main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

BAC-ul si facultatea.Ce ati facut si unde veti merge!?

Discussion in 'Archive: Romania' started by raziel2004, Jun 26, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    Hai sa vb acum despre notele pe care noi le vom lua la examenul de bacalaureat.Sa postam aici notele si subiectele care ne-au picat si sa vedem care s-a descurcat mai bine si unde vom merge mai departe.



    Eu am luat 10 la romana oral si mi-a picat nuvela psihologica "Moara cu noroc".
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Felicitari! Sa mearga la fel de bine si in continuare! :)
     
  3. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Bravo, Raziel!=D=
    Mult succes in continuare! [face_good_luck]
     
  4. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Felicitari!! Bafta in continuare! [face_peace]
     
  5. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    kudos to you, keep it up
     
  6. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Bafta la copiat! :D
     
  7. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    [face_laugh] [face_laugh] [face_laugh] Eu ma asteptam sa raspunda cei cu BAC-ul [face_laugh] [face_laugh] [face_laugh]


    FP merci, sa speram ca se va putea misca ca mi-e frica de colegii mei unii dintre ei.Vreau sa vina si ei la faculta.
     
  8. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @Raziel: Man, viata de student/elev n-ar insemna nimic fara adrenalina oferita de aceasta experienta unica de a copia la examen.
     
  9. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    ..pai..nu ca as considera ca am luat pe merit, dar si eu am luat 10 la romana..si sunt tare fericit, ultima oara cand am avut un 10 la romana a fost clasa a iv-a.. si aia pt ca o cunosteam pe invatatoare:).
    Mi-a cazut drama de idei.. oricum.. multumesc cuiva care m-a "convins" tot anul sa invat la romana:),

    Succes maine la engleza tuturor!!
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Felicitari, Chousy! Si tine-ne la curent si cu urmatoarele probe!
     
  11. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    10 si la franceza.Ce a fost mai usor a trecut.Acum vina partea cea mai nasoala.Mult succes tuturor.

    B A F T A [face_good_luck]
     
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    sa traiesti! lasa ca trece si scrisul... nu e foarte greu.. daca ai invatat ceva, nu camine treci cu nota mare

    eu an luat si la romana si la engleza 9.50 ... pe merit [face_laugh]
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sorry pt ca nu am postat pe aici dar am fost foarte ocupat. Asa ca zic acum: BAFTA!![face_good_luck]:)
     
  14. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    Si eu cum crezi ca le-am luat!? Doar nu am invatat ca animalul tot semestrul la romana si la franceza si sa nu iau 10? Huh :p
    Numai de mate mi-e frica tin sa spun.Stiu ca sunt repezit si poate o sa fac vreo boacana si nu o sa fiu atent...the usual for me...romana,ecologie,sport,huh...ca si cutitul prin unt asa voi trece prin astea.[face_dancing]

    B A F T A A L L si ne auzim dupa saptamana asta cu rezultatele noastre.[:D]
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Bafta tuturor... sa ne tineti la curent cu notele :D
     
  16. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    Am luat 9,30 la BAC.Intre 17 si 22 sper 25 iulie am sa fiu in TM!

    Bafta celor ce dau admitere la faculta!
     
  17. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Felicitari, Raziel!! =D=[face_flag][face_peace]
     
  18. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Felicitari, bacalaureatilor!
    Dupa caz, va doresc bafta la admitere sau vacanta placuta!
     
  19. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Felicitari si bafta in continuare.
    Si vrem sa stim ce-au facut si ceilalti. :)
     
  20. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Felicitari celor cu bacul! Si, bineinteles, bafta la intratul la faculta (cu admitere sau nu).
     
  21. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Buuun. Am scapat de admitere (se vede nu?), desi inca mai am tendinte sa ma pun sa invat la mate (ma suna taicamiu sa ma intrebe cata mate am facut azi si eu disperata nu stiam ce scuza mai buna sa inventez)..
    Desi speram sa fie mai bine (si sa nu gresesc o ecuatie gen -a-1=0 de unde a=1:rolleyes: pe care nu o voi uita toata viata cu atat mai mult cu cat nu credeam ca voi fi capabila de asa ceva sau sa uit sa bag un 2 la coeficienti...asa zapacita nu am fost cred ca de cand ma stiu -mai ales la un examen) a iesit in final destul de ok.

    Insa s-a intamplat ceva ciudat. Eu convinsa ca nu intru la fara plata cu 8,20, m-am trezit a doua zi cu 8,38 (se pare ca anul asta au fost note cam mici si s-au gandit peste noapte sa inventeze o noua metoda de calcul a mediei ceva de genul 0.75+0.925((0.08*media de la examen)*4+media bac/5) pentru a scoate mai multe note peste 5 -ramaneau locurile cu taxa goale-).
    Eu initial am vrut sa dau la Inginera sistemelor (anul asta s-a intrat cu 7,54) dar sfatuita de parinti si colegi am pus prima optiune CTI (Milena stie- ultima media se pare ca ar fi 8,40). Culmea:)
    Si acum stau pe muchie de cutit pentru ca daca 4 nu confirma locul trec de la Ingineria sistemelor la CTI. Si sincer...acum nu mai sunt asa sigura ca asta vreau:D(multi imi spun ca e super la Ingineria Sistemelor, altii ca cel mai tare e la CTI). Mi-e ok indiferent unde as intra dar e ciudat, mai ales ca am intrebat comisia de admitere si mi-a spus sa urmaresc cu atentie ce se va intampla dupa confirmari ca am sanse destul de mari sa trec.
    Asa ca nush ce se va intampla.. Oricum sunt fericita ca am intrat la fara taxa dupa ce ieri toata ziua am stat sa ma intreb ca prosta cum am putut scrie ca a=1...dar vorba lu taicamiu: "important e ca ai intrat la AC desi o sa te bat la cap cu -1unule ala cat oi trai.."
    O..daa:D

    In concluzie..azi sunt foarte relaxata si bine dispusa.:)
     
  22. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Felicitari, Katana! =D=

    Cya at school! :-B
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Felicitari! :)
     
  24. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    felicitari, katana... eu am picat la proba de desen.. :_| mai am un an sa ma pregatesc... da' de oi lua la anu desenu... oricum poate incerc la toamna la timisoara la foto
    cica au mai ramas cateva locuri
     
  25. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005

    [face_worried]..nasol ca ai picat.. si chiar la desen:(. Am vreo 2 prieteni care sunt la arte, dar nu deseneaza si nu fac poze cum faci tu.. o sa se vada mai tarziu ca te stii. Si daca vii la toamna aici in Timisoara la foto si mai bine.. ne mai stii si pe noi.. mai multi fani sw in Tm.
     
Thread Status:
Not open for further replies.