main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Despre fotbal si alte sporturi

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Mar 10, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    si restul decat anglia (ca nu am de ales intre finlanda si celtic )
     
  2. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Germania - Suedia: 2-0.
    Dar, sincer acum, suntem oare surprinsi?
    Ne mira oare faptul ca arbitrul a eliminat un jucator suedez fara drept de apel? Sau faptul ca a dictat faulturi pana cand era calificarea Germaniei era dincolo de orice dubiu?
     
  3. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Am invitat-o azi pe Milena la o pizza, sa ne uitam impreuna la meci. Mi-as fi luat si aparatul de fotografiat ca s-o imortalizez in timp ce pierde Anglia, dar n-a vrut nicicum. Stie ea ce stie!
    Chicken, chicken, chicken! :D
     
  4. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    No, not chicken! Ham.
    Like in "Beckham". Know why? Because he scored!! [face_dancing]
    Despite it being the most boring match I've ever seen England play, they qualified.
    Next up, they'll be playing Portugal, which gives me the perfect opportunity to make fun of my baby bro' (who's been a Portugal fan ever since I've know him).
    Good thing Portugal is shambles! After losing tree of their players (two are eliminated and one injured), they are sure to face defeat.

    PS: Mara, to make it up for it, I say we go for a pizza tomorrw, especially since Theseus is gonna be here (if he reaches Arad in one piece, that is)
     
  5. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    Interesting choice of words! Most Canadians I know will require subtitles.
     
  6. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    :))
    british to the bone
     
  7. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    @Milena: "Bend It Like Beckham" [face_laugh] Scoate-l pe fraier din signature ca a inceput sa vomite ca rinoporcu' si se-npute forumu'. Ce mandra tre' sa fie Victoritza de el!

    [image=http://img120.imageshack.us/img120/108/captwcstu19306251641wcupworldc.jpg]
     
  8. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    bleah... [face_sick]

    Haideti sa facem pronosticuri asupra meciurilor din sferturi (nu neaparat scorurile, asa ceva e destul de greu de ghicit). Care credeti ca sunt echipele care vor merge mai departe?
    Eu pana acum n-am nimerit mai nimic (eram convinsa ca Cehia va trece de grupe si ca Olanda va castiga campionatul :D) dar fac o incercare. Cred ca Germania, Italia, Anglia si Franta vor merge mai departe, si vom avea ca semifinaliste doar echipe din tari europene. Bineinteles, nu m-as mira sa fie tocmai invers... :rolleyes:
     
  9. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Germania clar merge mai departe, desi Argentina nu e tocmai o echipa usor de invins.
    La fel si Italia (cu un adversar ca Ucraina, ar fi "nasparau" daca nu s-ar califica).
    Brazilia - Franta va fi probabil un meci interesant, al carui rezultat mi se pare foarte greu de prezis (sure, Brazil gets pole position in my mind, but if Zidane's in top-notch shape the froggs may still qualify).

    "To score or not to score", that is the issue in football. Nobody sais you aren't allowed to throw up right afterwards.
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Palpitant meciul de azi dintre Spania, Franta si Burkina Faso... Pozele si filmuletul dramatic al loviturilor de la 11 metri mai tarziu in noaptea asta sau maine dimineata... Nu de alta, dar s-ar putea sa faceti atac de cord cand il vedeti si nu va fi nici un reprezentant al Crucii Rosii prin preajma sa va ajute... [face_worried]

     
  11. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Ma bucur pentru germania... cu anglia ce sa fac? prietena mea tine cu portugalia...

    Milena, unde ti-e avatarul? :D
     
  12. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    AM CASTIGAT 10 CIOCOLATE MILKA NOISETTE LUFLEE !!! [face_dancing]
     
  13. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005

    dar cand au jucat anglia si portugalia
    au jucat franta spania si burkina faso
     
  14. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    eu zic ca germania va castiga... ... si va castiga :D

    VREAU CARTILE [face_laugh]
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    De altfel, esti singurul care le-ar mai putea castiga. Din cate imi amintesc, nu a votat nimeni pentru Italia, Franta sau Portugalia. Cred ca pe Franta nici n-am pus-o in poll. La cat de prost a jucat in grupe, cine-ar fi crezut ca va ajunge in semifinale? Aseara in schimb au facut un joc superb. Bine, a fost si meritul brazilienilor, care au jucat ca niste cizme. La pas, cum ar veni! :D
     
  16. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Mai... am vazut filmuletele... de ce o chinuiti atat pe Milena? :p ...
     
  17. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    deci a inceput TURUL FRANTEI (si odata cu el cam trei sapt in care veti suferi stiri zilnice despre fiecare etapa >:) )

    azi a fost prima etapa de 184,5 Km
    a casticat Casper
    si, o tragedie :(( Hushovd a cazut dupa linia se finish si ca rasplata a frimit o fractura deschisa la brat de :(

    si era printre favoriti
     
  18. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu zic ca bate Portocalia :D
    Oricum, sa vedem maine seara care pe care... eu sincer nu stiu cu cine sa tin, desi as merge pe mana Italiei doar pt. ca Germania pleaca favorita deoarece e la ea acasa.
     
  19. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Tezeu, de cand te intereseaza fotbalul? :D
     
  20. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    tezu, ti cu ursul? :D
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    azi e primul contratimp (turul frantei)
    56 Km


    e mai plictisitor si cred ca adorm
     
  22. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    CHAMPIONS LEAGUE !
    [face_dancing]
     
  23. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    Ma bucur pt Romania.. aveam ce aveam cu Steaua un timp..dar am inceput sa nu mai fiu suparat pe Becali.. cat il duce capul il duce..asta e, macar nu este ca si columbeanu si chiar vrea si binele Romaniei si a romanilor printre altele, nu doar binele personal.
    Hai Romania!!!
     
  24. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Meritul e al jucatorilor de pe teren, al antrenorilor, etc, in nici un caz al lui Becali. Nu el a jucat in teren. In rest a fost o victorie chinuita. Dar e totusi o victorie.
     
  25. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    STEAUA a picat cu REAL MADRID, cu LYON si cu DINAMO KIEV.

    Sincer sa fiu, cel mai frica imi este de rusi. Fotbalul rusesc a evoluat mult in ultimul timp.
    Cu Lyon suntem la egalitate, si o zi buna a noastra poate face diferenta.
    De Real Madrid ma tem cel mai putin. Totul este sa prinda ei o zi proasta, ca atunci CHIAR nu le intra nimic. Poate doar vreo cateva goluri de la noi ... [face_thinking] .
    Iar noi sa prindem o zi buna (cum rar s-a intimplat in acest sezon).
    Si iata cum ajungem la aceeasi vorba care bantuie fotbalul romanesc de ani de zile : "Daca si cu daca parca fac o barca, daca ii batem p-aia, si ceilalti nu inving pe ailalti..." [face_frustrated]
     
Thread Status:
Not open for further replies.