main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Daca s-ar filma astazi continuarea la Star Wars, pe cine ati vedea in rolurile principale?

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Nov 8, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Hopkins as Palpatine :)
    Nu prea merge, are fruntea prea lata si prea mare :)
    Still:



    http://img118.exs.cx/img118/9884/Palpatine2.jpg



    and



    http://img118.exs.cx/img118/7562/Palpatine.jpg



    Desi, cred ca ar fi trebuit sa aleg ca sursa a fotografiei cu Hopkins o imagine in care sa fie putin incruntat. In fine :)
     
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    De ce, e mortal asa cum e. Arata ca un parinte iubitor care-si dojeneste copilul! Si are fruntea mare ca e destept!
    Iar Brad Pitt e intr-adevar un Luke perfect!
     
  3. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Mdah...un Luke cu acnee ... si cu botic stil "Planet of the Apes"

    Yaaaakkk !!!

    E mai bun Mark Wahlberg !!
     
  4. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  5. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu as vrea sa il joc pe Wedge Antilles.
    A prins toate luptele din film(ma refer la prima trilogie).
     
  6. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Surprise... Eu as vrea sa fiu Mara Jade!
    Doona, iar te bagi cu Luke?
     
  7. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Eu l-as juca pe Yoda :D sau pe Jek Porkins :) Pt Luke sunt prea mare, pt Chewie sunt prea mic, pt Han nu sunt prea smecher...
     
  8. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Intrucit :
    - E nascut pe Corellia
    - SUNT nascut pe Corellia
    - E un shmeker dat naibii
    - NU SUNT atit de shmeker pe cit ma cred unii (insa am invatat foarte mult !)
    - ARE cam aceeasi statura ca a mea
    - ESTE un excelent pilot
    - IMI place viteza
    - ESTE un mecanic bun
    - NU MA pricep deloc la mecanica
    - ADORA banii
    - SUNT economist si fac bani din vanzari
    - TRAGE foarte bine cu pistolul
    - in armata AM FOST tintas de elita

    ...ETC...

    Mi-ar place sa joc rolul Han Solo !!!

    (in plus, imi sta bine in pantaloni strimti, cu camasa alba si vesta neagra... palarie de cowboy imi lipseste, si Mercedes cu nr. de inmatriculare "EWING 2" ... :) )


     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    ai acel Mercedes sau il doresti de la Santa :)
     
  10. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Nu, nu am Mercedes, dar nici nu il doresc de la Santa; bicoz eu sunt Volvo-ist si BMW-ist ...
    Dintre Mercedes-uri imi place doar noul SLK si SL-ul ... insa ma enerveaza ca au numai tractiune spate; la puterea oferita, era mai buna o "integrala"

    Crezi ca Santa s-ar "baga" la un Volvo S60 R ?!
    Uhaaa...300 CP, 400 Nm, 5.5 sec (1-100), tractiune integrala, frine de curse ... 64.000 EUR !!!
     
  11. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    nu stiu, intreaba-l :D poate capeti un TIE Fighter Advanced cu Vader inauntru... ;)
     
  12. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    ...Santa ?!
    Te bagi ??? :)
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Tavi don't be impatient, asteapta si va sosi ;)
     
  14. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Fratilor am gasit un HAN SOLO : are ceva plete, e dragutz (rase amestecate, cu accent pe indio), e inalt, are ceva mushki ... ce-i drept i-ar mai trebui un pic ...

    KEANU REEVES, ca are si ceva plete !

    Ce ziceti ???

     
  15. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  16. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu prea il vad pe Keanu Reeves in rolul lui Han Solo...
     
  17. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Hmmm ... nu stiu ce sa zic ... parca Harrison Ford nu prea poate fi inlocuit .
     
  18. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    EVIDENT ca Harrison Ford nu va putea fi inlocuit 100%vreodata de cineva in rolul Han Solo...
    Cind rostesti "Han" deja te gandesti din reflex la Harrison... este imaginea lui !!

