main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Discutii despre filme si seriale non-SW

Discussion in 'Archive: Romania' started by mara_alexia, Oct 31, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Sunt al naibii de curios sa vad ce va iesi! La fel cum am fost si cu Aeon Flux.
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Am vazut acusi 5 min. The Fast and The Furious: Tokyo Drift.
    Cam multa engleza pentru o actiune ce se petrece in Tokyo dar per general se inscrie frumos in seria F&F desi personal preferam cursele de 10 secunde si nu drifturile lungi din acest nou film al seriei. Povestea e simpla si plina de clisee (cum sunt si celelalte doua parti) dar e cu masini, fete frumoase si ceva mafie japoneza asa ca e un film tocmai bun pentru o seara in care n-ai chef de prea multe imagini socante sau povesti misterioase.

    Saptamana trecuta pe de alta parte, am fost la "INDRAGOSTITA DE UN MASAI". O poveste de dragoste foarte interesant expusa despre cat se poate renunta pentru dragoste. (mi-a adus aminte in parte de Rinocerul Indragostit... desi acolo indragostitul merge mult mai departe).
    Imi pare rau doar ca n-a fost decat o saptamana in Bucuresti si doar la Europa (cinematograful meu preferat dar din pacate nu stiu cati ar vedea un film in "luxul" de acolo atunci cand au la dispozitie cinematografe ca Multiplexul sau CinemaPro)

    Acum am sa ma uit la "Ocean's 12"... are prea multi actori cunoscuti ca sa nu fie un mare... ma rog. Dar probabil e un film usor de care cu care ma voi delecta in aceasta seara :D
     
  3. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Acum am vazut si eu threadul acesta, si am tinut sa ii raspund Marei, pe subiectul Brokeback Mountain, pe care l-am vazut prin iarna. Este unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut vreodata cu una dintre cele mai autentice si captivante povesti de dragoste ever to hit the silver screen. Este pur si simpku impecabil, in scenariu, realizare, joc actoricesc etc. Iar scenele mai sexy dintre ei (nici vorba de hardcore) sunt nu doar extrem de naturale si bine jucate, ci chiar si arousing, pentru mine. Nu degeaba au castigat MTV Best Kiss Award 2006. "Chimia" dintre cei doi este evidenta chiar si pentru cel mai homofob si bigot dintre oameni.

    Si este de fapt o poveste de dragoste de o frumusete si naturalete cum rar le reuseste celor de la Hollywood. Si eu eram convinsa ca va lua Oscarul, dar nu au avut curaj sa o faca. Desi toti personal spuneau ca BM merita, "nu e mumos, mamica" sa dam Oscarul la un film cu poponari, ca asta intelege bizonul.

    In concluzie, mintea aerisita ajuta patura de ozon subtiata a Terrei.
     
  4. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Cine o sa tina minte filmul Crash peste un an? Uh... nobody. In schimb Brokeback mountain isi va retine faima probabil si 10 ani de acum incolo.
    Besides, I think we can all agree that the Oscars are a joke.

    Si in al doilea rand filmul si-a scos de 12 ori bugetul.
    KACHING!
    Nobody is crying over the damn Oscar.
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Am vazut si eu Misiune Imposibila 3... cand speram si eu c-a omorat-o pe nevastasa si am ocazia sa fad un film cu final mishto macar... ma trezesc ca n-o omoras pe nevasta-sa. Nici el nu moare... Nu mor decat baietii rai si padawana lui la inceputul filmului... unul dintre cele mai dumb filme de actiune pe care le-am vazut pana acum. Mai bine ma mai uitam odata la vreun Blade sau la vreun The Fast and The Furious (daca tot vroiam film de actiune).

    Norocul meu c-am pus mana pe The Machinist si pe Sweet November si Trilogia Mumia (DVD cu sub. romanaesc... dar care e mai degraba comic) si cele 4 filme Harry Potter (la fel ca Mumia) si sa vad cum gasesc The Lake House pentru ca eu chiar doreste sa-l vada (poate fac rost si de versiunea coreana... ca cica aia e mult mai mishto)

    P.S. credeti cineva ar zice ceva daca daca mi-as lua banda de net. de nevasta?... doar un gand...
     
