main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Fan Film Fan Force Romania

Discussion in 'Archive: Romania' started by ATTezeu, Mar 4, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Filmarile merg bine. Azi s-au facut scenele 1, 3, 4 si 5. Maine va fi piatra de incercare, adica scena 6. Dar toata lumea s-a descurcat mai mult decat onorabil, asa ca va fi probabil floare la ureche :D

    Hello... E cineva pe forum?? [face_worried]


    Edit: Puteti vedea primele fotografii, in exclusivitate, AICI
     
  2. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Eu ma holbez pe forum zilnic. Foarte dragute pozele, astept cu nerabdare filmuletul.

    De maine plec iar din tara, vreo 2 saptamani voi fi away, ne vedem dupa.

    Bafta multa, va tin pumnii stransi.
     
  3. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Deci, cum a fost la filmari? Ceva impresii? Orice?
     
  4. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu nu pot sa zic nimic, am ramas fara cuvinte :D
    Voi mai pune deseara ceva poze in album.
     
  5. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Overall, a fost ok. Speram ca montajul va iesi cum trebuie. Daca nu, we can always have another little outing at Bazos. :D


    Top 5 likes and dislikes for the shooting:

    I disliked...
    1. The quarells, arguments, disagreements, fights - and I'm not talking about the saber duels.
    2. Having to wear the pink dress.
    3. The mosquitos.
    4. Hearing that delightful quaking in the middle of a take.
    5. Not using T-42 in the movie, after spending a whole day, a whole trash bin and a whole remote controlled car to make it.
    btw, Mara, trebuie sa-mi dai incarcatorul de la el.

    I liked...
    1. That despite the quarells, arguments, etc. we completed the shooting. Shows that the degree of interest and determination to make this movie was beyond personal pride.
    2. Having to kill Tezeu.
    3. The setting (forest + tower).
    4. The force slap... and then another force slap... and another... and again...
    5. Everyone's costumes - the ones that weren't pink :D - especially Diva's cleavage.
     
  6. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Yo, my cleavage was the bomb!

    Bai, ce pot sa zic eu m-am simtit foarte bine acolo la padure. Cam enervant cand stateam degeaba dar era asa o tacere placuta si o armonie cu natura ca acum looking back chiar as fi vrut sa profit de ocazie pe atunci ca sa mai trag un pui de somn prin iarba.

    La anul sper sa fim mult mai organizati si sa avem parte de o productie lipsita de probleme de logistica si somebody better bring some prozac next time. :) Nu zic ca nici eu nu aveam nervi dar deh, I'm a chick. Se mai scuza.

    In continuare vreau sa zic ca mi se pare ca acesta va fi un film de prezentare pentru FF Romania. Letting the people know us si multiplele noastre talente. :)

    And without any furter ado... poze! (feel free sa le luati din albumul meu sa le puneti in ala colectiv)

    [image=http://i2.photobucket.com/albums/y29/ComicDiva/IMG_2292.jpg]

    [image=http://i2.photobucket.com/albums/y29/ComicDiva/IMG_2319.jpg]

    [image=http://i2.photobucket.com/albums/y29/ComicDiva/IMG_2325.jpg]

    [image=http://i2.photobucket.com/albums/y29/ComicDiva/IMG_2320.jpg]

    [image=http://i2.photobucket.com/albums/y29/ComicDiva/IMG_2335.jpg]

    [image=http://i2.photobucket.com/albums/y29/ComicDiva/IMG_2366.jpg]

    [image=http://i2.photobucket.com/albums/y29/ComicDiva/IMG_2379.jpg]
     
  7. Tanya_Akisha

    Tanya_Akisha Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 17, 2007
    foarte tari pozele!

    la anu' poate ma bag si eu, daca ma primiti, ofc :D
     
  8. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Sigur ca te vom primi la urmatorul film (dar daca vrei cumva sa fii printesa, trebuie sa stii sa tipi cel putin la fel de bine si de tare ca Milena, ceea ce, crede-ma, e greu :D).
    Nu sunt insa foarte sigura ca urmatorul film il vom face la anul. Filmul acesta este mai curand un fel de experiment, am vrut sa demonstram ca il putem face. Dar e inca departe de a fi terminat. Ceea ce am facut pana acum - filmarea propriu zisa - a fost partea cea mai scurta, usoara si distractiva. Acum urmeaza munca adevarata, pentru ca filmul sa iasa asa cum vrem noi: montajul, editarea, efectele speciale. Si va dura cateva luni. Speram ca prin martie anul viitor sa putem face "premiera". Care e foarte probabil sa aiba loc intr-un cinematograf din Timisoara (dupa orele de difuzare a filmelor normale) si la care vor fi desigur invitati toti membrii forumului si nu numai :D


    Diva, albumul tau e setat pe "private". E nevoie de parola ca sa poti vedea toate pozele. Dar pot sa-ti dau parola de la albumul colectiv si sa le pui tu acolo daca vrei.
     
