main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Ce obiecte Star Wars gasiti acolo unde locuiti?

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Jan 19, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. darth_sithette

    darth_sithette Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Feb 2, 2006
    pai daca se pune...e un desen cu yoda pe usa de la toaleta fetelor...si gici cine l-a facut?:D
     
  2. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Fa-ne o poza sau si mai bine ia usa cu totul si trimite-o prin posta [face_laugh]
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Am fost la Selgros si pot in sfarsit sa va lamuresc. Masca lui Vader costa 2.300.000, la fel si playset-ul Mustafar. In afara de asta mai aveau si 5-6 modele de diverse nave, toate din Episodul III, la preturi intre 500.000 si 1 milion. Action-figures mici aveau vreo 7-8 modele, la 320.000, din pacate nu ii aveau pe Chewie sau R2-D2, pe care i-as fi vrut, asa ca l-am luat pe Obi-Wan. Are doua sabii si daca il strangi de picioare isi misca partea superioara a corpului :D. Mi-au mai placut figurinele lui Mace Windu si Palpatine. Grievous cu cele patru sabii ale lui nu era chiar grozav, asa cum imi imaginasem.
    Poate ma mai duc maine sau poimaine dupa ce iau leafa si imi mai cumpar vreo doua.

    [image=http://img384.imageshack.us/img384/6714/10025060pz.jpg]

    [image=http://img337.imageshack.us/img337/9281/10025104yn.jpg]
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu-l mai strangeti de picioare pe bietul Obi-Wan, mai fetelor![face_laugh]
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    :lol:....
    Asa se poarta fetele cu baietii...ii tot strang de picioare.
     
  6. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    He asked for it! :p
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si tu trebuia sa il asculti ?
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ce aveti ata cu bietul Obi?:D
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu nu am nimic cu el, dar Mara ii tot striveste picioarele intre ele...
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Baieti, sunteti complet off topic! Ce treaba aveti voi cu ce fac eu cu Obi? :p
    Diva si Milena sunt singurele care ma pot trage la raspundere!
     
  11. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Azi sunt mandru de orasul meu ... primul lucru in afara de carti , a aparut intr-un magazin [face_dancing] ... Masca lui Vader exact ca a Marei [face_peace] .

    PS: Nu crezi ca il dor si pe el ....ele ?
     
  12. CrisAF

    CrisAF Jedi Youngling

    Registered:
    Mar 29, 2005
    Au venit pe www.actionfigures.ro cateva chestii noi: tricouri Star Wars, Darth Vader breathing device, snur pentru mobil sau chei cu scrisul "Sith Lord" si capul lui Darth Vader, ce straluceste in intuneric, si sabii laser foarte ieftine si strong, dupa modelul "poti bate un cal cu ea" pe care l-a scris Sergiu pe undeva. Mai sunt si altele dar nu tin de Star Wars, insa poate sunt interesante.
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Excelent! Arata bine![face_peace]
     
  14. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    SCUMPE.... nu imi da mama bani ... imi place tricoul cu vader - dark side... e fain.. :D dar sunt SCUMPE... un milion un tricou... [face_hypnotized]
     
  15. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Nu uitati de tricourile mele din vara ,,, cu 200 ai tricou . Anu asta imi trebe numa foaie de aceea ... ca am imprimanta babana rau .:D

    Sabia ... Ia ziceti-mi si mie daca merita sa mi-o iau ,,, e la 450.000 lei vechi . Restu nu merita sa iau , mai ales schimbatorul e voce ,,, e ami fain cel de pe SW.ro .... si snuru e exagerat de scump
    imi iau mai bine 2 jucari de la vre-un selgros :D
     
  16. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Un tricou original arata cu totul altfel decat unul pe care-l personalizezi tu, indiferent cat sunt de performante sculele cu care o faci.
    Obiectele sunt foarte frumoase, dar intr-adevar m-a socat si pe mine pretul acelui snur. E doar un snur, in the name of the Force! :)
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Snurul de mobil e interesant (pretul e mare intr-adevar) dar eu nu port snur. La fel nu mai port nici tricouri.

    As fi preferat totusi niste figurine sau nave Star Wars. Mai ales noile Titaniums cred ca ar fi prins cu siguranta la fani, avand ce sa aleaga intre navele si vehiculele din Original Trilogy sau din noua trilogie. Titaniums au pret mic si design rezonabil. Titaniums Ultra (cele de 6" - adica de cca 15 cm) sunt mai scumpe, dar au si display box etc.

    http://www.hasbro.com/titaniumseries/default.cfm?page=action
     
  18. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    De unde sti ca e original ??? Daca nu stiai sunt situri pe care se vand etichete pt oricefel de haina ... [face_beatup] ... ma rog ... e cam scump si plus ca e cam rap style (,,77,, vader) ...[face_peace]

    Puteti sa imi ziceti daca sa iau sabia ... am nevoie de un sfat de la cunoscatori (si numa pe aici sunt [:D] )
     
  19. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    din cate am vazut eu, sabia nu e cine stie ce... e ceva imitatie de sabie SW... se vede dupa maner...
     
  20. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    E adevarat ca sabiile nu sunt originale (de fapt sunt originale, dar nu sunt sub licenta Star Wars), dar avand in vedere pretul, si daca vrei neaparat o sabie laser, eu zic ca merita sa-ti iei. E adevarat ca la acelasi pret sunt sabiile SW de la Hasbro sau Rubie's, dar din pacate la noi nu se gasesc. Mie mi-a adus-o cineva pe a mea din SUA, la pretul de 17 dolari.
    Asa ca nu prea ai alte optiuni, nu?
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Inca nu inteleg de ce nu se aduc acele sabii Hasbro sau Rubies de care eu si Mara tot vorbim. .:confused: Sunt ieftine, arata rezonabil si sunt rezistente.
     
  22. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    17 dolari is la super pret ,,, mai ales ca is si Hasbro .
     
  23. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Modelele pe care le am eu de la Hasbro sunt doar 10$

    http://community.webshots.com/album/123136325vEtuTk/1
     
  24. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    daca o sa ai vreodata de vanzare vre-una sa-mi spui si mie sau daca mia faci rost:D
     
  25. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Am cautat si acestea care le are Cris sunt la 8 Euro ... si diferentele intre acestea si Hasbro constau in ... Lama trebue trasa manual/ Hasbro are buton de activare
    Se vad la intuneric / Hasbro nu
    La lumina is cam albe / Nu
    Hiltul nu face parte din SW / Hasbro are hiltui din SW
    etc ... anuntati-ma daca am gresit
     
Thread Status:
Not open for further replies.