main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Care joc PC va l-atzi jucat shi va place?

Discussion in 'Archive: Romania' started by DARK_ANAKIN_11, Nov 20, 2004.

?

Care joc PC va l-atzi jucat shi va place?

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Marine Sharpshooter 2: Jungle Warfare

    0 vote(s)
    0.0%
  2. Call of Duty

    5.9%
  3. Call of Duty: United Offensive

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Conflict: Vietnam

    0 vote(s)
    0.0%
  5. Medal of Honor: Allied Assault

    5.9%
  6. Seria FIFA

    5.9%
  7. Seria NBA

    0 vote(s)
    0.0%
  8. Jedi Knight 2: Jedi Outcast

    5.9%
  9. Jedi Knight 3: Jedi Academy

    17.6%
  10. Knights Of The Old Republic

    58.8%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    No thanks
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si eu zic ca RPGurile sunt pe primul loc.

    Pai... sincer ? Ori Gothic (eventual 2 pentruca am auzit ca este mai complex ca 1 si nici nu am avut ocazia sa il joc) ori PotC (cica scot 2 acusi...).
    Oricum... un RPG non-liniar (ma plictisesc repede de aceeasi poveste... :D)
     
  3. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cum e Gothic?
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Visual Walkthroughs pentru jocurile PC. Tips si tricks cu poze ;)


    http://www.visualwalkthroughs.com/
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Gothic este un acc/RPG intr-o lume fantastca, cu magie si dinozauri. Incepi prin a te lupta pe viata si pe moarte cu pasarele ierbivore care te mai ataca de frica (si la inceput ti-o iei pe cocoasa de la ele) si pe la sfarsit intri in tabara orcilor, si cu 50 de orci pe tine mergi si nici nu vezi cum iti scade viata :D.
    E acction pentru ca te bati in timp real, poti face sarituri, poti intreprinde misiuni de camuflaj etc.
    Pe mine m-a fascinat harta MARE (mai mare ca aia si asa de complexa, nu am mai vazut decat la GTA )si suflul de viata pe care producatorii l-au inspirat NPCurilor. Si culmea.. e mai lipsit de buguri ca PotC sau alte jocuri mai noi de genul asta (la fel de fascinante asa adauga :D)
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    uat lenguegi ar iu toking? :eek: :D Nu suna rau.

    Ce imi puteti spune de GTA? De ce va intreb: eu am o jena in a juca tot ce tine de jocurile auto. Nu ca nu mi-ar placea, dimpotriva, doar ca te obliga sa joci cu tastele cu sageti sau cu A, D etc.

    Eu sunt sofer auto, nu de tanc cu senile si am nevoie de ceva ca un volan. Nu am de gand sa-mi iau volan pt jocuri asa ca mouse-ul e perfect. Daor ca aceste jocuri NU permit sa conduci masina cu mouse-ul. Sau ma insel? Ti se permite la GTA
    ?
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Pai la SA cel putin, din cate imi aduc aminte, poti. Oricum... in GTA nu trebuie sa mergi NEAPARAT cu masina... doar ca daca nu mergi cu masina o sa dureze cam mult sa ajungi de la o destinatie la alta. Un SA si cu masina poate sa dureze un drum minute bune si lungi uitaturi pe harta (mai ales in zona montana).
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Concluzia:[face_idea] trebuie sa-mi iau joystick... Not very happy about this...[face_thinking]
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Care imi poate face si mie rost de Gothic 2 care sa mearga ! VA ROG !
    Vreau sa ma joc ceva... si de GOTHIC chiar am chef... desi nu de 1 (ca nu stiu daca mai am rabdare pe aceeasi harta).
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Pentru ca m-ati ajutat atat de mult in gasirea Gothic 2-ului va anunt ca am facut rost nu doar de el, ci si de Star Treck Elite Force 2 si Dungeon Siege 2... de Madagascar si Serenity (la filme). (aaa si Warhammer 40.000.. dar pe ala nu il mai iau).
    Forta e cu mine [face_devil]
     
  11. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    offtopic : Cum se vede Serenity ?

