main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Care din puterile oferite de Forta ar fi favorita voastra?

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Oct 29, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sunt sigur ca Jedi aveau la dispozitie un intreg arsenal de puteri oferite de Forta la dispozitie...
    Din pacate in filme, in afara de cele 6 puteri pe care Sergiu le-a mentionat mai sus, nu am vazut altele.
    In jocuri, in carti si comix-uri situatia se imbunatateste, aparand din cand in cand pe langa puterile clasice, smecherii noi Jedi...
    Ar trebui sa facem un nou inventar de puteri Jedi, bazat si pe chestiile noi care sunt sigur ca vor aparea in ep.3 si pe carti, jocuri si comix-uri...
    Dar asta inseamna timp, rabdare si chef, o combinatie destul de rar intalnita in ultimul timp...
     
  2. deadPATHETIC

    deadPATHETIC Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 16, 2004
    definetly GRIP....e cea mai buna ca auto aparare...lightingul atrage prea multa atentzie...mind trickul e prea inofensiv...cei care se leaga de mine sau ma enerveaza trebuie sa plateasca..mama ce m-ash distra eu cu gripul cand ash da de grupuri de cocalari si manelijti..sau mai ales la shcoala ce mash distra cu unii profesori care se cred asha de shmecheri ca au catalogul si stiloul in mana...dar din pacate nu voi avea niciodata parte de o placere ca asta...[face_plain]
     
  3. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Mind Trick-ul inofensiv?!

    Folosind mind trick-ul, nu mai e necesar sa folosesti grip-ul sau orice alta putere care actioneaza fizic.
     
  4. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Grip.

    De cate ori imi vine sa strang pe cineva de gat... daca as putea sa o fac!
    Joy of joies!
    Nu sunt ipocrita si recunosc daca as fi cat de cat sensibila la forta direct la Dark Side m-as duce. cause I'm a lazy bum... dar as putea sa strang de gat pe cine ma enerveaza. Or fry their ass!

    MWAHAHAHAHAHAHA!
     
  5. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cu grip nu e neaparat sa il killaresti. Poti de exemplu sa-l faci sa se inece cand isi bea cafeaua

    [face_devil] :mad: :D
     
  6. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Push si pull e aceeiasi chestie,e telechineza,adica puterea de a misca lucruri cu puterea mintii.Daca decizi sa impingi sau sa tragi depinde de tine:)
    eu personal nu m-as supara sa fiu inzestrat cu asa o putere.
     
  7. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Sunt datzi dracu chinezii astia cu televizoarele lor!
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cam de acolo i-a venit Madonnei ideea cu refrenul "push the button, don't push the button" :p
     
  9. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    you got me
    a fost tarziu.....eram obosit
     
  10. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    alte opinii?
     
  11. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    Si eu cred ca mind trick-ul este cel mai tare:).. ai putea face orice cu el prin oras si ma indoiesc ca profii ar incepe sa aibe ysalamiri pe spate toata ziua:).. deci.. chiar ar fi folositor..
    dar totusi mi se pare spectaculos si sa tragi cu fulgere in oameni pe strada:).. care te enerveaza sa fie prajit!:)
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Faza nasoala este ca (probabil ati uitat) mind tricku nu mere decat pe aia prosti :d (nu e ca VOCEA din Dune) asa ca eu prefer force speed :D sau force heal.
     
  13. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mda... si eu as alege force heal ... Este una din abilitatile care ar fi cu adevarat utila "acum si aici" ... Restul , sunt spectaculoase , dar nu neaparat utile ... poate doar pt luptatori . Nu vad cu ce ar putea imbunatati lumea de azi "Force Push" -ul de ex. (desi am citeva idei , dar natura lor nu e chiar pasnica ;) )
    Si daca as trai in univ. SW as alege acelasi lucru ...

    P.S. Tocmai am observat ca mi-am mai exprimat parerea odata in acest topic ... Nu o luati in seama ...eram sub influenta unei doze de sclipstim (face bine la reumatism)
     
  14. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    Tezeu.. acum cu riscu ca voi fi putin off topic. Ce ai alege: sa fi tu MAHDI(vocea din dune.. alesul:).) din DUNE sau force speed sau force heal?.
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Stai sa vad pana unde ajunge Paul si iti spun :D
    P.S. eu nu vorbeam despre legenda ci despre puterea aceea a Bene Gesserit prin care puteau influenta vointa oamenilor. (daca nu ii ziceva Vocea atunci Glasul parca :confused:) Oricum... cred ca toti ne dam seama ca daca ar fi avut loc o lupta intre Bene Gesserit si Ordinul Jedi primele ar fi invins.
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
Thread Status:
Not open for further replies.