main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Aici: CONCURS DE CRACIUN - Cu premii Star Wars!!!!!

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Dec 9, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Concurs www.TheForce.net - Forumul Romanesc ? Sarbatori de Iarna 2004
    ----------------------------------------------------------------------------

    INTREBARI CONCURS:
    **************************

    1. Care este planeta de origine a lui Anakin Skywalker? (What is Anakin Skywalker?s planet of origin?)
    2. Cine a fost maestrul lui Obi Wan Kenobi? (Who was Obi Wan?s Master?)
    3. Cum se numeste substanta prelucrata pe Bespin? (What?s the name of the substance produced on Bespin?)
    4. Unde a murit Darth Vader? (Where did Darth Vader die?)
    5. Care este cea mai rapida nava de vanatoare a rebelilor: a.A-Wing; b.B-Wing; c.X-Wing; d.Y-Wing? (Which is the fastest rebel fighter?)
    6. Cine a fost comandantul statiei spatiale de lupta Death Star 2? (Who was the commander of Death Star 2?)
    7. Ce inseamna: TIE? (What does TIE mean?)
    8. Ce sunt Darth Maul, Darth Vader si Darth Sidious? (What are Darth Maul, Vader and Sidious?)
    9. Ce ii spune Obi Wan lui Luke atunci cand acesta se simte derutat inainte de a lansa torpilele spre Death Star 1? (What is Obi Wan saying to Luke when he feels confused before launching the torpedoes to the Death Star?)
    10. Cum o cheama pe razboinica Sith care lupta cu 2 sabii de lumina, racolata de Contele Dooku pentru a-l ucide pe Anakin. (What?s the name of the Sith warrior who fights with 2 lightsabers, hired by Dooku to kill Anakin?)
    11. Care este numele actorului care joaca rolul lui Mace Windu? (What?s the name of the actor who plays Mace Windu?)
    12. Ce rasa este printul Xizor? (What race is Prince Xizor?)
    13. Cum se numeste cel mai puternic crucisator imperial aflat sub comanda lui Darth Vader? (What?s the name of the most powerful imperial destroyer, under the command of Darth Vader?)
    14. Cum se numeste nava lui Boba Fett si cui a apartinut ea inainte? (What?s the name of Boba Fett?s ship and to whom did it belong before?)
    15. Ce rase principale traiesc pe Naboo: a. oameni si twi?leks; b. gungani si oameni; c. gungani si bothani. (What main races live on Naboo?)
    16. Cum vi se pare forumul romanesc de pe theforce.net si in ce directie ati dori sa se dezvolte in viitor? Ce propuneti pentru a avea un forum de discutii Star Wars mai bun? Ce parere aveti despre o colaborare in viitor cu starwars.ro si ce propuneti sa facem pentru a exista sau nu aceasta colaborare? (What do you think about this Romanian forum, and how can we improve it? )
    (raspuns obligatoriu!!)


    REGULAMENTUL CONCURSULUI (va rog cititi cu mare atentie!):
    ***************************************************************************

    Concursul va incepe in data de 10 Decembrie 2004 si se va incheia in data de 15 Decembrie 2004 (ora 24:00). Pot participa toti membrii forumului romanesc de pe theforce.net care locuiesc pe teritoriul Romaniei sau dinafara (in caz de castig, cei care locuiesc peste hotare vor trebui sa plateasca transportul postal extern).

    Premiile concursului consta din obiecte Star Wars si machete de colectie Action Fleet (Galoob - Hasbro):
    - locul 1 ? X-Wing Fighter-ul lui Wedge (Action Fleet) + volumul in engleza ?X-Wing Wedge?s Gamble? de Michael A. Stackpole (multumiri Marei Alexia pentru carte!);
    - locul 2 ? Podracerul lui Anakin + playsetul Podracer Hangar (ambele: Action Fleet => se potrivesc impreuna ca set) ;
    - locul 3 ? Podracerul lui Sebulba (Action Fleet) .

    [image=http://img113.exs.cx/img113/5296/theforcenetcontestprize.jpg]

    [image=http://img84.exs.cx/img84/4550/afep1podracerhangarb.jpg]


    Testul aferent concursului contine 16 intrebari din universul Star Wars (incluzand Expanded Universe si Clone Wars); pentru a fi declarat unul dintre finalisti trebuie sa le completezi corect pe toate 16 (*). Raspunsurile sunt confidentiale (in special la nr.16, exceptand dorinta participantilor de a le face publice, insa doar dupa terminarea concursului!)

    Raspunsurile (in limba romana, unde e cazul) vor fi trimise lui Sergiurusu printr-un Private Message (PM)
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ok si acum sa vedem cam cum va trebui sa arate un PM pe care mi-l trimiteti mie cu raspunsurile:

    intrebari:

    1.Care este planeta de origine a lui Anakin Skywalker? + raspuns
    2. Cine a fost maestrul lui Obi Wan Kenobi? + raspuns
    3.

    ...
    etc, etc...

    Dupa ce mi-ati trimis PM-ul, dati va rog un reply pe acest thread petru ca ceilalti membri sa stie cine mai participa la concurs:

    Exemplu:

    "membrul ABC particip la concursul de Craciun si am trimis un PM lui Sergiu cu raspunsurile etc..."

    Inca o data mult succes :) [face_good_luck] [face_good_luck]
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Avem voie sa colaboram, sau primim nota 1 daca o facem?:D
    Eu recunosc ca habar n-am de raspunsul la una din intrebari, iar de altul nu sunt tocmai sigura...
     