    Insa Keeanu Rives este pe-aproape ca imagine, fizic, plete etc.

    Nu ?!
     
  19. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Cred ca trebuie sa instalez Photoshop-ul :) . O sa incerc sa fac citeva poze cu capul lui Reeves "montat" pe corpul lui Han :) . Sunt curios cum ar arata ...
     
  20. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Intr-adevar, pletele lui Keanu seamana cu ale lui Harrison Ford!!!:D
     
  21. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  22. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu am resusit sa instalez programul :( . Varianta pe care o am eu am confiscat-o mai de mult de la un contrabandist ...
     
  23. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pe forumurile straine, aproape toata lumea ar dori ca Ewan McGregor sa apara intr-un ipotetic remake al vechii trilogii in rolul lui Ben Kenobi. Eu una nu l-am vazut pe McGregor un bun Kenobi nici macar in prequels (parca in Episodul III a inceput sa mai semene, dar in rest s-a cam straduit degeaba). Voi ce parere aveti?

    Cat despre alti actori, multi ii vad pe Hugh Jackman in rolul lui Han si pe Keira Knightley in rolul Leiei.
    Keira e ok, mi-a placut in "Mandrie si prejudecata", dar... Leia???

    [image=http://img85.imageshack.us/img85/3757/hughjackmanrc5.jpg]

    [image=http://img518.imageshack.us/img518/1742/25610keiraknightley001dk0.jpg]

    Dati-va si voi cu parerea, ca nu degeaba am "descuiat" topicul. Orice raspuns e valabil, in afara de "Nu pot sa-mi imaginez vechea trilogie cu alti actori" :p
     
  24. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Daca o pun astia pe Keira in rolul Leiei eu propun sa-l puna pe in rolul lui Luke pe Orlando Bloom si in rolul lui Han pe Johnny Depp. [face_whistling]
     
  25. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Ei bine, deoarece aceasta ideea a remake-ului OT imi este foarte draga (desi stiu ca e utopica, din pacate), trebuie sa spun ca varianta prezentata de tine mi se pare cea mai buna din cele auzite pana acum: Hugh Jackman pentru Han Solo si Keira Knightley pentru Leia (Doamne, oricine numai Fisher nu!). Mentionez totusi, ca singurul actor ce merita pastrat din OT e Ford, care a construit un Han emblematic, tot respectul.
    Ewan mi s-a parut superb in rolul lui Obi-Wan, pe care l-a jucat perfect, in opinia mea, totusi l-as pastra cumva pe Alec Guiness, care a fost memorabil in rolul lui Ben. Evident ca intr-un remake, Ewan ar trebui sa fie cosmetizat puternic si tot el sa joace rolul lui Ben.
    Ian McDiarmid este perfect pentru Emperor, a jucat flawless (bine, poate cu un minus la duelul cu Mace Windu, unde o daduse putin in vodevil).
    Yoda CG peste tot, nu se compara cu papusa aia care vorbea cu miscari de foarfeca. Vezi diferenta uriasa intre Yoda din Phantom Menace si restul NT, unde e CG.
    Iar in rolul lui Luke...hmmm, asta e cea mai grea. Fizic, prin asemanarea cu Hayden/Anakin s-ar potrivi bine Ryan Phillipe, dar nu stiu in ce masura ar fi capabil sa il joace, pentru ca eu cred ca acest rol ar trebui sa fie o provocare dramatica, sa exprime mult mai mult decat a putut Hamill sa o faca. Desi nu sunt un fan, si DiCaprio cred ca ar putea face o treaba buna (a candidat pentru rolul Anakin, dar a pierdut in fata lui Hayden), pentru ca ar juca foarte bine (vezi "What's Eating Gilbert Grape", "The Aviator"). El a pierdut mult ca actor cu lalaieli gen "Titanic" sau "The Beach", dar omul are mult potential si cand scenariul se preteaza joaca foarte bine.
     
Thread Status:
Not open for further replies.