main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Gwiezdne Wojny w dziwnych miejscach...

Discussion in 'Archive: Poland' started by Darth_Fizyk, Sep 15, 2003.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Damarcus

    Damarcus Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 7, 2003
    Ogladalem dzis "Armageddon" i byl tam tekst 2 kosmonautow
    "-Ja bede Hanem Solo a Ty mozesz byc...Chewbacca.
    -Chewi?? Wiesz jak on wyglkadal??"

    2 tekst byl taki:
    Amerykanin rozmawia z Rosyjskim kosmonauta.
    -Ej wiesz kto to byl Jack Fitzpatrick??
    -Nie ogladalem Gwiezdnych Wojen...
     
  2. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Ja oladalem, ale kto to ten Fritz to tez nie wiem :D
     
  3. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    Ale i tak najbardziej debesciarski tekst to mial rusek :D "ruskie, amerykanskie - wsjo z tajwanu" :D :D :D :D a najlepsze to to, ze mial chlop racje :p :)
     
  4. Damarcus

    Damarcus Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jul 7, 2003
    Rusek to wogole najfajniejszy byl texty mial czadzik :D
     
  5. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Odswiezam :)
    No wiec, powiem wam, ze na wykladach bardzo czesto slysze temat glowny SW... i zawsze wiem wtedy, ze to chodzi o mnie ;)
     
  6. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    do tego tematu chcialam to wrzucic :p

    A wiec kiedys na zajeciach z teorii literatury babka tlumaczyla nam co to jest metonomy (czyli takie porownanie gdzie mala czesc czegos zastepuje calosc albo jakies glebsze pojecie) i tlumaczyla to na przykladzie odcietej reki Luke'a... przyznam sie ze nie dokonca rozumialam tok myslenia i co dokladnie ta reka reprezentowala soba ale byly to najciekawsze zajecia jakie dotychczas z nia mialam. Co w sumie, jak sie dluzej nad tym zastanowie, jest troche zalosne :p
     
  7. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Jej... to super zajecia byly :D Gdyby tak u mnie chcieli zrobic... :) ech... :)
     
  8. Alassea

    Alassea Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Aug 2, 2003
    Hmmm czy Gwiezdne Wojny na maturze to dziwne zjawisko? Wsrod fanow chyba nie. Ale w tekscie maturalnym cos w stylu:"statki kosmiczne wielkosci miast toczace ze soba gwiezdne wojny." Co za mila niespodzianka! :D

    Bo literature i film SW mozna wykorzystac chyba w kazdym temacie. Ja wykorzystalam w pracy na temat wplywu spotkan na nasze zycie.
     
  9. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Tez pisalem o Star Wars na maturze :)

    Jeszcze chcialbym dorzucic do tego ze w Atomówkach na Cartoon Network jest wiele nawiazan do SW. Jeden odcinek to jest poprostu parodia ataku na Gwiazde Smierci, za to dzisiaj widzialem odcinek w którym atomówki poszly do kina. Ida korytarzem a tam na scianie plakat Wars: Episode 7. Jeszcze do tego barwy i napisy jak w SW plakatach hehehe.
     
  10. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    A widzial ktos odcinek The Simpsons z Cosmic Wars? Jeszcze takiej parodi TPM nie widzialam :D Wszystko tam bylo od AT-AT do George Lucasa (jezdzil sobie na Tauntaunie :p)
     
  11. Kaczor

    Kaczor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Dec 20, 2003
    Dzis kupiwszy Wyborcza (kupuje tylko piatkowa ze wzgledu na wyborny dodatek telewizyjny) w tymze dodatku jest fajny artykul o matkach w filmach i coz widze - Shmi Skywalker!!! Opisany jest jej dialog z Qui Gon Jinnem z TFM!!! Szok. a parê stron dalej wywiad z Wojewodzkim i co? Wspomina o gosci imieniem Darth Vader :) Jakis gwiezdnowojenny numer...
     
