main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Cãlãtorie de Yoda

Discussion in 'Archive: Romania' started by Miana Kenobi, Nov 28, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Dupa aproape 2 ani de asteptare, vine fix in sesiune!
    I should have known it!

    Mara, ce pot sa spun decat ca te inteleg ca vrei sa-l trimiti cat mai repede si voi face tot posibilul sa vin. Nu pot sa spus ca 100% voi fi acolo, deoarece nici nu stiu cand imi sunt programate examenele.

    Nu ar fi foarte dificil sa organizam o intalnire intre noi, timisorenii, dar ar fi bine sa stim cat mai repede daca mai vin si altii si mai ales cand pot vina.

    @Arapila, te inteleg perfect. Si mie imi pica prost si nu trebuie sa fac 7 ore pe tren.
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu vom sti exact cand va fi aici decat atunci cand il vor trimite din Suedia. Acum am ajuns sa sper ca il vor tine macar cateva zile in plus, daca nu o saptamana-doua. Desi cu Obi-Anne in charge, ma cam indoiesc ca vor intarzia prea mult...
    Nici nu-mi dau seama cat va face pana aici cu posta, in jur de doua saptamani probabil. O sa vedem mai incolo...
     
  3. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu era vorba cand vine Yoda sa ne intalnim din nou cu totii? Ce-i toata discutia asta sa-l trimiteti la Bucuresti?
    dupa sesiune vreau si eu sa va vad ca I miss you guys. :)
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    in-deeed, si eu
    am un bac in fata si nu voi mai apuca sa satu nici pe net in fiecare zi (tocmai mi-am dat seama cat am de invatat) si o excursie inainte de asta ar fi super, Linistea dinaintea furtunii.

    Deci eu vin, recomand Herculane.
     
  5. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Herculane?
    So be it. :D
     
  6. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu una ma indoiesc profund ca veti avea timp sa mergeti la Herculane sau oriunde altundeva daca Yoda va ajunge in timpul sesiunii. Cred ca in final va trebui sa ne multumim sa organizam ceva pe plan local, la Timisoara si la Bucuresti.
    Momentan vad ca nu prea da semne ca ar fi dispus sa plece din Suedia, asa ca poate avem totusi noroc si va ajunge pe la noi abia la jumatatea lui februarie. Asta inseamna totusi mai putin de o luna, asa ca eu astept in continuare idei, trebuie sa alcatuim un program pentru micul maestru.
    Diva, si mie mi-ar placea sa ne intalnim din nou cat mai multi, dar eu nu garantez ca pe viitor voi mai putea participa la prea multe intalniri care vor avea loc in alta parte decat la Timisoara. Asa ca, sau vor merge ceilalti fara mine, sau veniti voi aici. Noi va asteptam bucurosi.
     
  7. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Chiar si cativa tot mergem undeva damnit!! Asta e ultima mea sansa sa va vad pentru 6 luni or there about :(
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Daca e pe la finele lui Februarie poate va fi gata sessiunea si voi reusi sa ajung. Insa nu stiu sigur inca. Vom vedea si cand ajunge pe la noi micul maestru verzuliu.
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am primit azi un PM de la Enji (CR-ul din Suedia), care a vrut sa ii confirm adresa si sa-mi spuna ca Yoda e gata de drum si va fi trimis in cel mai scurt timp (mai vor doar sa faca niste poze).
    Am rugat-o sa ma anunte in momentul in care il trimit si sa se intereseze la posta cat timp dureaza ca un colet sa ajunga din Suedia in Romania.

    Si mai intreb odata: organizam ceva, sau il ducem doar la pizza, la patinoar probabil, si cam atat?
     
  10. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sa-l puna asigurat (insured)!!
     
  11. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Daca e posibil... :D


    Oricum, nu vad ce am mai putea organiza daca vine chiar in mijlocul sesiunii...propunerea lui Cyber era buna, dar nu cred ca se aplica pt cei cu examene. :(
     
  12. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Nu-i puteti ruga pe suedezi sa-l mai tina putin?:D
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Prefer sa nu fac asta. Ce-i in mana nu-i minciuna. Dar am facut un mic calcul, si cred ca va ajunge numai bine. Daca il trimit pe la sfarsitul saptamanii, si daca presupunem ca va face pe drum intre 10 si 14 zile, inseamna ca va ajunge prin 8-9 februarie (cel mai devreme). Cred ca il vom putea tine 3 saptamani daca nu ajunge mai tarziu, si suedezii l-au tinut cam tot atat. Voi vorbi cu Miana si ii voi explica situatia, probabil va fi de acord.
     
  14. Miana Kenobi

    Miana Kenobi Admin Emeritus star 8 VIP - Former Mod/RSA

    Registered:
    Apr 5, 2000
    Yoda should be on his way to Romania soon!
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    That's good news. We are waiting for a very long time, so we are more than ready to welcome him :)
     
  16. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    ...abia astept sa vina...si vreau sa-l mai intreb cate ceva despre FORTA
     
  17. Tago_Jedi

    Tago_Jedi Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Mar 20, 2006
    ..hai maestreeeeee...hai mai repede[:D] ...
     
  18. Miana Kenobi

    Miana Kenobi Admin Emeritus star 8 VIP - Former Mod/RSA

    Registered:
    Apr 5, 2000
    I'm nagging; I promise!
     
  19. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    the yoda is coming, the yoda is coming, the yoda is coming!
     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    but still not here, but still not here...o_O
     
  21. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am primit in cursul zilei un PM in care CR-ul din Suedia imi spune ca Yoda va fi pus la posta azi. "Azi" din punctul de vedere al orarului oficiilor postale chiar si din Suedia a cam trecut, si sper ca asa s-a si intamplat intr-adevar. Va tin la curent cu noutatile. :)
     
  22. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cere-le acel track & trace number!! Sper ca l-au pus asigurat!
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu le-as cere, dar nu-mi raspund la PM-uri... Am asteptat o saptamana si pana am primit raspuns la primul. Se pare ca Yoda a fost trimis totusi ieri, asa ca e doar o chestiune de timp pana va ajunge la noi. Important e ca va fi aici dupa ce se va termina sesiunea.
     
  24. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    ok, ok, ok, ok
    a venit inca? huh? huh? huh? a venit?
    daca nu a venit, cat mai tine?
    crezi ca ajunge maine, mara?
    eu trebuie sa merg la posta dupa el?
    a venit?
    oare vine pana vineri? sau mai fain, pana miercuri la o vreme
     
  25. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Putin obosit dupa un drum atat de lung, a fost pus imediat la culcare :D

    [image=http://img413.imageshack.us/img413/1246/pictures006nj1.jpg]

     
Thread Status:
Not open for further replies.