main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Zahn

Discussion in 'Archive: Poland' started by PainlessPole, Mar 29, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. PainlessPole

    PainlessPole Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 29, 2004
    Czy ktos juz czytal Survivor's Quest ?
     
  2. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Hmmm... no coz, trudno orzec, ale nie wydaje mi sie. Do polski chyba jeszcze Survivors Quest nie dotarl
     
  3. PainlessPole

    PainlessPole Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 29, 2004
    Dziwne... Tu (w Szwecji) juz jest. Po angielsku oczywiscie, na polskie tlumaczenie to sobie poczekamy (mam nadzieje ze nigdy go nie bedzie bo SW nie da sie czytac po polsku).
     
  4. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No coz... to jest Polska wlasnie... u nas ksiazki SW po angielsku sa z duzym opoznieniem, a i to nie wszedzie. Przedewszystkim jesli sa to sa w ksiegarniach jezykowych, i to chyba tylko w Warszawie :( We Wroclawiu znajomy chcial zalatwic, zeby ktoras ksiegarnia jezykowa sprowadzala, ale oni chcieli najpierw minimum 20 chetnych...
    A SW po polsku da sie czytac... pomimo bledow w tlumaczeniu i tym podobnych ;)
     
  5. PainlessPole

    PainlessPole Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 29, 2004
    Przepraszam, nie bede sie tak absolutystycznie wypowiadac o SW po polsku. Ale w mojej opini i doswiadczeniu SW sprawdza sie najlepiej po angielsku.

    Nie tyle co z powodu bledow czysto jezykowych, ale przedewszystkim poniewaz tlumaczenie gubi bardzo duzo specyficznych rzeczy, takich jak idomow, pewnych zwrotow i pojec ktore dzialaja tylko w swym orginalnym jezyku. To z drugiej strony dotyczy wszystkich tlumaczen.

    Pozatym mam wrazenie (bardzo subiektywne), ze SW w szczegolnosci brzmi dziwnie po polsku (lub szwedzku). Brzmi dziwnie swojsko, a nie powinno. S-F musi (w mojej opini) dawac poczucie obcosci.
     
  6. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Ja mam pytanie jaka jest cena angielskiej wersji w Szwecji?

    Ja chyba poczekam na wersje paperback jak wyjdzie w USA i wtedy sobie sprowadze. Wersja paperback bedzie zawierac E-booka Zahna no i bedzie tansza :D
     
  7. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Nie wiem, ale mi sie wydaje, ze to dobrze, ze brzmi swojsko, daje to jakies poczucie wiezi z tym swiatem :)

    EDIT: Post numer 12,500 na FFP. Na Imprezke ;)
     
  8. PainlessPole

    PainlessPole Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 29, 2004
    Angielskie PaperBacki ida po 79 koron = ca 42 PLN.
    Tam gdzie ja kupuje pojawiaja sie natychmiast. Survivor's Quest juz jest jako hard cover. Podobnie jest z komiksami, te ida po 170 - 220 koron = 90 - 120 pln
     
  9. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Jednym slowem SW zawsze w cenie :D
     
  10. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    PainlessPole Angielskie PaperBacki ida po 79 koron = ca 42 PLN.
    Tam gdzie ja kupuje pojawiaja sie natychmiast. Survivor's Quest juz jest jako hard cover. Podobnie jest z komiksami, te ida po 170 - 220 koron = 90 - 120 pln


    Dzieki za info.

    Hmm paperbacki z 1-2 miesiecznym opóznieniem mam po 29-32 PLN wiec raczej nie skorzystam z oferty szwedzkiej.

    Hardcovery to inna sprawa. Za to idzie 100 PLN ale jest po 10 dniach od premiery :D
     
  11. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    hmmm 100zl.... czemuz az tle? mogloby byc pozniej i taniej :p :D a z reszta, do wroclawia i tak nie docieraja :p
     
  12. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Fizyk zobaczylbys jak wyglada Hardcover to bys sie nie dziwil ze az 100 PLN. A do Wrocka docieraja ;)
     
  13. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Ale to indywidualnie :p a w sklepach nic :p
     
  14. PainlessPole

    PainlessPole Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 29, 2004
    Wiesz Chimpo, tu wszystko jest drogie. O tyle dobrze ze mamy pozadna ksiegarnie Sci.Fi, maja SW, StarTrek (fuj !), RPG, Fantasy itd....

    Ja zawsze wole kupowac w ksiegarni niz zamawiac, plus oni sprowadzaja wszystko !

    Co do tego ze w polsce malo SW na polkach ksiegarni to rezultat tego ze jest nas za malo w polsce. A w wersji angielskiej tym bardziej....
     
  15. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Hmmm SW wcale tak malo na polkach nie jest :) jest tego nawet calkiem sporo, w wiekszych miastach, bo w mniejszych miasteczkach, to pewnie sa tylko wtedy, gdy sie ludzie pytaja o SW i sa poinformowani, ze cos powinnobyc na polkach :)
     
  16. PainlessPole

    PainlessPole Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 29, 2004
    To dobrze...

    Pierwsze pytanie: Czy w Warszawie jest jakas ksiegarnie Sci-Fi ?

    Pytanie drugie: Czy maja wersje orginalne ?
     
  17. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Hmm ja tam nie wiem czy w stolicy jest, ale z doswiadczenia wiem iz jesli u nas w kraju chce cos sie zdobyc to sie to zdobedzie. :p

    Np. u mnie w koszailnie jest totalna zalamka i kanal. Jesli cos chcesz musisz zamawiac :( ALe czego sie nie robi dla SW :D
     
  18. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Tak... dla chcacego nic trudnego... prawie... brakuje mi 14 ksiazek z tych wydanych przez Amber, wlasnie zamowilem dwie kolejne i teraz bedzie mi brakowalo 12... :D
    plus te, co brakuja mi z wydanych przez Egmont, Jedi Quest czy jak ta seria sie nazywala... nie mam wogole nic...
     
  19. PainlessPole

    PainlessPole Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 29, 2004
    Ciezko... ja sie strasznie rozleniwilem...
     
  20. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Wlasnie odkrylam ze na Hungryewok juz maja Survivor's Quest :D :cool:
     
  21. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Hmm odkrycie epokowe nie ma co :p :D
     
  22. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Glodne Ewoki sa glodne, bo sa male i glodne :p
     
  23. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Fizyk, bardzo odkrywcze. :p
     
  24. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Staralem sie ;) :D
     
  25. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Hmm ja tez jestem glodny :p ;)
     
Thread Status:
Not open for further replies.