z calej serii SW. Dla mnie X-wing to jakis "symbol" SW. Gdzie sie nie pojawia patrze i wiem iz to SW. Tak samo ja Vader... Ale to inna bajka.

    Osobiscie Dogfight w kosmosie to jest to co lubie w SW. I na dobra sprawe seria X-wing, jak bralem ja po raz pierwszy to troche sie balem czy stanie na wysokosci moich oczekiwan. No i z ksiazki na ksiazke bylo lepiej i lepiej. No i podobnie jak Handzia bardzo lubie do niej wracac ;)
     
  10. ShedaoShai

    ShedaoShai Jedi Youngling star 2

    Registered:
    May 17, 2004
    Oj, Fizyk, Fizyk, podpadasz :p Mistrz Stackpole napisal genialne cztery X-Wingi, genialne Ja, Jedi, dobry Mroczny Przyplyw i kilka kapitalnych opowiadan. A Allston... GENIALNE Linie Wroga, i mocno przecietne X'y. No i jeszcze Liga Szpiegow - czy o czyms zapomnialem?
     
  11. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    oo... uwielbiam Ja,Jedi, bardzo dobra ksiazka :)
     
  12. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Fizyk ja wszystko zrozumiem ale jak mozna napisac ze jakakolwiek ksiazka z X-wingów jest gorsza od ksiazki Andersona. Ksiazki Andersona sa bardzo dobre, ale w porównaniu z Krysztalowa Gwiazda albo Planeta Zycia. Bo z kazda ksiazka Stackpole'a to nawet nie ma co porównywac, bo to tak jakby porównywaæ Trabanta z Ferrari.
     
  13. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Nie doczekalbym sie chyba lepszych porownan gdybys nie ty, Chimpusik :)
     
  14. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Jak jeszcze raz zobacze tytul "Krysztalowa Gwiazda" to zwroce wczorajszy obiad.... [face_plain] [face_plain] [face_plain]
     
  15. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    A co bylo wczoraj na obiad?
     
  16. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    uuuuuuu nie pytaj :D Ale dobore bylo :p
     
  17. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Jak to mowia, sa gusta i gusciki :p ale o nich sie nie dyskutuje podobno ;)

    Shedao, mowi sie trudno, po skaczeniu ksiazki dalej uwazam, ze Eskadra Widm jest o wiele lepsza od Lotrow, a same lotry sa srednie. Zyg, Zyg

    Chimpek, z tymi porownaniami roznie bywa, ja lubie Ferrari, Ty lubisz Trabanty, jeszcze inni wola hulajnogi (ta Krysztalowa Gwiazda).
    ogolnie rzecz biorac sprawa sprowadza sie do tego, ze ja wyglaszam Swoja opinie i nie musiscie sie z nia zgadzac :p (a szkoda ;) ). Mi szczeze mowiac bardziej odpowiada dobrze rozbudowany swiat, w polaczeniu z ciekawa akcja, niz sama akcja, ktora na dobra sprawe wcale nie musi sie toczyc w SW, jak to jest u Zahna z trylogia, ktora nomen omen jest tez jedna z moich ulubionych pozycji.

    A wracajac do eskadry Widm, wlasnie takie zmarginalizowanie dogfightow w stosunku do Stackpola mi sie spodobalo. Sorry Jag, ale to zdecydowanie wole w grze :). Uzekl mnie tez humor, ach te dowcipy pilotow (drap, drap drap) i to, ze nie skupial sie na jednej postaci: Corran to, Corran tamto, Corran siamto, (ewentualnie ktos cos innego zrobil, ale i tak przez Corrana). Tu i owszem skupia sie na Kellu bardziej niz na innych, ale widac tych innych mimo wszystko czysto i wyraznie :). Takze wszechswiat zostal przedstawiony znazcnie szzej niz ma to miejsce w pierwszych trzech tomach Stackpolowskich.

    tak wiec koncze, zeby moja nowa klawiaturka odpoczela, a zaraz zainstaluje sobie od nowa Windowsa ;)

    Zyg Zyg ;)
     
  18. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    Ja nawiazujac do poprzedniej wypowiedzi, chcialbym powiedziec ze ja lubie rowniez hulajnogi, moze dlatego ze ich jeszcze nie czytalem ;)

    Ale juz niedlugo, przyjdzie do mnie ta jedna jedyna, ona moze byc ciekawa, ale powiem wam jak dostane, odrazu mowie ze to nie SW :p
     
  19. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Fizu nie musisz za nic mnie przepraszac ;)


    Ale prawda wole dogfight w bookach niz w grach gdyz sa.... hmmm... dla mnie bardziej obrazowe. Ja mam dosc bojna wyobraznie a walkami powietrzne od zawsze jakos mi tam towarzyszyly i wiem jak to wyglada. W grach nie jest to odwzorowane tak jak bym chcial. W ksiazkach jest odwrotenie. Oczywiscie nie we wszystkich :p

    Co do dowcipkowania pilotow :p Masz racje, teksty mnie czasem doprowadzaly do lez. Genialne :p

    yub yub


    A na "Krysztalowa Gwiazde" <zygi>
     
  20. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Tez mam bujna wyobraznie, ale Stackpole mi ja wyraznie ograniczal w swoich Lotrach. Mam chyba wyobraznie glownie do przestrzeni krajobrazow, obrazow itd, itp :)
     
  21. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    A dla mnie wazniejsze od scenerii itd. czy dogfightów sa ludzie i jak sa przedstawieni, czy psotacie sa ciekawe, wairygodne itp. X-Wingi Stackpole'a za to mi sie podobaja ze pokazuja cos poza swietej 3 (Han, Leia i Luke) a zarazem jest ten sam, a przynajmniej zblizony klimat co w filmach. Owszem Corran jest moze troche wyidealizowany w tej serii ale na pewno nie w takim stopniu jak Luke w wiekszosci innych knigach SW :p

    A tak na zakonczenie powiem ze przez ten topic ponownie (chyba juz 6 raz) czytam X-Wingi. Wielkie dzieki Fizykus [face_plain]... :p

    [face_cow] Handzik®
     
  22. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    nie ma za co Hania, zawsze do uslug ;) A co do postaci, to chyba lepiej postaci byly zbudowane u Allstona, chociaz nie przecze, ze dosc dobrze jest zrobiony Tycho, z ta cala anielska cierpliwoscia :)
     
  23. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Interesujace bym powiedzial. Momentami nawet bardzo. Jedynie tom II i III troche zanizaja poziom... Za to potem sie rozkreca - Wojna o Bacte i Eskadra Widm sa super, ciekawa fabula i klimat. Jedne z moich ulubionych ksiazek.

    Zdecydowanie bardziej lubie komiksy - The Making of Baron Fel i In the Empire's Service rzadza. :D
    Podsumowujac zyg zyg komandorze :D
     
  24. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Fizyk chyba sie nie zrozumielismy. Trabant to sa prace Andersona a Ferrari to prace Stackpole'a.
     
  25. Master_Thon

    Master_Thon Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 24, 2003
    A tak na poczatek ze przez ten topic ponownie (chyba juz niepamietny raz dla mnie) nie czytalem ksiazek ktore wy czytaliscie. Wielkie dzieki Fizykus :p ... [face_plain]

    Tak ogolnie to mnie nawet na Trabanta nie stac (ale tu juz mowie o samochodach) :p
     
Thread Status:
Not open for further replies.