main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

FORTA - Intre fictiune si realitate

Discussion in 'Archive: Romania' started by AK-610, Nov 24, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    [face_plain]

    I think I need a drink.
    :)
     
  2. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    We all need to chill out a bit. Us brothers on the streets are so cool already so a drink wouldn't ruin much.
    Everybody get DOwN ! Yo' Yo' !
     
  3. Luke_StarCristal

    Luke_StarCristal Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ok, deci trebuie sa spun ca am ajuns la aceasi dezamagire la care am ajuns si pe jedi.ro ...Am crezut intr-adevar ca oamenii astia vor schimba ceva odata cu noua republica...in bine. Dar acum la instalarea constienta a sith-ilor si a contrabandistilor totul o ia la vale...Ii asa de trist sa vezi ca din ceva BUN s-a ajuns la invataturi rele...Sincer imi pare rau sa vad asa ceva scris acolo si cand ma gandesc ca sunt totusi copii care vor citi si vor invata asa ceva... Cine a intrat pe site cred ca stie despre ce vorbesc si cred ca voi incheia permanent situatia asta si voi pleca de acolo...din nou in dezamagire si tristete pentru ca puteau face o differenta in lume...dar in schimb ajung la aceeasi ignoranta de care se fereau asa :( :( :( :(

    Voi ce ziceti?
     
  4. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
    Eu zic, Luke, sa-i ignori. Daca nu le dai combustibil sa se alimenteze nu pot arde (de fapt, ei or sa incerce stirnindu-se unul pe altul). Si incearca sa iei ce e bun de acolo. Feel the Force.
     
  5. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    parerea mea este ca totul poate fi explicat cu stiinta chiar daca nu acum dar peste 20 de ani sigur vor fi explicatii pentru o multime de fenomene "paranormale".

    Puteti sa va ganditi ca daca ar fi posibil sa te intorci in timp si te-ai duce cu cateva sute de ani in trecut si le-ai arata oamenilor un ceas electroic ar ramane masca.

    Cati isi imaginau in anii '70 ca vor aparea CD-ul?

    sau prin '97 credeai ca o sa apara telefoane mobile cu sunete polifonice?

    Parerea mea este ca totul se va rezolva in timp.
     
  6. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ziua in care totul va putea fi explicat si nu va mai fi nimic de descoperit , va fi probabil cea mai trista ... Dar nu cred ca aceasta zi va exista ...
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Mereu va fi cineva care sa viseze imposibilul pentru vremurile lui... asa este sufletul omului visator si in acelasi timp constient.
    Oricum daca o sa ajungem sa evoluam telepatic la nivelul jedi cu adevarat vom ajunge departe.
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu uitati: creierul uman e folosit doar in proportie de 10%. Restul se presupune ca va fi folosit in viitor cand vom evolua pe plan spiritual. Asa ca puterile paranormale (sau care azi ni se par paranormale) ar putea fi ceva obisnuit peste generatii.

    Bine ai venit ATTezeu :) Ai si un PM.
     
Thread Status:
Not open for further replies.