main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Cum credeti ca va muri Luke Skywalker?

Discussion in 'Archive: Romania' started by ROGUESQUAD, Nov 9, 2004.

?

Cum credeti ca va muri Luke Skywalker?

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Se va sacrifica pentru a-i salva viata lui Ben

    0 vote(s)
    0.0%
  2. Va cadea in glorie, intr-o mare batalie spatiala, salvand bineinteles galaxia

    0 vote(s)
    0.0%
  3. De batranete

    21.4%
  4. Mara il va prinde ca o inseala cu alta femeie si il va ucide

    14.3%
  5. O prinde pe Mara ca il inseala cu alt barbat (sau femeie) si face atac de cord

    0 vote(s)
    0.0%
  6. Se rataceste in hiperspatiu… (cititi postul pentru continuare)

    14.3%
  7. Pe Dagobah, la 920 de ani…

    0 vote(s)
    0.0%
  8. Va trece de Partea Intunecata si Mara sau Ben vor fi nevoiti sa il ucida

    0 vote(s)
    0.0%
  9. Luke Skywalker nu va muri cat timp Star Wars traieste!

    28.6%
  10. Alte pareri personale

    21.4%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
  2. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    La varianta nr. 6 nu mi-ar fi incaput totul intr-un rand, asa ca aveti varianta completa aici:

    Se rataceste in hiperspatiu, ajunge in Regiunile necunoscute, trece in alta galaxie, ajunge pe o minuscula si obscura planeta, undeva prin anii 1950, si descopera ca atmosfera planetei in cauza il face sa imbatraneasca intr-o zi cat altii in zece ani, asa ca in disperare de cauza isi transfera midicloridienele in corpul unui baietel nou nascut. Baiatul va creste, isi va lasa barba, va purta flanele, si nu isi va putea explica de ce, daca vrea un pahar cu apa, trebuie doar sa intinda mana si paharul vine la el? si multe alte lucruri la fel de ciudate. Dar cum nu poate povesti nimanui despre puterile lui ciudate, de teama sa nu fie crezut nebun, se hotaraste sa faca in 1977 un filmulet in care sa vorbeasca despre aceasta putere, si sa o faca cunoscuta in intreaga lume.


     
  3. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Parafrazandu-l pe AK-610,toate drepturile asupra acestui poll ii sunt rezervate Marei.
     
  4. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Votez varianta 6 . E cea mai frumoasa varianta de poll pe care am citit-o in ultimul timp !!! Serios !
     
  5. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Multumesc, Roguesquad.
    Acest poll nu e chiar in intregime o gluma, asa cum poate parea la prima vedere.

    Eu merg pe varianta "Luke Skywalker nu va muri atat timp cat Star Wars traieste"
    Nu vreau sa spun ca nu poate sa moara sau ca nu o va face vreodata, dar eu personal, iubind atat de mult acest personaj, as prefera ca povestile Star Wars sa se termine, for good, decat sa ii vad moartea descisa intr-o carte sau intr-un film.

    Daca totusi as fi nevoita sa aleg o varianta pentru moartea lui, as prefera ca acest lucru sa se petreaca la batranete, natural, inconjurat fiind de toti cei dragi. De prea multe ori si-a sacrificat Luke propriile interese si fericirea (si aici ma refer nu doar la filme, ci si la EU), ca sa nu aiba parte de o moarte linistita si sa fie nevoit sa faca sacrificiul suprem pentru cine stie ce ideal al Aliantei Galactice. Poate ca unii ar prefera sa-l vada cazand in lupta, inconjurat de glorie... Daca ai fost erou in timpul vietii, nu e neaparat nevoie sa si mori ca un erou. Lumea ar putea sa te mai si lase in pace putin...


    Chiar daca ar mai aparea inca o suta de carti, cu actiunea situata la o suta de ani dupa NJO, iar Luke n-ar fi decat un batran sclerozat si cicalitor(stiti ca in Universul SW durata medie de viata pentru rasa umana e de 150 de ani, nu?), as fi totusi multumita ca e acolo...
    Dar daca Lucas sau vreun autor de carte se va hotari sa ne dezvaluie la un moment dat misterul mortii lui, cred ca acesta va fi si sfarsitul apoteotic al intregii nebunii Star Wars. Eu nu imi pot imagina ca saga sa continue fara Luke.

     
  6. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    ...haha !
    Meaning HAHA !!!

    Luke Skywalker MORT ?!
    Aiurea !...
    Luke va muri odata cu Razboiul Stelelor !!!
    Adica NU in timpurile noastre !
    Poate peste mutlia ni cind alte productii cinematografie vor fi atit de bine facute incit STAR WARS sa fie uitat.

    ...deci nu prea curind !

    Insa as vota treaba cu pustiul din alta Galaxie. E haioasa rau !!
     
