main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Cantina (discutii libere)

Discussion in 'Europe Discussion' started by AK-610, Nov 4, 2004.

  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Comics si benzi desenate :) Si carti Expanded Universe (EU)

    Ne vedem maine, am plecat...
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    I'm back, pana pe la 12
     
  3. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Eu stiam ca in Dark Empire, 1 sau 2, nu retin, spunea ca au fost capturate doar doua Star Destroyere, ambele fiind distruse.
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    asta doar in Dark Empire...
     
  5. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu aseara am putut sa imi confirm banuiala ca armata Republicii(clonele) au fost comandate kaminoanilor de Dooku care s-a drept Maestrul Sypho Dias.
    Evident,rezulta ca stergerea datelor despre planeta Kamino a fost facuta tot de Dooku(numai un Jedi putea sa stearga datele din arhiva).
    In film Jango Fett afirma ca a fost recrutat de o persoana numita Tyranus pt. a-i fi folosit materialul genetic in vederea crearii clonelor,"as Tyranus, he contacted the notorious bounty hunter Jango Fett to become the template for a hidden clone army on Kamino" (starwars.com/databank/Count Dooku).
    Iar la sfarsitul Atacului Clonelor Darth Sidious i se adreseaza lui Dooku "Lord Tyranus"
    Strangerea de fonduri pt.crearea armatei de clone(200.000 prima transa + inca un milion)nu cred ca a fost o problema pt.ca "his birthright as the Count of Serenno also afforded him incredible wealth"(starwars.com/databank/Count Dooku).
    Cred ca toata lumea de pe forumul acesta stia chestia asta,mai putin eu.In concluzie semnatura ma reprezinta.

    P.S. Al naibii Palpatine,ce plan i-a clocit mintea !

     
  6. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Crezi ca asta e tare?

    Lui Palpatine i-a clocit mintea sa "ajute" rebelii sa distruga Death Star II -ul, sa distruga Imperiul, si sa il omoare. "Everything is going as I forseen it."
    :D
     
  7. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Palpatine i-a ajutat pe rebeli sa faca rost de parola care le permitea sa ajunga pe Endor unde ii astepta o capcana pregatita de acesta.
    Faptul ca rebelii au reusit sa ii invinga trupele se datoreaza elementului surpriza,ewoksii.
    Palpatine nu a intentionat sa se autodistruga ci sa-i prinda pe rebeli si sa ii distruga.
     
  8. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  9. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Sa fii Cavaler Jedi!
     
  10. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  11. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu muncesc :(
     
  12. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Damn! La universitate noi avem va"caca"nta doar din 23 Decembrie pana in 2 Ianuarie. This sucks sau chiar blows! :( :( :(

    Azi de 1 Decembrie sunt liber, insa cum merg pe acasa ii dau la lucru la referatul pt doctorat.
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Va dati seama ca deja avem aproape 100 de topicuri pe forumul romanesc de aici!!!! UAU!
     
  14. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    He he ! Sa curga sampania !
     
  15. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  16. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Nu vreau sa readuc pe prima pagina topicurile despre banari, asa ca va anunt aici (nu ma pot abtine sa nu o fac) ca tocmai am fost si eu banata pe jedi.ro! Si nu am facut altceva decat sa spun intr-o discutie despre starwars.ro (care ulterior a disparut cu totul, iar cuvantul starwars.ro e trecut la "Censored") ca e bine sa avem cat mai multe site-uri si forumuri SW! Nu-mi dau seama ce o fi in capul ala intortocheat al lui Krom, dar sunt curioasa cine va ramane nebanat si cum va merge forumul acela mai departe. In ultimele doua zile au fost banati cel putin 6 membri. Mie chiar imi pare rau sincer, pentru ca era "forumul meu de suflet", cel in care v-am cunoscut pe voi si pe altii care mi-au adus ceea ce nu mi-am dat seama pana atunci ca imi lipseste: discutii cu oameni care impartasesc aceeasi pasiune: Star Wars. Si chiar aveam de gand sa ajut ca forumul acela sa se repuna pe picioare. Se pare insa ca nu au nevoie de ajutorul meu... Nu port pica nimanui, nu sta in firea mea, iar daca voi fi vreodata debanata, ma voi intoarce. Sper ca acest lucru se va intampla intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat, iar banarea sa nu fie permanenta. Acum nu prea stiu ce sa cred.
     
  17. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  18. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mara, si tie ce ti-a venit sa discuti acolo despre ailalti? Tocmai acum, in vremurile astea tulburi??
    Poti sa discuti aici despre starwars, nu se supara nimeni :D
    Chiar, ca o iau si eu pe urma Marei, bai, fratilor, in doar cateva luni s-a ales praful de comunitatea fanilor SW din Romania, unii pe jedi.ro, altii pe starwars.ro, altii aici, altii cine mai stie pe unde :(
    Oare de ce? Cum dracu s-a ajuns aici?
     
