main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Concurs Star Wars Trivia - editia a II-a

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Jan 15, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    cause she married a scruffy looking nerf herder?
    :)
     
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    [face_laugh]

    Nope. Try again! :D

    E chiar asa de dificila intrebarea? Fiindca nu am primit pana acum nici un raspuns. :)
     
  3. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    In sfarsit am primit un raspuns corect, de la MaraJade4S.
    Mai aveti timp pana deseara. :)
     
  4. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Baieti, timpul a cam expirat... Ce faceti, fetele au raspuns corect...
    Va mai las o jumatate de ora, pana ma gandesc la urmatoarea intrebare. :)
     
  5. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Se pare ca baietii au renuntat...
    Raman in concurs Comic Diva, Milena Syan si MaraJade4S.

    Raspunsul la intrebarea 10:
    Lando o considera pe Leia cel mai mare jucator pe care l-a cunoscut in viata lui pentru ca nu isi risca banii, ci viata.
    (Umbrele Imperiului, pagina 105)

    Dupa cum am spus, trecem la Expanded Universe. Sa va vad acum. :)

    Intrebarea nr.11:

    Cum se numeste Cavalerul Jedi care i-a dat lui Kyp Durron primele lectii despre Forta?

    Edit: Mama, ce-mi place cum arata avatarul meu de patru ori la rand! :D [face_love]
     
  6. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Da, intr-adevar..e fain. :D

    EDIT: Ca Sa nu fie de 5 ori la rand
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu tot zic ca Luke are sani in poza aia :D
     
  8. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Tezeu, don't take this the wrong way dar daca tu vezi sani pe luke in poza aia then you really need to get laid.

    And no! I'm not offering! Este doar o observatie. ;)

    In alta ordine de idei... Vader, Vader here I come!
     
  9. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Pana una alta, toate trei ati raspuns corect la intrebare: Vima-da-Boda este cea care l-a initiat pe Kyp Durron in caile Fortei.

    Intrebarea nr.12:

    Doi dintre copiii lui George Lucas au aparut in Revenge of the Sith. Care sunt numele lor si ce roluri au interpretat in RotS?
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Recunosc, ai dreptate... dar stai linistita... nici nu aveam de gand sa te rog pe tine :D :p
     
  11. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Toate trei fetele au raspuns corect la ultima intrebare. Care se pare ca e chiar ultima, pentru ca s-au inteles, spre marea mea usurare, sa-si imparta premiul. :)
    Diva il va primi in casa ei pe Vader cu lapte si prajituri [face_batting], Mara se va alege cu X-Wing-ul si figurinele :) , iar Milenei ii ramane cartea. :-B :)

    Eu una sunt bucuroasa, deja visam noaptea numai intrebari si concursuri.
    Cu Milena ma voi intalni personal sa-i inmanez cartea iar Divei ii voi trimite premiul prin posta. Mara, te rog sa-mi spui daca esti de acord sa trimit si jucariile tale in acelasi colet si sa va intalniti voi in Bucuresti. Daca nu, trimite-mi prin PM o adresa si fac doua colete separate.

    Acestea fiind spuse, vreau sa felicit finalistele si pe toti ceilalti participanti, si sa va urez...

    VOTE FOR ME! :D ;)
     
  12. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Si vreau sa va mai spun ca am deja o idee super-duper (vorba unui prieten comun) pentru un nou concurs. Dar va las sa mai respirati cateva saptamani... [face_batting]
    Plus ca nu am inca premiu...
     
  13. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Am expediat acum cateva zile coletul pentru MaraJade4S, maine sper sa il pun si pe al Divei la posta (am intarziat pentru ca am vrut sa copiez DVD-urile pe care i le-am promis indiferent daca ar castiga sau nu concursul) si am sa va rog sa ma anuntati in momentul in care ajung. Cu Milena sper sa ma intalnesc la sfarsitul acestei saptamani ca sa ii dau cartea.

    De fapt, voiam sa va spun ca am idei pentru mai multe concursuri, si voiam sa va cer sugestii si pareri in legatura cu ele, sa le facem cat mai atractive.
    Primul dintre ele, la care m-am gandit sa pun ca premiu masca lui Vader, ar fi un concurs de fotografii. Fotografii netrucate in Photoshop sau mai stiu eu ce program, ci facute de voi (subiectul il puteti alege - peisaje, portrete, pete pe pereti, mormane de gunoaie din cartierul in care locuiti, ideea e sa nu fie trucate).
    Al doilea ar fi un concurs de desene cu tematica Star Wars (va puteti inspira din filme, carti sau chiar fan fiction). Au tot fost concursuri de editari de imagini sau mai stiu eu ce, dar eu vreau sa vad cat de frumos stiti sa desenati cu creionul sau sa pictati cu pensula. Desenele le puteti apoi scana sau fotografia ca sa le puneti pe forum. La concursul asta m-am gandit sa pun la bataie trilogia Star Wars - cartile, avand in vedere ca acum le am in dublu exemplar, in urma castigarii concursului de Valentine's Day.
    Daca vor fi mai multi participanti la concursuri, as putea incerca sa mai fac rost de ceva obiecte SW, ca sa pot oferi si premiul II si III (am vazut in piata figurine cu Palpatine si Qui-Gon, dar nu erau foarte reusite).
    Si ar mai fi un concurs de customizing, in care sa fabricam diverse obiecte SW din gioarsele pe care le avem prin casa. Avand in vedere ca pentru acest concurs nu am deocamdata premiu, m-am gandi sa facem tot un fel de tombola, cel care castiga concursul sa primeasca toate obiectele facute de ceilalti concurenti (de exemplu, eu m-am gandit sa fabric o Leia in golden bikini dintr-o papusa Barbie [face_batting] ).
    Bineinteles ca nu voi lansa toate concursurile in acelasi timp, ci pe rand, va trebui sa ma inteleg si cu Sergiu, care am inteles ca vrea si el sa lanseze unul, ca sa nu ne suprapunem.
    Am vrut doar sa va impartasesc ideile mele si sa vad daca aveti sugestii ca sa le putem imbunatati.
    Asa ca va rog sa-mi spuneti ce parere aveti. :)
     
  14. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Ideile mi se par foarte bune...mai ales daca imi imprumuta cineva aparatul ei foto ca sa pot pune si eu pe net operele de arta pe care am de gand sa le realizez! :p

    Anyway, more competitions can only mean more fun.=D=
     
  15. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Am vorbit cu Mara pe Messenger mai demult si la concursul de customizing poate voi pune la bataie acest premiu: :)

    [image=http://img526.imageshack.us/img526/7130/actionfigsziridava3hj.jpg]
     
  16. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Excelent! Multumim. :)
    Deci pana la urma nu vrei sa faci un concurs separat la care sa pui premiul acesta la bataie?
    In cazul asta, spuneti voi cu ce concurs vreti sa incepem. :)

    Milena: Ce vrei sa zici?? [face_whistling]
     
  17. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Eu?? A..nimic![face_whistling]
     
Thread Status:
Not open for further replies.