  6. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    credeti cineva ar zice ceva daca daca mi-as lua banda de net. de nevasta?... doar un gand...

    Nu cred. Eu personal nu am nimic impotriva. Daca va iubiti, luati-va fratilor. Important e sa fiti fericiti. Go for it !
    ;) :)
     
  7. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu sunt sigura ca Tezeu se poate indragosti de oricine, chiar si de o banda de net. Dar intrebarea e: banda de net s-ar indragosti de Tezeu?
    [face_thinking]

    (Iar daca ii trece cuiva prin cap sa spuna ca sunt offtopic, sa stiti ca eu vorbesc aici de filmul "Iubire imposibila". [face_whistling]
     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cu adevarat aici sta problema... Tezeu poate iubi mult dar nu prea e iubit... ce tragic domne'.
    Cred c-o sa-l plang pe Tezeu asta all night long... uitandu-ma la niste ANIMEuri. (daca dau peste vreun film anime fain va dau de veste)
     
  9. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    App. de anime am vazut Sky Blue aka Wonderful days... grafica dementiala (inca nu sunt sigur daca ploaia nu a fost filmata si inserata in anime pentru ca e ffff. reala...) Un anime care merita vazut (daca va plac filmele anime) desi nu e Japonez si Corean.

    Revenind la filme, am vazut Anything Else... regizat si scris de Woody Allan. Foarte mishto. Comedie cu putina dragoste (sau putin mai multa). Oricum un film care merita vazut.

    P.S.... ati vazut cine joaca rolul lui The Joker in The Dark Knight (Batman: Begins 2)... se spune ca iubitul nostru montaniard Heath Ledger... ce draku o sa faca? O sa-l duca pe Bale la o plimbare pe munte? Inca sunt uimit de veste... bine ca apare in 2008. (chiar vazusem un documentar in care scriitori de BDuri au fost constransi sa-i puna pe Bat.s si Robin cu mai multe domnisoare pentru ca pareau prea... gay dar atunci asta ce-i? Imi aduc aminte cand Kim Basinger sau Nicole Kidman sarutau buzele eliberate de masca intunecata... dar acum Heath?... Nu am nimic impotriva homosexualilor dar totusi Batman e BATAMAN!)
    Il mai pun pe Jake Gyllenhaal pe post de Robin si in loc sa-l omoare Joker pe Robin... intelegeti idee (si asa legatura celor doi actori este foarte... adanca)
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu inteleg de ce esti "uimit" de aceasta veste. Postul tau e o copilarie, Tezeu. Un actor e un actor, care interpetreaza niste roluri si atat. Daca a jucat un anumit rol intr-un film, e complet aiurea sa spui ca din cauza acestuia nu s-ar potrivi in alt film...
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    I guess this wouldnt be the right time to tell zou that Cristian Bale actually played a gay guy once... ;)
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005

    Uuuuu... pe tine cine te-a lovit de dimineata?

    @Diva: Perfect, daca-l baga si pe iubitul de Jake in rolul lui Robin (sau poate rolul lui Harley Quinn?) fac un treeesssooommm (sau cum se numeste chestia aia in 3) pe muntele de langa Gotham. Un alt film care are sa se vanda pentru ca se saruta tipi (trei tura asta... iti dai seama). MEDIA RULZ!
     
  13. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Sorry, post dublu! :D
     
  14. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Bai homofobule, vrei sa te calmezi?