  19. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Nu stiu ce mi-a venit... Cred ca din cauza ca era prea multa lume debusolata care striga: Dar unde mergeti, mai fratilor?

    Iar praful s-a ales, cred eu, din cauza nemasuratelor lupte ale unor mari orgolii, care nu ar fi fost necesare, avand in vedere ca e vorba de Star Wars. Numai noi (si cand spun "noi" ma refer la toti fanii SW, indiferent pe unde s-au imprastiat ei) am avut de suferit de pe urma lor.
     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Situatia e de rahat intr-adevar. Avem deja 3 forumuri SW, insa spre deosebire de altele din intreaga lume, astea se considera rivale. De ce? Numai moderatorii lor au habar.

    Chiar daca exista sute de foumuri in lume pe domeniul SW si chiar daca exista o concurenta intre ele, sunt o multime de membri care apar pe mai multe forumuri fara sa se supere cineva. Cel mai bun exemplu sunt eu, sunt membru pe vreo 8-10 forumuri straine SW deja si nu am fost bannat nicioadata pe motiv ca celelalt forum e rival cu ala unde mai sunt membru.

    Si ca mine sunt sute de membri straini prezenti pe forumurile de pe starwars.com, rebelscum, thejawa, sandtroopers, snowtroopers, galactichunter, jedidefender sau theforce.net ;) etc etc.

    E rau daca nu poti intelege chiar daca tu esti primul intr-un domeniu (adica te-ai lansat primul) nu inseamna ca trebuie sa fii si unicul. (Cred ca fraza asta putea fi formulata mai bine... :) )



    Si deoarece ieri a fost 1 Decembrie si nimeni nu a raspuns (pe La Multi Ani thread) mai spun o data : LA MULTI ANI ROMANIA!!!!

    [image=http://img88.exs.cx/img88/1411/romania.gif]
     
  21. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    @Doona

    Numai noi cine stie pana cand...
    Oricum, nu cred ca o sa mai intru des pe acolo. nu e nimik..

    Facem ce facem si ajungem sa discutam despre jedi.ro.
    Cum a spus si Sergiu, sa o lasam o data pentru totdeauna moarta. Forumul ala NU MAI E PE HARTA OFICIALA SW! Sper ca e un subiect incheiat.
     
  22. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Din cate stiu, Cavalerii Jedi simteau perturbari ale Fortei atunci cand un "confrate" de-al lor era prin preajma.De ce nu i-a "detectat" cu ajutorul Fortei Dooku pe Jedi-i veniti sa ii salveze pe Obi Wan Kenobi, Anakin si Padme ?
     
  23. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu nu cred ca e asa cum spui. Un Jedi nu poate simti prezenta altor Jedi, asa cum faceau intre ei Nemuritorii (apropo, superb serial, mi-e dor de el). Pentru a recruta adepti ai Fortei pentru Academia lui, Luke Skywalker alerga dintr-o parte in alta a galaxiei, doar pe baza unor zvonuri care spuneau ca o persoana sau alta facea tot felul de chestii ciudate, care puteau fi luate ca manifestari ale Fortei. Cand se afla in fata persoanei respective, cu acceptul acesteia, Luke intra, prin contact fizic, in mintea sa si cauta un anumit punct din spatele creierului. Daca persoana avea intr-adevar Forta, in momentul in care Luke atingea punctul respectiv, era respins in mod reflex, mai incet sau mai tare, in functie de cat de puternica era Forta cu persoana respectiva. Leia a reusit doar sa-l clatine, in timp ce Kyp Durron (care era mai puternic chiar si decat Luke) l-a azvarlit in partea cealalta a incaperii. Daca nu se intampla nimic, inseamna ca nu exista Forta. Deci nimeni nu putea spune daca cineva era sau nu Jedi sau "Force-sensitive" doar aflandu-se in preajma lui.
    Iar Imparatul, tocmai pentru a nu-i scapa nici un Jedi cand ii vana pentru a-i ucide, a inventat un aparat sofisticat care, apropiat de cineva care avea Forta, il facea sa fie inconjurat de o aura albastra, fiind astfel usor de detectat.
     
  24. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    cand i s-a scos detonatorul din corpul lui Anakin? va mai amintitzi cand era pe Tatooine shi era gata sa plece? eu unul nu am vazut cand i l-au scos.
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    @ Anakin: prea multe vrei sa vezi si tu, :D poate cand oamenii merg si la baie (BTW era baie pe Falcon?). Nu uita de scenele taiate din toate filmele SW...