main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Chestii de vanzare

Discussion in 'Archive: Romania' started by SVAndrei, Jan 15, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    L-am pus pe Windu la Chantal, Jar Jar la Diva (e valoros ce mai:D ), Mara trebuie sa confirme daca il vrea pe Maul standing.

    Le rog pe Chantal si Diva dara ar putea sa discute astfel incat sa expediez un singur colet pt amandoua in Bucuresti. Daca e colet mai mare am cutie mai buna si nici taxele nu vor fi mai mari. De exemplu pentru cca 20 de figurine cred ca taxele postale se ridica undeva pe la 5 lei
     
  2. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Da, am sa vorbesc cu Diva. Daca n-o vrea nimeni pe Padme din TPM, o vreau eu ca merge cu baby Anakin.

    Mara, te rog, Qui-Gon si Maul standing sunt ai tai. Please, a deal is a deal.
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    No thanks. It was your deal, not mine.
     
  4. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ok atunci. Listele raman asa cum sunt acum? Miercuri voi pune ceea ce a ramas pe okazii. Si de asemenea miercuri, fiind singura zi din saptamama cand sunt cat de cat liber, doresc sa pun la posta coletele. Asa ca o sa va rog sa-mi trimiteti acele PM-uri cu listele de care spuneam: astept mai ales de la Chantal. De asemenea as dori adresa unde sa trimit coletul pt. Bucuresti
     
  5. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    OK, why do things have to be this way? I made an offer, all you had to do was say "no" if you didn't like it. It's that simple.
    So, what are you terms?
     
  6. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pai asta am si spus, pe pagina precedenta): nu. Dar tu ai insistat. Nu m-am razgandit si nici n-am de gand s-o fac, nu mai imi trebuie nici una din figurine. Dar voi incerca sa explic in cateva cuvinte de ce am fost (si sunt) asa de suparata.
    Eu fac colectie de figurinde de 3 inch (am vreo 40 pana acum) si initial, cand am vazut postul lui Sergiu, am vrut sa le iau pe toate (in afara de cele pe care le aveam deja sau erau foarte asemanatoare). Dar am zis sa nu fiu nesimtita si sa mai las si altora. Dar se pare ca in situatii ca asta e mai bine sa fii cu tupeu, altfel ramai cu buzele umflate.
    Pe Aayla si pe Asajj le caut de doi ani (nu le-am gasit nici macar in Anglia). Cand le-am vazut in oferta lui Sergiu am sarit in sus de bucurie si m-am bucurat ca am fost pe faza.

    Cum vad eu situatia: daca cineva ar fi spus inaintea mea ca vrea o figurina, nu m-as fi bagat peste el nici macar daca era vorba de Luke cu bicepsii in floare, de vreme ce nu este licitatie. A fost mai rapid, asta e, norocul lui.

    Dar nu, eu m-am vazut in situatia de "a ma lupta" pentru niste amarate de figurine si de a purta "negocieri". I'll skip that, thank you. La urma urma sunt doar niste jucarii, voi face in final rost de ele. N-o sa ma mai enervez din atat.
    Dar a fost o lectie si pe viitor in cazuri similare voi sti cum sa procedez. Se pare ca numai in felul asta poti obtine ceea ce doresti.

    Sergiu, s-ar putea sa mai vreau cateva din figurinele ramase nevandute, iti voi trimite deseara lista mea finala. Mersi.

     
  7. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Pentru mine toata situatia asta e incredibila. Sunt niste jucarii, Doamne iarta-ma, nu un capat de tara, nu era vorba de negocieri "la sange", era mai mult ceva amuzant, o oferta si contra-oferta pentru JUCARII!
    Cristoase!
    Eu nu fac colectie de figurine de 3 inch si nu am nici una, dar fiind doar niste jucarele, nu am de gand sa continui situatia asta absurda. Nu consider nici un moment ca am fost cu tupeu si nesimtita cum ai sugerat tu mai mult sau mai putin finut.
    Asa ca renunt, luati-le, bucurati-va de ele si poate se va intelege ca sunt lucruri mai importante decat niste bucati de plastic: amicii, atmosfera amiabila etc.

    Asadar Sergiu, imi pare rau de tot ce a iesit. Il pastrez pe Maul pe speeder ca e tare dragut si gata.
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Bai fratilor ce e aici? Mai vreti figurinele sau le pun pe toate pe okazii. Deja incepe sa-mi para rau ca m-am gandit sa le pun pe forum.
     
  9. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pai da, asta am vrut sa zic si eu. Nu-l mai zapaciti pe Sergiu sa faca tot felul de liste si para-liste. Si asa are destula bataie de cap. Chantal, n-are rost sa renunti la ce-ai comandat, mie oricum nu mi le mai trebuie.
    Eu n-am vrut sa spun nimic mai mult decat am spus aseara, si sa intru in amanunte. Dar a fost oricum in afara de amuzant. Insa asta e doar problema mea.