  12. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Znalzalzma wlasne ten artkylu z Shmi w wyborzeczj :D
     
  13. RHerbu

    RHerbu Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 7, 2004
    siostry i bracia :)

    wlasnie potwierdzili niusa w TV-secie, ze ta Hamerykanska firma chce wybudowac cetra rozrywki w naszym przepieknym kraju. I potwierdzili rowniez, ze Lucas macza w tym palce i ma byc odpowiedzialny za efekty specjalne (o jaki efekty chodzi - nie wiem). nius ten byl ostatnio m.in. na bastionie a mowili o tym w "Plus-Minus/magazyn ekonomiczny" tvp1.

    ... z Wami...

    i co by nie zabraklo Wam [face_love]
     
  14. Mefistofeles

    Mefistofeles Jedi Master star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    myslicie, ze ponowny seans u Hannah ;) bedzie dziwnym miejscem ? :D
     
  15. handzik

    handzik Jedi Master star 5

    Registered:
    Aug 20, 2002
    Hannah?!?!?! co to za szyfr?!?!

    [face_cow] Handzik®
     
  16. Fault_Fett

    Fault_Fett Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Apr 13, 2004
    no, tak mi sie wlasnie kojarzylo cos, ze taki topic istnieje... ;)
    No wiec dzis sympatyczny pan od hist. jez. ang. z elem. gram. hist. (<--- to nazwa przedmiotu w skrocie, jakby ktos pytal :p ) tlumaczyl nam zjawisko 'folk etymology' na przykladzie polskiej translacji tytulu "Powrot Jedi". Tak sie wczulam, ze nic nie zakumalam :p Ale pan duzo stracil w moich oczach, bo sie przyznal, ze usnal na seansie :(
     
  17. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    No, wczoraj wracajac z nartek, przysypialem juz, gdy nagle w RMFie wspomnieli, ze plakaty filmowe do Zemsty sa juz dostepne w Internecie :D
     
  18. Kaczor

    Kaczor Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Dec 20, 2003
    Jak podaje ICO w najnowszym numerze Polityki jest fajny artykul o Gwiezdnych Wojnach. Czytalem (az 4 strony!), nie ma zadnych wpadek czy byków. Kasyyyk ma tyle "y" ile potrzeba itp. Widac autor odrobil prace domowa :D Artykul jest jak najbardziej pozytywny.
     
  19. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Hmmm.... Dawno do tego topica nie zagladalem ale jak juz zajzalem to...



    Ostatnio Statoil zrobil sobie reklame Hotdogow... miedzy innymi bylo nawiazanie do SW co prawda marne i wogole porazak ale bylo :p
     
  20. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Czytalem ten artykul. Zauwazylem dwa bledy: definicja Mocy z encyklopedii Slowiczka z 1997 roku nie uwzglednia midichlocostam, oraz "istnieja dwa rodzaje Mocy". Coz, mogli zatrudnic konsultantow. :D
     
  21. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
  22. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    Ej no calkiem w morde :D Musze sobie takiego nabyc :D :D :D


    Vader jest swietny :D [face_devil]


    A wogole co z toba Rumku cos sie nie pojawiasz na lamach FFP :D
     
  23. DarthRumcajs

    DarthRumcajs Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 29, 2003
    No cóz mam teraz inne poza StarWarsowe zainteresowania ;) Hmm... no wiesz... moja luba. Obecnie raczej skupiam sie na sledzeniu tematów, a nie na uczestniczeniu w nich... staram sie byc na bierzaco, ale aktywne uczestnictwo, to juz troszke mnie momentami przerasta. Ale mam tez i dobra wiadomosc :) pozwolila mi sie wyciagnac na EIII co jest bardzo wielkim sukcesem, bo za science fiction nie przepada :D jednakze bedzie to sobota a nie czwartek :( ale to i tak dobrze :) ... dla zainteresowanych... szukajcie mnie w rzeszowskim Heliosie ;)
     
  24. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Pff.... Rzeszowski Helios... przyjedz do Wroclawia :D
     
  25. Jag__Fel

    Jag__Fel Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Feb 8, 2004
    *uzywa mocy*


    Do Warszawy... na spotkanie WFPIZ :D :p
     
Thread Status:
Not open for further replies.