main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ce ati fi dorit sa se schimbe in episoadele IV-V-VI ?

Discussion in 'Archive: Romania' started by Luke_StarCristal, Dec 30, 2004.

?

Ce ati fi dorit sa se schimbe in episoadele IV-V-VI ?

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Leia si Luke impreuna sa se fi luptat impreuna cu Vader

    12.5%
  2. Vader sa nu fi murit

    43.8%
  3. Imparatul sa reusasca sa scape

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Sa fie mai multe planete in Star Wars

    0 vote(s)
    0.0%
  5. Nava lui Han Solo

    0 vote(s)
    0.0%
  6. Altceva

    43.8%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
  2. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu as fi vrut sa vad cum se bate Luke si Leia impreuna contra Vader :) Wouldn't that be cool?


    Postare pentru concurs :)
     
  3. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Intotdeauna m-am intrebat ce s-ar fi intamplat daca Vader nu ar fi murit ... Asa ca am sa votez varianta cu numarul 2 ! Si ca bonus , as fi vrut sa nu apara nava din imagine in SW . pentru ca mi se pare groaznica din punct de vedere al designului !!! Si ca un extra bonus , i-as schimba freza lui Luke in ROTJ (ComicDiva stie de ce ;) )...
    [image=http://img140.exs.cx/img140/9021/cloudcar1di.jpg]
     
  4. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    De ceeeee...? ComicDiva, poate ma lamureshti shi pe mine ce nu-tzi place la freza lui Luke in ROTJ!
     
  5. Cobu

    Cobu Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Dec 24, 2004
    mie imi pare totusi rau ca Vader am murit pentru ca la sfirsitul filmului s-a intors spre lumina si a redevenit Anakin
     
  6. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu am perceput intrebarea "Ce ati fi dorit sa se schimbe in episoadele IV-V-VI ? " ceva de genul "ce ar trebui sa se mai adauge la cele 3 filme"...
    Din cate imi amintesc am votat "Altceva". Explicatia urmeaza :
    In ep.4 :
    - sa fie introduse scenele filmate dar taiate la montaj, mai ales scena in care Luke vorbeste cu Biggs pe Tatooine.
    - in cadrul in care de pe Steaua Mortii se observa Alderaan, sa apara cateva nave care populeze fundalul - Alderaan era o planeta dezvoltata si era in Core Worlds, de aceea cred ca traficul in jurul ei era destul de intens.
    - mai multe interceptoare rebele si imperiale in lupta de langa Yavin - in cartea Razboiul Stelelor navele rebele erau impartite in escadrilele Albastru, Rosu, Galben si Verde si sa nu uitam ca hangarele Stelei Mortii adaposteau probabil sute de TIE-uri.
    - binenteles, mai multe scene de lupta.
    - stromtrooperii sa nu mai traga asa de infect.

    In ep.5 :
    - sa fie introduse scenele filmate dar taiate la montaj cu soldatii rebeli care ii asteptau pe imperiali (am citit pe undeva ca ar fi foarte multe) si cele cu trupele imperiale care debarca din AT-AT-uri si intra in baza rebelilor.
    - lupte din interiorul bazei, pe coridoare, in hangare.
    - scene cu navele imperiale care distrug o parte din navele rebele care incercau sa scape.
    - mai multe secvente cu distrugatoarele imperiale care urmareau Soimul.
    - sa nu fi existat viermele acela din asteroid - mi se pare cea mai mare aberatie din filmele SW.

    In ep.6 :
    - Jabba sa aiba niste bodyguarzi mai capabili.
    - mai multe cadre cu navele Aliantei inainte de a face saltul in hiperspatiu catre Endor.
    - mai multe interceptoare si nave rebele dar si imperiale.
    - mai multe secvente cu lupta de langa Endor.
    - mai multe trupe imperiale pe Endor.
     
  7. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    As vrea ca Vader sa se alature Rebeliunii. (Cum de fapt se intampla in Star Wars Infinities)

    @Roguesqad Pai cu Steaua Mortii in jur, nici nu ma mira ca nu prea era trafic... :)
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    SVAndrei- LOL :D
    Anakin- cauta pe acel CD trimis de mine un fisier Word in folderul cu funn SW. Cred ca era cu un titlu legat de Bespin. Undeva la final era fraza de care spunea ComicDiva :D
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Acum ca avem o imagine de ansamblu asupra dublei trilogii Star Wars, ce ati dori sa se schimbe in episoadele IV-V-VI?
     