    Sincer, n-as vrea ca pe viitor Sergiu sa nu mai puna aici obiectele la care vrea sa renunte, ar fi o mare pierdere pentru noi ceilalti, care nu prea avem de unde sa facem rost de jucarii la pretul asta.

    Probabil ar fi fost mai bine sa-mi tin gura, asa ca imi cer scuze pentru situatia creata, in cazul in care e din vina mea, cum probabil vor interpreta unii.

     
  10. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    As vrea sa stiu daca Chantal mai ia ceva sau anulez comanda sa - o singura figurina nu o trimit in Bucuresti, cititi primul anunt (sorry) - ceilalti mi-au trimis deja pm's cu doleantele. Nu-mi place sa ma joc tot stanga-dreapta, X vrea ceva, apoi nu mai vrea pentru ca il vrea Y, care nici el nu-l mai vrea. Fazele astea ma indeamna sa lucrez cu okazii direct in viitor...

    De asemenea era vorba ca discutam pana marti seara sa pot expedia coletele vineri. Se pare ca sunt intarzieri si astfel voi mai lungi termenul pana la sfarsitul saptamanii. Please act like adults even if talking about toys. :)
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sergiu mama, ai lista mea, fa un singur pachet pentru Bucuresti pe adresa mea daca o mai ai (oricum ti-o mai trimit in seara asta pe pm) si platesc eu cand primesc , dupa care ma intalnesc cu Chantal si Tiberiu sa le dau dracoveniile. F
     
  12. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Super! :) Voi incerca sa fac coletul azi, ieri am vorbit si cu Chantal si totul e ok.
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am expediat 2 colete azi: pt Chantal, Diva si Tezeu (pe adresa Dianei) si coletul lui Harper, cred ca vor ajunge pe luni sau marti. Vineri ma intalnesc cu Andrei si impreuna vom alege figurinele pt timisoreni. Eu le-am ales deja, dar e mai bine sa fie 4 ochi la verificat (in cazul nostru 8 :-B:D). Daca din greseala am uitat vreo figurina afara si nu va ajunge in colete va rog anuntati-ma si o pun ulterior pe posta (sper sa nu fie cazul). De asemenea cand primiti coletele dati va rog un reply aici sa stim daca totul e ok acolo.[face_peace]
     
  14. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Ok. Thanks Sergiu. :)
     
  15. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Abia astept.
    O sa postez si eu la colectii personale star wars ca acum am ce arata. :D
     
  16. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Buuuun. :) Red_5_tm spunea ca este si el interesat in 2 figurine: Nute Gunray si X-Wing Pilot. Le pun pe lista si-l voi ruga pe Andrei sa le aduca si pe acestea in Timisoara.

    Daca mai vrea cineva figurine, sa nu se emotioneze :D, ci sa spuna acum deoarece sambata intentionez sa pun restul pe okazii unde sunt licitatii. Prefer sa le dau fanilor SW de aici si TFR decat la licitatiile online, dar daca nu mai pofteste nimeni => okazii
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    La naiba Asajj Ventress pt Diva a ramas acasa la mine.:oops: Nu stiu cum naiba. O sa o trimit luni prin posta, my treat.
     
  18. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    SOLD

    Mai fac o ultima strigare la figurinele ramase pana miercuri, atunci vor fi lansate pe okazii. De asemenea fac si o mica reducere de pret:

    - Jango Fett (fara casca) - 9 lei
    - Clonetrooper Ep.2 (culcat) - 9 lei
    - Admiral Thrawn (sigilat) - 15 lei
    - Kyle Katarn (sigilat) - 15 lei
    - Chewbacca 1 - 9 lei
    - Chewbacca 2 - 9 lei
    - Leia Endor - 9 lei
    - Han Solo - 9 lei
    - Han Solo Hoth - 9 lei
    - Admiral Ackbar - 9 lei
    - Luke Skywalker - 9 lei
    - Prince Xizor (cu scut) - 8 lei
    - Dengar Bounty Hunter - 7 lei
    - Tessek - 7 lei
    - Ashla padawan - 7 lei
    - Jempa padawan - 7 lei
    - Master Ki-Adi Mundi - 9 lei
    - Master Saesee Tiin - 9 lei
    - Naboo Guard - 9 lei


    [image=http://img139.imageshack.us/img139/5320/figurineswnc6.jpg]
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    S-au dat toate figurinele[face_peace]
     
  20. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    OK, ne bucuram sa auzim asta. Sa ne anunti cand vrei sa mai renunti si la nave! :D:D
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    S-ar putea sa mai am cate ceva in viitor.
     
  22. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
  23. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Tine-ne la curent!

    200 V should do the trick. ;)
     
  24. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    O sa va rog sa ma anuntati cand primiti coletul si daca totul e ok. :)
     
  25. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    A ajuns coletul de cateva zile, dar abia azi am avut timp sa-l ridic. Thanks :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.