main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Care este planeta voastra favorita?

Discussion in 'Archive: Romania' started by Luke_StarCristal, Oct 28, 2004.

?

Care este planeta voastra favorita?

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Camino

    10.5%
  2. Geonosis

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Tatooine

    10.5%
  4. Naboo

    5.3%
  5. Coruscant

    42.1%
  6. Corellia

    0 vote(s)
    0.0%
  7. Alderaan

    15.8%
  8. Hoth

    5.3%
  9. Endor

    5.3%
  10. Bespin

    5.3%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. deadPATHETIC

    deadPATHETIC Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 16, 2004
    tatooine imi este planeta mea preferata si stitzi de ce? fiindca prima planeta cu care m-am intalnit cand am intrat in universul star wars a fost aceasta planeta...a fost sa zic asha un deschizator de drumuri...in fine...ideea e ca tatooine mi-e preferata :))
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    AK-610 e bogat? Cool, nu-mi dai si mie un Ferrari sau un Star Destroyer :)
     
  3. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    BUMP lol ...

    Haideti mai votati, si membrii noi ^_^
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Era vorba ca in ROTS vom vedea planeta Wookiee: Kashyyyk. Sunt curios!!! Paduri si paduri.
     
  5. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Hoth ca si ROGUESQUAD.Sunt cele mai bune avantaje pentru un jedi:
    -poti medita fara intrerupere si ca si Luke poti lua contactul cu un maestru jedi(Yoda,Obi,Anakin)
    -monstri aceeia pot fi cel mai bun antrenament
    -daca supravietuiesti pe Hoth,Poti pe orice planeta(dobandesti rezistenta,putere in brate si picioare de la vanturile puternice,bineinteles daca de opui lor si nu cazi)
    -prin meditarea aceasta dobandesti o legatura mult mai puternica cu forta
     
  6. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    In Revenge of the Sith, actiunea o sa se petreaca pe mai multe planete decat in anterioarele 5 filme adunate la un loc : Kashyyyk, Utapau, Alderaan, Cato Nemoidia, Felucia, Mustafar, Coruscant, Tatooine binenteles si altele...
    Personal imi doresc sa vad cat mai mult din Alderaan - the lost paradise...
    Urmatorul citat este din cartea Atacul Clonelor, se refera la planeta Kamino, parandu-mi-se intr-o oarecare masura amuzant :
    " - Sper ca sederea aici va va fi placuta, zise Prim-ministrul.[ Lama Su ]
    Suntem extrem de incantati ca ati sosit in perioada cea mai propice a anotimpului.
    - Atentia dumneavoastra ma maguleste, replica Obi-Wan nedorind sa adauge ca daca potopul de afara era perioada cea mai propice a anotimpului, nu i-ar fi facut placere s-o vada pe cea mai putin propice. "

    Primitoare planeta Kamino, nu-i asa ? :D
     
  7. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    planeta mea natala!!! lol

    Eee...pai era doar o zi mai (ne)insorita :D ... o fost o ploaie mai smechera :p ...dar las' ca nu tine de obicei decat vreo 3-4-5 zile err...aham. Dar dupa ce se dau norii la o parte MINUNE! ...You gotta see it!
     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Planeta pe care sigur m-as fi nascut daca ar fi existat SW ar fi fost Dantooine.
    Este orbitata de doua luni si este o planeta agricolo, locatia unei Academii Jedi distrusa cu 4000 de ani inaintea Bataliei de pe Endor.
    [image=http://wiki.dot-totally.co.uk/images/6/6f/Dantooine.jpg]
    http://wiki.dot-totally.co.uk/images/6/6f/Dantooine.jpg
     
  9. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pareri noi ?
     
  10. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Am ales Alderaan, pentru ca imaginile pe care le-am vazut cu planeta in ROTS au fost superbe! Secventa aceea cand Tantive IV ajunge la palat si ii vedem pe Bail si Breha, cu Leia in brate, cu un intreg lant de piscuri muntoase in spate m-a lasat pur si simplu cu rasuflarea taiata! Fiindca mi-am petrecut marea majoritate a copilariei intru-un catun din munti, astia au ramas mereu reperele mele de suflet. Urasc traiul la campie si in special pe cel din Bucuresti! :mad: As pleca si maine din orasul asta imputit (imi cer scuze celor care le place aici) si mi-as face o casa intr-un loc linistit, sus, in munti, pe malul unui lac... ar fi micul meu paradis... si as putea duce o existenta linistita si tihnita de pustnic, ca Obi-Wan... nu glumesc! :D M-am saturat pana in gat de asa-zisa societate moderna si i-as intoarce spatele oricand pentru a reveni la radacini.
     
  11. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu am ales Coruscant, pentru ca este.. "la moda".
    As fi ales Dantooine, dar nu apare.
     
  12. Mavric3k

    Mavric3k Jedi Youngling

    Registered:
    Nov 2, 2005
    Am ales Coruscant ce e cool...atatea fabrici...apartamente dupa care salivam..baze militare si nu in ultimul rand Templul...ca sa nu-l comparam cu Casa Poporului. Desi ar mai fi mers Manaan ca-i asemantoare cu Kamino...si ca am fost pe'acolo si am sabotat productia de kolto...Sa nu mai zic de Tatooine...ca-i cam buricul pamantului...acolo incepe actiunea...acolo copilareste neamu ' cel mai tare din galaxie....clanu' Skywalkaru'
     
  13. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Greu de hotarat, desi poate as alege intre Alderaan si Naboo, dar ma mai gandesc:) . Poate pana la urma ramane Corellia.
     
  14. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    tot Coruscant...
     
  15. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    I guess my favorite remains Coruscant. Those unbelievable skyscrapers and the unending, crisscrossing traffic really blow my mind. They make me think of those remarkable cityscapes from Blade Runner or Fifth Element (great movies too).
     
  16. oberon_dane

    oberon_dane Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2005
    Dantooine mi s-a parut cea mai boring ... de pana acum ...
    Coruscant e deja tipar
    CAto neimodia pare destul de interesting dar nu am prins decat vreo 2 poze ...
    Nar Shadaa - full of scum sucking smugglers but at least it's not boring ...
    Korriban - homeworld of the Sith - atmosfera este criminala. FLAWLESS
    Malachor V - vegetatie si fauna really cool ... chiar mi-a placut sa actionez p'akolo...

    Dar planeta preferata ramane Kashyyk - si imi pare rau ca am prins doar un pic in ROTS ... nu mi-am potolit pofta dupa ce am jucat Knights of the Old Republic si in ROTS ma asteptam la mai mult ... oricum mi se pare cea mai reusita ...
     
  17. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    M-am intors si eu de pe Kamino , ce misto , imi aminteste de Atlantis :p ... reuniune de familie si de-alea de-alea :p :p :p :p ...mda :D

    ...
    si cum ziceam?..a da! ... Kamino RULZZZ ...si mie imi place Kashyyyk dar nu asa mult KA SHIKamino :p :p :p :p :p :p
     
Thread Status:
Not open for further replies.