main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

La ce desene animate va uitati cel mai mult?(va plac)

Discussion in 'Archive: Romania' started by DARK_ANAKIN_11, Dec 30, 2004.

?

La ce desene animate va uitati cel mai mult?(va plac)

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. Dexter`s Laboratory

    5.6%
  2. The Flinstones

    5.6%
  3. Ozzy si Drix

    5.6%
  4. The Simpsons

    33.3%
  5. Action Man

    11.1%
  6. Spider-Man Unlimited

    0 vote(s)
    0.0%
  7. Mucha Lucha

    0 vote(s)
    0.0%
  8. Tom si Jerry

    16.7%
  9. The Jetsons

    0 vote(s)
    0.0%
  10. Ed, Ed `n Edy

    22.2%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Ceva nou. Realizat pe calculator. Probabil ceva gen Animatrix.
     
  2. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Misto,tre' sa check it out
     
  3. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Din Animatrix doar Last Flight of the Orion (sper ca-mi aduc aminte bine numele navei) e Digital, in schimb e pure anime. Totusi, cred ca Lucas e prea scartzan sa lase japonezii sa se ocupe de grafica CW (desi l-a lasat pe producatorul lu' Samurai Jack sa se ocupe de CWu original...) vom vedea.

    P.S. Nu tin neaparat SP sa fie funny, dar e unul dintre cele mai action packt episoade pe care le-am vazut.
     
  4. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Eu nu ma refeream la Animatrix-ul facut in stil anime.
    De fapt, stiam doar vag de existenta lui.
    In vocabularul meu (nu vreau sa-i jignesc amatorii de anime), anime = lame. Deci n-o sa ma prea auzi pomenind de ele. :D
    Like I said: no offense, asta e doar parerea mea.

    Eu vorbeam de fimul realizat 100% pe calculator "Final Flight of Osiris". Grafica era deosebita pentru vremea respectiva.
    [image=http://www.tyrants.fsnet.co.uk/wallpapers/animatrix_osiris.JPG]
    [image=http://www.kupoli.net/arvostelut/kuvat/hectigo_animatrix0.jpg]
    [image=http://i.timeinc.net/ew/dynamic/imgs/030602/14613__animatrix_l.jpg]
     
  5. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Sincer? as vrea sa vad CWu produs de coreeni care au facut Wonderful Days aka Sky blue dar nu cred sa se intample. Oricum, in anime-ul ala am vazut cea mai realistica grafica din vreun film digital.. totusi nu cred ca noi, fanii SW, sa ne bucuram de asa un privilegiu.

    Cat despre parerea ta... daca n-as sti mai bine mi-ar pasa :p

    P.S.... sincer, in afara de grafica LastFlight e cam slabutz... sunt niste episoade in animatrix mult mai interesante.
     
  6. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Pai grafica e toata smecheria la Last Flight of Osiris. Si asta e the one and only Animatrix, daca esti curios. Cum poti sa compari o asemenea capodopera a graficii digitale cu niste obscure desene animate de duzina?:oops:

    Oricum, se pare ca GL va folosi grafica 3D pentru noua serie:

    News Article



    Daca aia e grafica realista, chiar nu mi-ar placea sa vad realitatea ta... [face_whistling]
     
  7. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    1. De cand grafica nu e totul la un desen animat...In afara de gagica aia dezbracata si cateva salturi nu-i nimic din filmuletzul ala. Nu se compara cu alte episoade din Animatrix, care nu-s facute pentru masele ce vor grafica, nuditate si bataie. TOATE EPISOADELE

    2. Ai vazut cumva acest anime (Wonderful Days)? Sunt niste cadre cu picurii de apa... cred ca doar pe geam am mai vazut ploaie asa reala... si cred ca dupa filmul ala ma indoiesc si de picurii de pe geam :))
     
  8. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    are tezeu dreptate, acuma, hai, sa va aud preferintele la ep de animatrix :D

    la mine top 3:

