main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Avem nevoie de un trezorier

Discussion in 'Archive: Romania' started by MaraStardreamer, Jul 3, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pana acum nu am avut nevoie de asa ceva, dar avand in vedere faptul ca vom strange niste bani pentru film, si poate si pentru alte lucruri, cum ar fi website-ul pe care sper sa-l avem la un moment dat, se profileaza necesitatea de a exista o persoana care sa stranga si sa gestioneze banii, un fel de casier.
    Problema e ca staff-ul TFN ne pregateste un set de reguli cat se poate de stufoase (desi nu foarte stranse), iar punctul 10 din acest regulament suna cam asa:

    10) Due and money issues
    Dues are allowed, but not to be abused. If money is collected for any reason (dues, charity, any mass purchases) then the chapter needs to have a treasurer. This needs to be a different person than the CR and should not be in the same household or related to the CR. No exceptions. If it is found that a person or chapter is abusing dues or charity money the person(s) involved may be removed from FanForce.


    Ideea de baza este ca eu nu pot sa indeplinesc aceasta functie, cel putin nu cat timp sunt CR. Asa ca as vrea sa alegem in mod democratic, la fel cum facem si cu CR-ul, persoana care sa se ocupe de chestiunile banesti.
    As vrea sa am de la voi minim 2-3 propuneri iar apoi sa votam. Cei propusi trebuie sa aiba 18 ani impliniti si sa fie in prealabil de acord sa preia aceasta functie.

    E o chestiune serioasa, pentru ca e vorba de bani, deci va rog sa alegeti cu responsabilitate si in cunostinta de cauza :)
     
  2. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    milena sau diana.
    care vrea functia.
     
  3. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Milena.

    Se pricepe mai bine la numere, locuieste in acelasi oras cu CR-ul propriu-zis, mai responsabila. :D
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    milena, felicitari, cred ca esti noul trezorier tfn romania :D
     
  5. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    A doua veste grozava pe ziua de azi!

    Prima a fost ca am restanta la Vladutiu. :D
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Restanta ca restanta, ca aia o iei intr-un final, dar daca ai probleme cu banii vor pune astia vanatorii de recompense pe tine:D
     
  7. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Unde, unde? :D
     
  8. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Stai asa FP, intai trebuie sa piarda sau sa cheltuiasca banii... :D
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Si eu zic ca Milena ar fi o alegere buna, chiar daca are o restanta, vom incerca sa ne impacam cu ideea asta de neconceput :D

     
  10. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    deci...milena e or what?
     
  11. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Deci ce bani?
    Dar mai important... MILENA ARE RESTANTA! (e indragostita? are febra? a scris gresit postul?)
     
  12. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    nu intoarce cutitul in rana dude, i already took care of that :D
     
  13. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Deci nu dude... am fibrilatii, "imi vine cu ameteala" dupa vorba din popor. Se "ia" picioarele de sub mine and all that ****.
    Deci pe bune? A avut Milena restanta? Pe bune, pe bune? Face mishtoace de noi, sunt sigur!
     
  14. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Vreau eu sa fiu trezorier... ca vreau sa-mi cumpar bicicleta noua :D[face_laugh]

    Stai linistit Ionut cel Intelept lucreaza pentru tine (parca am mai auzit sloganul asta undeva) [face_thinking]
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Multumim de oferta, Ionut, dar nu te cunoastem inca suficient de bine ca sa lasam averile forumului pe mana ta :D Poate dupa ce-ti cumperi bicicleta :p

    Oricum, nu prea mai avem nevoie de trezorier. S-a pus problema la un moment dat, cand faceam filmul, dar banii aia s-au dus demult pe bluescreen, sfoara, carlige si napolitane...
     
  16. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    I wander where the napolitane went?... ooo in my belly. They were gooooood!
    As vrea si eu niste napolitane acum :D Sau orice de mancare... sau...
     
  17. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Pacat... si chiar imi doream bicicleta aia...
    Glumesc.
    Data trecuta cand am avut o astfel de responsabilitate a fost in liceu, cand am fost pus de diriga sa strang banii pentru banchetul de la munte. Nimeni nu a vrut sa-mi dea nici un ban [face_laugh]. Probabil faţa mea e de vina.
     
Thread Status:
Not open for further replies.