  10. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Obi Wan nu trebuia sa devina nemuritor deja. Luke impreuna cu Yoda si Obi lar fi readus pe Anakin si l-ar fi omorat pe Palpi.
     
  11. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    In primul rand in Ep.4 sa fie animata un pic luta dintre Obi Wan si Vader, iar in rest sa se aduca aminte de Mara, de C'booth, de Thrawn si de alti jedi care au scapat. Zhan baga cu inteligenta in poveste personajele mentionate dar totusi faptul ca ele lipsesc din filme stanjenitor. Cat despre alti Jedi... ma mira faptul ca din toti Jedi numai 2 sa scape, trebuie sa mai fi fost altii. De ei nu se pomeneste nimic.
     
  12. Depa_sPadawan

    Depa_sPadawan Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jun 27, 2005
    Cred ca cel mai mult mi-ar fi placut sa se arate perpetuarea traditiei Jedi si eventual o reuniune Obi-Wan-Yoda-Luke.
     
  13. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Poate ar fi fost mai draguta daca nu ar fi murit Yoda si nici Vader. Sa aiba o "discutie" si vader sa afle ce de fapt Padme traieste si nu a murit, asa cum credea el.
    Macar daca ar fi aparut si Mara Jade, da atunci ar fi fost prea incarcat si trebuia si un ep 7:).
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
  15. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Un lucru e clar: as schimba total scena luptei de pe Endor, de langa generatorul scutului. Mai multi stormies, mai multe scene in care ewoks-ii sunt facuti kebab si, in general, o infrangere aproape completa a fortelor rebele (sa fim seriosi, erau in dezavantaj numeric 1:10!).

    Situatia sa fie salvata eventual fie de un plan complet nebun si sarit de pe fix al lui Han, fie de Leia, nevoita sa foloseasca Forta pentru prima oara, in mod constient (un subiect complet nedezvoltat in filme), ioar legiunile imperiale sa ramana cu buzele umflate, vazand buncarul sarind in aer! :D
     
  16. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    neeee... . bicepsi lui luke, ca acuma fetele nu se mai uita la bicepsii nostri :D
     
  17. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Sa inteleg ca l-ai lasa pe Luke fara bicepsi ca sa ne uitam la bicepsii vostri?
    [face_laugh]
     
  18. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    voi nu :D
     
  19. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Dar cine? :D
     
  20. Maxx-Forte

    Maxx-Forte Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 27, 2005
    Cred ca mie mi-ar fi placut sa nu fi murit Obi-Wan. Ar fi fost interesant ca Obi-Wan sa-l antreneze in continuare pe Luke, fara "sa dea gres" ca si cu Anakin. [face_thinking]
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu stiu cum de nu am postat aici pana acum. :confused: Asa ca imi voi spune pasul principal: nu as vrea Ewoksi, ci Wookiees!!!

    Cu efectele speciale de atunci ma impac destul de bine nu stiu daca alte modificari ar face vechea trilgie mai buna.
     
  22. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    hmm.. si eu am votat ca as fi vrut ca Vader sa nu fi murit... chiar dupa ce a reusit un asemenea lucru.. nu numai ca l-a omorat pe palpy salvandu-l pe luke...dar a reusit sa treaca de dark side,a redevenit Anakin..a adus echilibrul in forta:)..
    .. si eu as fi vrut sa se spuna si despre Thrawn cate ceva.. sa anticipeze ep 7.. care nu mai apare:(.. pe mine m-a impresionat mult gandirea lui Thrawn.. merita sa apara:).
    cat despre yoda.. chiar daca imi pare rau ca a trebuit sa moara... macar a facut acest lucru normal.. nu omorat de vreun sith...au aranjat in film moartea lui Yoda astfel incat sa para ceva foarte normal.. desi as fi vrut sa stiu si specia lui!!:)
     
  23. _darthvalek_

    _darthvalek_ Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 22, 2005
    Chiar ca era beton de beton sa traiasca vader...sa se alature rebeliunii...sa il vedem intr-un costum de rebeli, cum da ordine pentru distrugerea coriscantului (devenita planeta imperiului), si sa il vedem pe luke si anakin impreuna cum distrug imperialii...ash face un remake...
    As i am a sith...mi-ar fi placut sa il vad pe anakin cum il invata pe luke despre forta...dar totusi imi place sa vad durerea sufleteasca. (lol... in starwars)


    P.S.Daca aveti poze cu lightsaber cu voi si vreti sa va fac lumina fca in ep3...PM me ;)
     
Thread Status:
Not open for further replies.