  7. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Tavi,
    Imi pare bine ca esti de acord cu mine!
     
  8. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    ...hihi, macar o data in viata, nu ???
    :)
    :)
     
  9. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Sunt de acord cu Octavian,Luke va muri odata cu Razboiul Stelelor.
     
  10. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    he'll choke on a piece of chicken. :)

    dar acum serios... indiferent cum se va intampla el nu va muri... va deveni una cu Forta. :D
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    ComicDiva: indiferent cum se va intampla el nu va muri... va deveni una cu Forta

    Exact asta era raspunsul pe care-l voiam sa-l adaug si eu. Nu stiu cum de am ratat acest topic pana acum...
     
  12. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Bineinteles ca va deveni una cu Forta. Cred ca nimeni nu se indoieste de acest lucru. De fapt a fost greseala mea, titlul acestui poll ar fi trebuit sa sune: Cum va deveni Luke Skywalker una cu Forta" :D

    Mea culpa!
     
  13. DARK_ANAKIN_11

    DARK_ANAKIN_11 Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 1, 2004
    eu cred ca Luke va muri de batranetze ca shi Yoda! ar fi mai linishtitor decat un sacrificiu sau alte lucruri de-astea! mara, chiar aveam de gand sa pun un topic cu limita de varsta! de ce nu mai murea Palpatine? daca ma gandesc bine, avea vreo 95 de ani!
     
  14. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Pai, e vorba de rasa umana din alta galaxie, nu din a noastra! Parca am citit undeva (nu stiu cat era de oficial) ca in lumea SW, media de varsta pentru rasa umana ar fi de 100 de ani... Sau 150... Nu mai tin minte.
     
  15. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Chestia asta cu varsta...duce la niste intrebari interesante...
     
  16. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    ...cum ar fi....???
     
  17. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Alte pareri ?
     
  18. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Se va impiedica de o coaja de banana pusa acolo de Lucas pentru a-l omori odata pe acest Jedi, care i-a dat planurile regizorale peste cap...
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Am votat #6. Chiar ca e o varianta interesanta.
     
  20. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Luke va incerca sa bata un cui in perete ca sa si puna tabloul preferat, cand o sa isi dea cu ciocanl in deget, cade, se sprijina de geam, Mara vine tip-til sa il intrebe ce s-a intamplat, Luke se sperie si cade pe geam... :D
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Naaa... va muri la 129 de ani cu perfuzii, surd, orb, paralizat si plin de bale ;) V-am dat o imagine de cosmar acum, nu? Enjoy your sleep! :D ;) Ta-ta!!
     
  22. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Hei, pe Jar-Jar trebuia sa-l omorati in chinuri, nu pe Luke!
     
  23. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Mara, fara suparare dar niciodata nu sti cat de stupida poate sa fie moartea cuiva... Post-ul de mai sus a fost o gluma... Eu cred ca fiecare personaj, fiinta, om sau orice ar fi, ar trebui sa aiba parte de o moarte cat mai placuta chiar daca este bun sau rau pentru ca fiecare isi are rolul lui in lume... :D Nu stiu daca exista o moarte placuta... dar asta e moartea e moarte si nu poate fi evitata.

    In fine hai sa nu vorbin despre subiecte dinastea... sincer nu prea imi place sa despre asa ceva...
     
  24. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Tocmai am gasit o varianta interesanta despre cum va muri Luke Skywalker. Ce parere aveti?

    "Luke will get a new bathtub large enough so that he and Mara can share romantic evenings soaking in the tub. One day Luke will come home from training young Jedi students at the Academy and decide to run a bath while he's waiting on Mara to get home. Well, Mara will not be home by the time the bath is run, so Luke will decide to start without her. His fatal mistake will be leaving his lightsaber on the edge of the countertop next to the tub. Luke will be stepping one foot into the too-hot-water of the tub as he reaches out to place his hand on the counter to stabilize himself...but when he does this, he'll accidentally knock the lightsaber into the tub. He will reach down to grab the lightsaber out of the water, still having one foot in and one foot out of the tub, and accidentally ignite it.

    When the lightsaber ignites, it will cut a hole in the side of the tub and cause water to start pouring out onto the slick tile floor. Immediately Luke sees the danger, but it is too late. He will slip on the wet tile, fall backwards, and hit his head on the toilet.

    You might be wondering why just hitting his head on the toilet could kill Jedi Master Luke Skywalker? Because by then he'll be very old and not getting enough fiber in his diet.



    either that, or some major event will happen and luke sacrifices himself to save one of his family members. I could see it happening either way really."
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    BESTIAL!!!! LOOOOL

    Faza de mai jos e magnifica :D

    You might be wondering why just hitting his head on the toilet could kill Jedi Master Luke Skywalker? Because by then he'll be very old and not getting enough fiber in his diet.

    LOOL
     
Thread Status:
Not open for further replies.