  4. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ce cruda-i soarta...lol [face_hypnotized]
    Mama...Sergiu sunt intrebari cam grele(unele), eu habar n-am sa raspund la cateva :_| si la unele nici eu nu-s sigur :oops:

    ...

    Eu nu cred ca particip...sorry :(
     
  5. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    eu particip pentru ca I want some stuff! Dar daca pe 15 e termenul limita, atunci fix pe 15 o sa trimit raspunsurile
    I like to live on the edge. :D
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ok, hai sa facem asa: daca gresiti 3 intrebari (doar 3) inca mai participati la concurs. :) Deci cu 13 raspunsuri corecte participati la concurs. Deja am primit PM-ul de la Anakin astept si de la ceilalti.

    Si deoarece sunt Sarabatorile de Iarna care inseamna nasterea Domnului, voi fi si eu iertator. Astfel daca trimiti un set de raspunsuri in care ai aflat ca ai gresit cateva raspunsuri, poti sa-mi mai trimiti un nou PM cu raspunsurile corectate si il iau in cosiderare pe al doilea.


    ATENTIE!!!

    Si un alt lucru - cititi si cartile Amaltea (vezi Xizor - ce rasa o fi acel "om" verde din Shadows of the Empire - Umbrele Imperiului?), Clone Wars desenele animate (vezi intrebarea 10: Cum o cheama pe razboinica Sith care lupta cu 2 sabii de lumina, racolata de Contele Dooku pentru a-l ucide pe Anakin)

    Puteti sa va consultati intre voi (daca doriti sa ajutati oameni la ananghie ;) ) si mai ales cautati pe Internet (www.starwars.com ar fi o buna alegere)
     
  7. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Am trimis si eu raspunsurile pentru concurs... fara sa ma consult cu nimeni, avand in vedere ca a fost cam pustiu azi pe forum. Sper ca n-am gresit mai mult de 3 raspunsuri.[face_praying]
     
  8. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    le trimiteti deja!? ooohhh... getting nervous. :D
     
  9. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    ComicDiva, e mortala semnatura ta!
     
  10. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    multumesc frumos mara. Este dintr-un film al lui Kevin Smith, baiat de-al nostru. :D
    ma rog doar sa nu ma baneze pentru obscenitati. :-S
     
  12. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Doona & Mara am primit raspunsurile: YOU ARE IN!! :)
     
  13. Erethorn

    Erethorn Jedi Youngling

    Registered:
    Nov 1, 2004
    Am trimis si eu raspunsurile la intrebari :)
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    am primit si de la Erethorn
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Mai aveti ziua de maine 15 Dec. 2004 ora 24. Vad ca sunt putini participanti! Treaba lor, cei care au participat au sanse mai mari. Poate maine pica internetul si atunci sa vezi fericire!! ;)
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    O intrebare pt. Mara: daca veki castiga premiul 1 esti de acord ca volumul X-Wing sa mearga la castigatorul premiului 2?

    OK FANILOR STAR WARS, WAKE UP!! Mai aveti mai putin de 2 zile si avem doar cativa concurenti!! Sunt itrebarile alea asa de grele sau premiile atat de nasoale? :)
     
  17. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    16 ma omoara ... De fapt partea cu starwars.ro ... ma face sa ma gindesc de 2 ori daca sa particip sau nu ... Oricum premiile sunt SUPER , asa cum sunteti si tu si Mara pentru ca le oferiti :)
     
  18. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Bineinteles ca sunt de acord. Doar nu am pus premiul la bataie ca sa-l castig tot eu! As fi de acord chiar sa schimb intreg premiul cu cel de pe locul 2, daca el ar fi de acord, avand in vedere ca am deja un X-Wing.;).
    Dar din cate imi cunosc eu norocul, daca ar fi patru participanti, eu as fi a patra. Asa ca...
     
  19. Darth-Alex

    Darth-Alex Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 8, 2004
    mda, yo m-am inscris pe forum abia pe 14, sper sa pot raspunde pana maine, asta in cazul in care nu pica netu'...
    PS. nu se poate sa gastige o singura persoana, si locul 1 si 2 si 3? yo vreau toate premiile!!! :)

    FORTA FIE CU MINE!!!
     
  20. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mai,mai,mai... Se pare ca avem o problema de comunicare aici...Cred ca nu ati inteles bine : EU o sa cistig TOATE premiile !!! Daca aveti ceva nelamuriri , puteti discuta oricind cu carabina mea blastech E-11 *spuse AK-610 incercind (fara succes) sa para amenintator*
     
  21. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  22. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pai arma mea stapineste foarte bine arta conversatiei si a diplomatiei ... Se ghideaza dupa principiul "Intai tragi si dupa aia intrebi!" . Ce sa fac ...are o personalitate putin mai violenta mititica :)
     
  23. Darth-Alex

    Darth-Alex Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 8, 2004
    salutari de pe Honoghr!
    am terminat testul si sper ca l-am trimis bine, cui trebuia, in balbaiala mea...
    FORTA FIE NUMAI CU MINE!!!
     
  24. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Darth Alex!
    HUZZZAH!!!!
    Ce super ca esti si tu pe aici...
    :D

    PS: LadyVader here.
     
  25. Darth-Alex

    Darth-Alex Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 8, 2004
    Lady Vader!? ce mai faci? ti-am scris un mail ieri, l-ai primit? ma bucur tare mult sa aud de tine! FORTA FIE MEREU CU TINE!!!!!!!!!!!!!
     
Thread Status:
Not open for further replies.