main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Faze prea cool!!!

Discussion in 'Archive: Romania' started by jombistarkiller, May 21, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Ieri seara ma uitam din greseala la Eurosport si au aratat cateva faze din episodeIII.In una dintre ele arata aterizarea fortata a unui jedi-starfighter(inauntrul unei nave al confederatiei presupun)...si in timp ce starfighterul aluneca scotand scantei si etc. Obi-wan sare din el cu o dubla invartire si un simplu surub sau mai bine:) si nimiceste vreo trei droizi cu sabia pe care si-o aprinde undeva pe drum in cam doua-trei secunde.
    Mi s-a facut pielea de gaina si simteam nevoia sa vad ep.III rau de tot.
    Cam asa am simtit cand am vazut un preview la ep.II si aratau duelul dintre Yoda si Dooku.
    Sunt curios daca au existat si pentru voi faze super cool care pur si simplu v-au starnit pofta de sw.Adica serios...dupa faza de ieri mi s-a Obi mai matrixos decat neo:p
     
  2. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Da, sunt. Mie mi se ridica nivelul de adrenalina atunci cand ma gandesc la scena duelului dintre Qui-Gon Jinn / Obi-Wan Kenobi vs Darth Maul. In special, partea de final, dupa ce Qui-Gon moare. Mi se pare atat de bine realizata, turnata, filmata, montata, atat de dinamica, atata ura si dorinta de razbunare explodeaza prin retina lui Obi-Wan (remember cadrele succesive care il arata asteptand cu infrigurare rotirea usilor cu bariera energetica) incat nu ma pot gandi la o alta scena care sa o egaleze, cel putin nu in intensitatea momentului.
    Kewl...
     
  3. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Dupa parerea mea Lupta dintre Qui Gonn si Obi Wan impotriva lui Maul este cea mai bine realizata din toate episoadele (inclusiv episodul 3) Nu stiu... parca in 2 si 3 sunt prea multe efecte pe calculator ca sa mai aiba noima ce se intampla pe acolo. A fost inteligent facuta faza cu cascada de lava si mai toata bataia dintre Anakin si Obi Wan, dar parca s-a terminat prea brusc... ar fi putut Obi Wan sa-l lase sa aterizeze si sa se ia dinou in sabii.
     
  4. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu stiu la ce faza cu lava te referi :D Eu nu am vazut noul film :)
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Atunci scuze ca ti-am stricat vizionarea cu inca un spoiler. Sorry :)
     
  6. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    @ATTezeu su Vanatorul...sunt cu totul de acord...lupta finala dintre Obi si Maul....suuuuuuuuuuuuuuuuper
     
  7. BobaChris12

    BobaChris12 Former RSA star 9 VIP - Former Mod/RSA

    Registered:
    Aug 30, 2002
  8. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Faza prea cool mi s-a parut lupta din Episode VI, dupa ce Vader isi da seama ca Luke are o sora. E o lupta scurta, dar are si coloana aia sonora superba.
     
Thread Status:
Not open for further replies.