main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

15.listopad 2005 ~ Harry Potter i Princ Mje?ane Krvi

Discussion in 'Archive: Croatia' started by Darthana, Oct 16, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    01. prosinac 2005 :)

    Danas sam vidjela reklamu na televiziji. :)
     
  2. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Ja sam isto danas vidjela HP na TVu.
    Trailer k'o trailer. Brijem da mi se film ba? i nece svidjeti. Po onome iz trailera, neke su scene prilicno izmjenjene. A i ekipa koja je gledala film (u svijetu) su prilicno razocarani. [face_worried]
     
  3. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Gledao sam film. [face_plain]
    Nemoj se ni nadat da ce sve biti kao po knjizi jer bu? se razocarala. Ja nisam veliki fan, njo ni meni se ne sviða to ?to su mijenjali knjige. Mnogi likovi su totalka drukciji nego ?ta sam ih ja zami?ljao.
     
  4. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    Gledala sam film! :)
    Nije lo?, iako sam bila malo ?ivcana zbog silnih promjena od knjige. [face_frustrated] Film kao film je dobar, ali ako se gleda na knjigu, puno gubi na vrijednosti.
     
  5. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Sat me 'strah' gledato film. [face_worried] [face_frustrated] Plameni Pehar je moja najdra?a HP knjiga, ba? ne bih htjela da bude velikih izmjena. :(
     
  6. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    ne cini li vam se da su likovi u filmu bili malo...neznam, veoma cudno obuceni?
     
  7. sick_sith_girl

    sick_sith_girl Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 23, 2005
    Ja nisam razocarana filmom. Nije kao knjiga, o je istina, ali to ga cini jo? boljim; daje mu neki originalni ?tih. Cedric nije lo?... :D
     
  8. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005

    Nisam gledala film, ali vidjela sam plakat u kinu. Ima? pravo. Koji vrag nosi Fleur? Ne?to sreberno...kao neka pancirka?


    I nije. [face_mischief] No, ja sam ga drukcije zami?ljala. Vidjela sam trailer i tamo je stalno namr?ten, a po knjizi bi trebao biti...nekako bla?i. MO?da se i varam, rekoh nisam jo? pogledala film.
     
  9. sick_sith_girl

    sick_sith_girl Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 23, 2005
    Nije pancirka neg srebrnkasti prsluk. I u knjizi pi?e da je nosila srebreno-svilenu odijecu.
     
  10. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Nekako mi izgleda premoderno...
     
  11. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    I jest. Harry u knjizi ima carobnjacku pelerinu, ne neku trenirku. Svi izgledaju cudno, ima? pravo, Noldor.
     
  12. sick_sith_girl

    sick_sith_girl Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 23, 2005
    Ali s tim trenirkama svojih ?kola/domova izgledaju modernije, bli?e gledateljima.
     
  13. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Harry Potter je prvenstveno za citatelje, ne za gledatelje. Postoje filmovi, ali oni nikad nece biti ni do koljena knjigama. To ?to stvari izgledaju modernije ne znaci da su bolje. Harry Potter nikad nije bio previ?e moderan. Ucenici Hogwartsa uvijek su nosili pelerine. Danas sve, ap tako i HP ide ka komercijalizaciji. ?teta. I sam 4.dio je ispao lo?e. Jucer sam bila u kinu. Po nekim stvarima koje sam citala po netu, ocekivala sam da ce biti gore. Neke su stvari dobro napravili, ali knjiga je izmasakrirana. Sve fenomenalne pojedinosti koje cine GoF tako odlicnom knjigom su izbacene iz filma. To nije fer!
     
  14. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005

    Ni sam to ne bih mogao bolje reci. Osobno nisam veliki fan. Procitao sam sve knjige, samo jednom dodu?e, ali nije da ludujem za njima. Ipak, i ja sam ostao veoma razocaran. Film je lo?. Neki ljudi s kojima sam gledao film nisu citali knjige i njima se svidio film, iako su me pitali za neke pojedinoisti jer nisu sve shvatili.
     
  15. Jedi_Caesar

    Jedi_Caesar Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 14, 2004
    Koliko se ja sjecam svi nose "modernu" obleku zato sto su scenaristi rekli da ce im biti malo tesko svima trcati,skakati i izvoditi sve ostale akcije u pelerinama, pa su uvedene "moderne" trenirke i tako.A i kao sto je neko vec naveo,tako su priblizili svijet Harry Pottera malim gledateljima!

    Edit:A i gledo sam sva cetiri filma i ja osobno mislim da su IV lijepo slozili,sve u svemu.Meni je jos uvijek najdrazi II:eek:daja tajni.
     
  16. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Istina, drugi film je najbolji.
     
  17. Lord_of_all_Noldor

    Lord_of_all_Noldor Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Aug 30, 2005
    Neki dan sam citao o tome da spisateljica namjerava 'ubiti' barem 3 va?na lika. Ba? bi bilo smije?no da Harry pogine u sedmoj knjizi. [face_devil] ;)
     
  18. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Mo?e bit da ce ubiti Harryja, Rona i Hermionu tako da nitko vi?e ne mo?e koristiti njezine likove, recimo napisati ne?to bazirano na njima... Neznam... Rowlingica ima dosta ?okantna ubojstva u zadnjih par knjiga, tako da me ne bi puno cudilo da i ubije Pottera.
     
  19. Darthana

    Darthana Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 24, 2005
    To sam i ja citala, ali stavrno ne bi bilo fer da ubije Harryja. Vec su i sada knjige mracne, a da jo? i glavni lik umre u zadnjoj knjizi...mislim da bi serial zabranili djeci a to nema smisla.
     
  20. Jedi_Caesar

    Jedi_Caesar Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 14, 2004
    Ja sam vise razmisljao o tome da ce Hagrid bit taj kojeg ce ubit Rowlingica,jer bas zbog tog razloga sto je vecinski udio fanova djeca koja bas i ne bi smjela gledat takve scene.Vjerojatno ce se Hagrid zrtvovat za nekog,glavni junaci ce zivjet i J.K.Rowling ce dobit vise love...

    Mozda umre i Snape te Voldemort sigurno....
     
  21. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Ma ne brine njih nasilje. U 6. knjizi Snape hladnokrvno baci Avadu Kevadru na Dumbledorea ?to je malo ?okantno za malu djecu, pa opet je knjiga iza?la u prodaju, i opet je Rowlingica zaradila pare.

    Za Voldemorta je gotovo sigurno da ce napokon riknut, ali pitanje je i tko ce s njim. [face_thinking]
     
  22. Jedi_Orion

    Jedi_Orion Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Apr 7, 2004
    A da Harry umre s njime? :D Ta mi se opcija najvise svidja.

    "Life sucks. Kids die. Get used to it." bi mogla napisat na kraju knjige. ^^
     
  23. Amon_Amarth

    Amon_Amarth Force Ghost star 6

    Registered:
    Jan 27, 2005
    Mogla bi. :p
    Vjerovatno ce se Harry i Voldemort 'poni?titi' kao + i - ili ne?to slicno. [face_thinking] :p
     
  24. Jedi_Orion

    Jedi_Orion Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Apr 7, 2004
    Ili ce obojica postati bezjaci (nas prijevod, IIRC). :eek: :D :p
     
  25. Deciple_of_Malak

    Deciple_of_Malak Jedi Master star 4

    Registered:
    Jul 10, 2005
    Super, odgovaralo bi to.
    :p
     
Thread Status:
Not open for further replies.