  9. Tanya_Akisha

    Tanya_Akisha Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 17, 2007
    salutare! pana ma bag si eu la un film, am o alta propunere pt voi: ce-ati zice sa faceti un articol despre cum ati realizat filmul? acesta va fi publict in nr viitor al revistei Filmul Tau. daca se poate, trimiteti-mi articolul pana sambata asta. Cyber, Diva sau Tezeu stiu unde sa ma gaseasca.

    multam fain u guys!
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ar fi interesant sa apara un articol despre filmul nostru intr-o revista. O sa vedem ce putem face. Dar primim si noi un exemplar? :)
     
  11. Tanya_Akisha

    Tanya_Akisha Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 17, 2007
    da, bineinteles, cu cea mai mare placere
    si daca sunteti cuminti si ascultati de mama primiti si altceva, dar inca nu pot promite. de articol sunt sigura, restul vedem dupa ce e filmul terminat.
    asa ca spor la treaba, si la o colaborare cat mai indelungata!
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu ascult de mama si duc gunoiul in fiecare zi. Ce primesc?
    Deci eu o sa ma gandesc maine dimineata, si pana seara la bere sigur o sa ma razgandesc. E clar...
     
  13. Tanya_Akisha

    Tanya_Akisha Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 17, 2007
    aaa... tu gandesti? [face_hypnotized]
     
  14. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Ouch... [face_laugh]
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Ce sa zic, asa-s femeile :p
     
  16. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
  17. Tanya_Akisha

    Tanya_Akisha Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 17, 2007
    back on topic, people... vreti au ba?
     
  18. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Vrem si am scris deja articolul dar astept ok-ul de la mara

    mara, vezi ca ti l-am trimis pe incredible_blue_butterfly dar ti-l trimit si pe pm acum ca sa stiu o treaba. :)
     
  19. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Ah, scuze, nu stiam ca trebuie sa-mi dau eu OK-ul. L-am primit si l-am citit, dar n-am apucat sa raspund. E OK :D
    Si da-i ce titlu vrei tu, nici eu nu sunt buna la chestiile astea :)


     
  20. Tanya_Akisha

    Tanya_Akisha Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 17, 2007
    inca o chestie, desi sper sa nu par nesimtita, se poate si cu poze? iau eu pozele pe care le-ati pus voi, dar numai daca-mi dati voie :D
    inca odata, sper ca nu par nesimtita, dar mi s-a parut o chestie interesanta, demna de mentionat :D

    Va multumesc mult!
     
  21. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Bineinteles ca primesti poze mama, cum sa nu. Pai se putea fara poze, sa vada lumea ce smecheri suntem in costumele noastre de jedi? :D

    Ma rog, smecheri fiind un termen relativ. F. posibil sa ne creada altceva. :D
     
  22. Tanya_Akisha

    Tanya_Akisha Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 17, 2007
    bun, mersi frumos, sunteti niste dulci.
    daca-mi puteti trimite si mie articolul si pozele, in seara asta sau maine, i'd be forever in your debt
    diva, imi stii adresa de mail (aia de la id)

    v-am pupacit si ne vedem in revista!
     
  23. Tanya_Akisha

    Tanya_Akisha Jedi Youngling star 1

    Registered:
    May 17, 2007
    primit articol, citit, ras, trimis marelui tartor (a se citi Emi, adica redactorul sef pt cei care nu stiu).
    pentru ca ne mai trebuiau poze, am luat din albumul TFN pe care-l aveti, sper din tot sufletul ca nu va suparati.

    inca odata, multumesc pentru tot, si sper sa va placa ce va iesi. eu sunt foarte incantata. poate-o mai punem de-un artico lsi la premiera. fac eu review, ceva:))
    v-am pupacit, si... fie cu voi! cum cine? ratusca!
     
  24. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    In primul rand noi trebuie sa-ti multumim, pentru ca ne promovezi filmul si implicit forumul. :)

    Poti sa iei cate poze vrei din album, de aceea e acolo. Calitatea de membru TFN presupune si acordul implicit de a fi folosite fotografiile membrilor in actiunile de promovare a forumului, deci e in regula.

    Sa ne spui si noua cand apare articolul in revista si nu uita sa ne tii cateva exemplare (le vom cumpara, desigur, dar nu stiu daca revista se gaseste la chioscurile de ziare, cel putin in Timisoara nu am vazut-o).
     
  25. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Ce-a scris, ce-a scris?
     
Thread Status:
Not open for further replies.