    Pt cine are net performant si nu mai are rabadare pina in noiembrie :

    "SWBF2 Beta now FREE
    That's right, it's being reported on our forums that the SWBF II beta is now free.

    You don't have to be a paying subscriber to FilePlanet (only have a valid GameSpy or FP ID, which you can sign up for, free).

    Be advised though there is a long line, so wait times of 80-111 minutes is not unusual (and the installation file itself is over 1 gigabyte).

    Let's hope that the feedback from players will be beneficial to the game upon its release this November!"

    Sper totusi sa apara un demo, avind in vedere ca nu mai este mult pina la data lansarii oficiale ...
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu e Serenity filmul, e serenity primul episod din firefly... ala pilot. MISHTO.
    ACUM M-AM APUCAT SA SCOT TOATA SERIA :D
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am facut rost de Quake 4 si Serious Sam 2 in original pe DVD. De Quake 4 voi vorbi in viitor, merge cu motorul de Doom 3 asa ca grafica e excelenta iar seria Doom e FPS-ul meu favorit, daca pot formula asa.

    In schimb Serious Sam 2 are o problema (cel putin pt. mine): nu cred ca ai optiunea de a te deplasa pe harta cu mouse-ul, ci doar cu tastele. Daca e adevarat, atunci e nasol. :(


     
  14. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Trebuie sa existe pe undeva o optiune pentru deplasare pe harta folosind soarecul. Te-ai uitat prin Options sau asa ceva?
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Se pare ca-i un fel de bug al jocului Serious Sam 2:

    http://forums.seriouszone.com/showthread.php?t=45490

    :_|:_|

    What to do, what to do?

    :confused:
     
  16. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Wait for Seroius Sam 3!
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Yeap. Si o bashica pe frunte
     
  18. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Tocmai am terminat de jucat Fable - The Lost Chapters. Un RPG dragutz, dar cam prea liniar pentru mine (jucatoare avida de Morrowind :D) si acum mor de ciuda ca nu imi merge Battlefront II! L-am descarcat de pe ODC, instalat si cand sa il joc, imi da o afurisita de erare, ceva cu security violation si nu mai stiu ce tampenii de genul asta! Sa imi vina sa azvarl computerul pe geam si alta nu! :mad:
     
  19. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu acu momentan joc MU Online , ii un RPG super, cel putin mie imi place ...Imi plac mult RPG-urile ... Am Jucat si World Of Warcraft...zzzuper! :D
     
  20. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu-mi mai povesti de MU si WOW. Deja ma ia cu racori. Toti de la Jelen Club joaca asta! :D
     
  21. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    MMORPGurile sunt cu adevarat... acaparante. Dar iti trebuie cont lunar pentru a juca. (cel putin la WoW, ca MUu e pe de-a moaca)
     
  22. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    da, sau iti tre noroc si gasesti un server gratis ..oh poate...pe gameplanet Muhahahaha!! ...Elysium Realm - been there done that>:)
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cei de pe forumul seriouszone.com spuneau ca e o eroare de instalare la Serious Sam 2. Asa ca-l voi reinstala azi sau maine sa vad cum merge.

    Quake 4 e interesant! Mai am mult pana il termin dar pot spune ca-mi place.
     
  24. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Serious Sam 2 merge acum! [face_dancing] Ieri am jucat putintel. Dar cand vreau sa joc ceva dau pe C&C Zero Hour. Sper ca in curand sa pot face rost de C&C Yuri's Revenge. Il am si acum insa e crackuit prost si nu mai merge pe PC-ul nou. :(
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ieri am avut o surpriza gen Doom 3 jucand Quake 4. Cand jucati Quake 4 si ajungeti sa fiti transformati in Strogg, veti avea o experienta destul de impresionanta (unii ar putea spune chiar neplacuta) si care te afecteaza mai mult decat ai crede ca o poate face un joc oarecare. Nu e pt. cei slabi de inger sau pt. copii!
     
Thread Status:
Not open for further replies.