main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

cum ti-ai ales semnatura (signature)?

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Nov 16, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    poate-l lamurim pe Arapila sa-si puna in signature link-ul site-ului sau :oops:
     
  2. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Hai, mai arapila :)

    101. Ce inseamna 101 din numele meu.
    Initial m-am gindit sa pun "1", adica Doona e unica. Pe urma mi-am dat seama ca la fel de bine merge si 100 (sau 100.000) pentru ca toti sint la fel si toti sint unici. Unitatea in diversitate ar fi ideea, ce este aici ar trebui sa regasesti in toti cei din jurul tau. Si faptul ca un numar iti ascunde oarecum identitatea.
    So now you know.
     
  3. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    ^ :confused: *puzzled* :confused: M'ai pierdut la partea cu unitatea in diversitate.

    Semnatura mea actuala contine doua citate din SW despre Artoo. In plus, indica faptul ca sunt mandru sa fac parte din FF Romania :)
     
  4. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Stickboy este noua mea identitate secreta... so all fo ya muter fuker aveti grija ca tipu cu batu vina sa va aduca in fata dreptatii (desigur de-a dreapta Tipei cu ciocanul :p )
     
  5. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    da'pune mai si o poza cu batul sa te vedem :D
     
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ce-o fi cu noua singature a lui SVAndrei? Beatriz?[face_whistling]
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Am vrut eu sa intreb dar am spus sa nu fiu indiscret :D !
     
  8. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    da.. chair cine-i Beatriz? Tezeu, chiar imi place semnatura ta [face_laugh]... oricum ma mai gandesc daca votez :D

    @sergiu: cine vrea sa imi vada site-ul vede adresa in profil :D... oricum mi-e lene sa imi schimb semnatura :D
     
  9. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    Foarte bine arapila.Nici mie nu imi place sa imi bag site-ul in semnatura.

    O intrebare am pentru restul de aici.De ce nu va completati profilurile?
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    M-ai si speriat mai hombre mai (acusi am intrat si era completat... app. tot :D)!
     
  11. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    Asa mai merge.Vreau sa vad la toti asta!
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Si eu VREAU SA VA VAD MAINILE IN AER... EEEEOOO EOOOO [face_dancing] [face_dancing]
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Fiecare isi poate pune cam ce vrea in signature (fara obsecnitati etc), mai ales daca te reprezinta. Daca site-ul propriu nu te reprezinta sau ti-e jena cu el, atunci nici nu-l pune acolo:p

    Profile-ul e bine sa-l completati ca sa stim cu cine discutam si de ce ]-}
     
  14. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    Eu la signature mi-am pus deviza mea.. o schimb maine:).
     
  15. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Asa. Si mi-am pus si eu o semnatura noua. Sint citeva versuri ale lui Robbie Williams, dupa cum se observa foaaarte in legatura cu SW, adica deloc. Dar le tin o vreme ca imi plac. Si mai era inca un vers dintr-o melodie a lui, dar nu mi-l amintesc desi imi tot scotocesc mintea de vreo zi jumate.
     
  16. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Mi-am schimbat-o :)
    "luni, oamenii sint buni, marti, oamenii sint sparti, miercuri, oamenii sint cercuri"

    Cine se incumeta sa imi spuna de unde e? Este un titlu, dar ma tem ca ar trebui sa aveti peste 30 de ani ca sa fi putut avea acces la "chestia" respectiva.
     
  17. Raith_Krace

    Raith_Krace Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Sep 2, 2005
    Pai signature-ul meu e ceva de pe site, deci e mai simplu pentru mine, oricum nu prea vreau sa ma gandesc la un signature ca nu ma pot decide asa repede
     
  18. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Stiu la ce te referi, e o schita, am citit'o candva, demult, intr'o chestie ingalbenita de vreme. Almanah cred ca se numea. Oricum, nu am nici o idee despre vreun autor... E o poveste trista, oricum. Asta daca nu te identifici cu ofiterul care oficia "mutarile". Daca nu ma insel, la sfarsit gagiul era bine dispus, vesel de farsa pusa la cale, nu?
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sunteti niste moshi si babe. LOL [face_laugh]

    Mi-am pastrat singature multa vreme, la fel ca si avatarul. Nu pentru ca as fi conservator, ci pentru ca e un lucru care ma reprezinta
     
  20. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Mai sa fie ce capacitati avem pe forum... Era intr-adevar un Almanah Anticipatia e prin 1980 si ceva :)=D=
     
  21. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    How nice! Obisnuiam sa le colectionez pe timpuri. Si mai erau niste carticele cu nuvele SF, vreo 300 la numar, foarte interesante. Intotdeauna m-am intrebat de ce nu-i vine nimanui ideea sa le reediteze. De asemenea existau benzi desenate, grupate de regula vreo 4 sau 5 intr-un numar. Un episod era din al doilea razboi mondial, altul din istoria ceva mai indepartata a romanilor (gen haiduci, domnitori samd), apoi un episod de aventuri si unul SF. Nu stiu daca purtau un nume, insa imi amintesc ca aveau titlurile pe coperta si un colaj din cele cateva episoade din cuprins. Chestii de genul asta (alaturi de colectiile de PIF-uri si Rahane sau surpize si "masinutze de fier") ne-au luminat copilaria si ne-au ajutat sa supravietuim in perioada aceea nashpa. :)
     
  22. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    If at first you don't succed... get a bigger hammer....

    Asta e cam tot ce am invatat in 3 saptamani de stat la servici... Profund, nu?
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    LoL Andrei... oricum... invatatura de viata :D

    Eu am prima exclamatie ca amintire din Retezat.
    Ce-a dea doua excalamtie imi aduce aminte de Concursul de FF.uri.
    Ultima propozitie ma tot anunta ca mai am de citit din Dune :D
     
  24. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Merge prost netul azi. Scuati-ma pentru cel de-al doilea replay :(
     
  25. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    "Actually, I really want to play Princess Leia. Stick some big pastries on my head. Now, that would be interesting."
    Ewan McGregor
    :eek:
     
Thread Status:
Not open for further replies.