main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Ce s-a intamplat cu "Cantina"?

Discussion in 'Europe Discussion' started by MaraStardreamer, Sep 21, 2011.

  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am nevoie de alti ochelari sau Cantina, ultimul topic ce mai sufla cat de cat, a disparut?
    Poate ne ajuta CR-ul in elucidarea misterului... :p

    Mai intra cineva pe aici?
     
  2. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Tocmai au mutat board-urile pe o alta platforma.
    Se poate ca unele topicuri s-au pierdut in tranzit.
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    ok, ok, no more cantina :(

    Ce-ati zice daca am reusi sa ne intalnim cat mai multi (daca se mai poate) undeva in preajma sarbatorilor de iarna?
    Tocmai am citit cateva pagini din topicul "Intalniri intre fanii SW". Ce misto era prin 2006 - 2007...
     
  4. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Mda, se pare ca au probleme si cu utilizatorii noi, si cu topic-uri "ratacite" sau "disparute" (am mai vazut pe boardurile "mari"). Eu zic sa stam cateva zile, si daca nu se intampla nimic, sa sesizam unul din adminii mai mari. Probabil ca au un backlog suficient de mare si asa. Am avut niste probleme chiar cu contul meu, dar se pare ca s-au reparat intre timp, si pot posta din nou. Deci parerea mea e sa mai avem rabdare un pic (poate pana pe vineri)?

    In functie de locatie, costuri si perioada, poate ca sunt disponibil pt o intalnite in preajma sarbatorilor.

     
  5. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Also, Io vad topicul de Cantina, e cu vreo 3 mai jos. Maybe it's a CR thing?
     
  6. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    E acolo, dar e incuiat.
    Poate CR-ul nostru (*ahem* cine o fi si ala) ar trebui sa le trimita un PM adminilor.
     
  7. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Eu cred ca o noua cantina, e bine venita ca si un nou inceput :D
     
  8. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu vad vreo cinci topicuri deschise si in toate se posteaza ca la cantina. Asa ca ce mai conteaza?
    Oricum, sunt pesimista. Pun pariu ca nu va dura mai mult de o saptamana :D
     
  9. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    vai, vai... cata atitudine! eu am sa postez cat timp are cine sa imi raspunda :D
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    De fapt nu sunt pesimista, doar realista. Da, putem sa stam cinci oameni (si odata la an sa mai apara inca doi-trei sa ne salute) sa o lalaim la nesfarsit pe vreo cinci topicuri de discutii generale. Asta putem sa facem aici, sau pe mess, sau pe facebook sau oriunde. Putem chiar sa ne intalnim odata la un an-doi, de dragul vremurilor de altadata. Dar nu vor mai exista discutii Star Wars (poate un link di ncand in cand), poll-uri, ficuri, concursuri... Pueteti sa ma contraziceti si sa-mi demonstrati ca nu-i asa. Dar nu prin vorbe :)
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Deci:
    Pentru mine totdeauna a fost si totdeauna va fi mai mult despre oameni decat despre orice altceva. La inceput ne-am cunoscut pentru ca ne placea Star Wars, si inca ne place, ca doar am dat banii sa vedem Episode 1 in tri-di.
    Recent am descoperit ca nu toata lumea sta pe skype sau pe yahoo sau chiar pe facebook atata de mult cat as vrea eu, si mi se pare ca forumul este locul ideal sa mai stau la taclale with some of my oldest friends.
    Ocazional acele taclale vor fii despre star wars, ca doar inca e o parte a vietii noastre, I don't think that will ever go away. Mai ales ca acum a trecut in alte medii precum jocurile video, The Old Republic Online nu a fost discutat pe acest forum inca, si mi se pare destul de important pentru Extended Universe.
     
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Apoi pentru mine star wars nu o sa dispara inainte ca sa dispar eu... asa ca... pentru mine daca am cu cine sa povestesc despre subiect si sa impart un film din cand in cand, bine, daca nu eu tot o sa ma uit la filme de inca "multe ori" si o sa ma joc de'a jedi-ul si o sa port robe si o sa mananc de la mcDonalds cand au promotie cu sabii laser de jucarie si asa mai departe...

    Cat de forum... mi se pare o unealta utila unde poti sa impartasesti idei si opinii despre o gramada de chestii(sw sau non sw) unde nu esti obilgat sa dai un raspun imediat. E fain ca o discutie aici poate continua dupa un an, ca si cum s-a terminat ieri si pote participa oricine e interesat. Asa ca... atata timp cat cineva imi va raspunde pe aici, am sa mai scriu si eu vorbe.
     
  13. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Forum, lol? Words are all we have.

    SW va fi tot timpul parte din viata noastra. Prima mea achizitie din Rite Aid a fost o pereche de sabii de jucarie. :D
    Cum a spus Arapila, pe forum putem posta oricand (indiferent de fus orar).
     
  14. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Da chiar. Milena, ai apucat sa vezi Esenta Fortei pana la urma? Chiar as vrea sa-l revad.

    Adica atunci cand ai disparut subit juma de film? Ah, da: conversatia mea cu The Jew despre Anakin's mommy issues. Priceless :))
     
  15. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Dap dap, that one. :D
     
  16. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Eu i-am imprumutat acum x ani cd-ul lui keran si nu m-am mai intalnit cu el ca sa il recuperez... daca cumva are sa ma mai recunoasca dupa atatia ani am sa vad daca mai exista vreun fan film :D
     
  17. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Mno, ai aflat daca mai exista? :D
    Si cand il primesti pune-l si tu pe vreo 4 disk-uri, pe un cloud si pe youtube si vimeo. Ok? :p
     
  18. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu il am pe un DVD pe care nu scrie nimic. E undeva intre alte cateva sute de dvd-uri pe care nu scrie nimic. O sa-l gasesc :D

    Cred ca-l are si SV Andrei.
     
  19. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Trebuie ca voi puneti foarte mult pret pe filmul ala ... :p
     
  20. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    It is the greatest cinematographic project many of us have ever done so far. Il aratam copiilor mai incolo. :))
    Si probabil o sa il vedem la toate intalnirile SW de acum intru infinitate. :D
     
  21. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Asta daca il gasiti ... :D
     
  22. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004