    E adevarat or sa se faca niste glume proasta, cam ca ale tale, dar daca filmul e bun, daca Nolan are incredere in actorul asta... tu de ce nu ai avea? Se numesc roluri de film. Odata ce s-a terminat filmul, s-a terminat rolul. Pentru ca a jucat in Brokeback Mountain Ledger nu mai are voie sa joace in nimic, ever?
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Ba da... in Brokeback Mountain 2. Si o sa fie tratata iubirea trupeasca fata de o persoana moarta (necrofilie) care mai e si incinerata pe deasupra (parca il incinerasera, nu?) :D
     
  16. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Anyhow alt film:
    V for Vendetta e super
    super regizat, super scris si acuma iau si comics-urile da ca sunt la fel de faine ca filmul sunt fericit, e acuma unul dintre filmele mele preferate :D
     
  17. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Pentru amatori, a reinceput Stargate Atlantis, seria a 3a. [face_peace]
     
  18. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Si sezonul 10 din Stargate. Care insa pana acum e destul de boring.
    Cu exceptia episodului Misbegotten (WHICH I HATED!!!!!!!!) sezonul 3 din Atlanits is prettz good. Sateda, episodul despre Ronon, a fost super. Desi au cam exagerat cu cliseele filmelor de actiune. ;) Okokok, we get it. Ronon is badass. Enough with the slow motion already!
    :)
     
  19. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Hello everybody ...
    I'm back !!!
    Am fost prin vacantza...

    Am vazut aseara la ANTENA 1, in stereo, cu castile (misto efecte audio ... [face_thinking] ), ca si lunea trecuta (prima parte) un film ciudatzel , denumit "EARTHSEA".
    Un fel de LOTR, insa fara Inel dar cu o amuleta, fara Gollum dar cu un "Gebbet" ...
    Prostutza povestea, dar peisajele erau bune; ca si coloana sonora.
    Pariez ca in DVD s-ar fi auzit misto ...
     
  20. Vic_Astro

    Vic_Astro Jedi Master star 3

    Registered:
    Jul 25, 2005
    Am vazut si eu, in sfarsit, Sateda. Ideea centrala a mini-povestii e interesanta (dar oarecum previzibila ... mi-am ridicat intrebarea asta inca de la prima intalnire cu personajul Ronon). Partea de space-western, insa, m-a cam lasat rece. Prea clintistuud-esc pentru gusturile mele.
     
  21. MaraJade4S

    MaraJade4S Jedi Master star 2

    Registered:
    Feb 27, 2005
    Vad ca vorbiti de Stargate! Da, in sfarsit, a inceput. Atlantis ep 5 e super tare. :D Desi la inceput eram mai mare fan Atlantis, acum imi place SG1 mai mult (doar de la sezonul 9, de pe la mijloc), cam de cand a aparut Valla in peisaj. O incaseaza toti prin Calea Lactee. [face_devil] Oricum, faptul ca episoadele se mai intrepatrund mi se pare super.

    @Tezeu: Batman e Batman si tot cu cate vreo tipa misto o sa ramana de brat. Nu cred c-o sa se ajunga vreodata asa de departe. I mean, come on, n-ar indrazni. Batman e prea cool :cool: =P~

    Apropo de anime, si eu ma uit la unul in ultimul timp: Rose of Versailles :D The best ever! [face_peace]
     
  22. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Am inceput sa ma uit la lost :D
    si e gata primul sezon de star trek next gen
     
  23. MaraJade4S

    MaraJade4S Jedi Master star 2

    Registered:
    Feb 27, 2005
    Lost e pretty cool. Sunt atatea mistere. Sper sa inceapa in curand seria 3. Enjoy.

    Oh, TNG, my favourite. ;)
     
  24. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Am vazut la HBO "TEAM AMERICA - WORLD POLICE"
    Am ras de m-am spart .
    E o satira foarte dura la adresa americanilor si a Americii in general, la "valorile" acestei natzii de ratatzi care se cred jandarmii mondiali ...
    Este un film "turnat" cu papusi.
    Dupa parerea mea, nu mi-am irosit timpul vazandu-l.
     
  25. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Da, Octavian. Este facut de Matt Stone si Trey Parker, creatorii South Park. I love those guys!

    Americaaaa, **** yeah!...[face_whistling]
     
Thread Status:
Not open for further replies.