    Program
    Kid's story
    Detective Story (sunt un fraier pt noir)
     
  9. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    1. Tezeu, have you seen Matrix?
    Well, Animatrix is a statement: "Computer graphics can look real". That's why it was so important for the imaging to be perfect. And "nudity" (should I bring along the subject of hentai at this moment?) was there to ilustrate how easily the human body can be simulated.:D
    Through this clip, they wanted to prove that Matrix was indeed a possible future, not just a motion picture. And that's what makes Animatrix unique.
    Besides, it's not a cartoon. It's a film. Only it's made entirely on the computer.[face_peace]

    2.Ba...cum sa nu-l vad...la fel ca pe restul de 'spe mii de animeuri pe care le-am vazut la viata mea. :p
    Faptul ca acum "te indoiesti de picurii de pe geam" demonstreaza ca desenul nu era tocmai realist. :)
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu pun pe primele doua locuri The Second Renaissance (1 si 2) iar apoi World Record.
    Personal Kid's story mi s-a parut cam fad, desi Kid apare in Reloadead si Revolutions (in 3 joaca si un rolisor important)
    Aaa si sa nu uit de Episodul ala cu pisicile si casa fara gravitatie (Program, parca)

    @Milena:
    1. Da. Si ideea seriei nu era sa-mi arate cat de mishto se imbina grafica digitala cu live action. Nu, el tot anime ramane, chiar daca parecat de real vrei tu. (desigur, depinde ce intelegi tu prin "film"... eu inteleg Live Action.
    2. LoL. Cand vb. cu tine despre anime imi aduc aminte de colegii de clasa... asa vorbesc si cu ei despre carti :)) Critica dar habar n-au ce-s alea. Oricum, in ambele cazuri e la fel de funn.
     
  11. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Din moment ce n-am vazut animeurile alea, o sa ma limitez la a-i raspunde lui Tezeu.

    Din ce ai spus pana acum am ramas cu doua lucruri:
    1. Am serioase dubii ca ai inteles ceva din Matrix (filmul adica).
    2. Presupui tot felul de lucruri. Well guess what? Aici nu esti la scoala, dar totusi mai ai cate ceva de invatat! :p
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    1. Macar n-am vazut doar grafica. (spre deosebire de altiiiii...)
    2. Ca sa citez tot din Matrix, pe tine la capitolul anime (cel putin) te caracterizeaza o replica de'a lui
    Cypher: "Ignorance is blissss..."
    Cat despre invatat, omu' cat traieste invata, spune o zicala din popor.

    Daca presupun prea multe, atunci te rog lumineaza-ma si spune-mi macar doua animeuri pe care le-ai vazut (si nu ma lua cu Sailor Moon si Pokemon) si ce anume nu ti-a placut la ele, categorisind o intreaga cultura sub "lame".
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu m-am culcat la noua "ca sa ma odihnesc un pic" si m-am trezit la doua. Am fumat o tigara si acum o sa ma duc sa incerc sa adorm la loc. Asa ca nu stiu ce sa zic despre subiect. [face_tired]
    Dar mi-a placut asta:
    Faptul ca acum "te indoiesti de picurii de pe geam" demonstreaza ca desenul nu era tocmai realist.

    Nighty night...
     
  14. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Off-TOPIC! (si inca din partea CRului ntz! ntz!)

     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu a fost decat partial off topic. Chestia cu picurii... you know... era destul de on topic.

    SI NU MAI CITATI POSTUL PRECEDENT!
    De ce avem nevoie de doua randuri de poze, nu pot sa pricep. Ca sa se incarce mai greu pagina probabil.
    De fapt, Tezeu o face dinadins, ca sa ma enerveze pe mine, asa ca n-are rost sa-mi bat capul cu el.
     
  16. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
  17. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Nu puteti posta un link sau ceva cu seria asta noua de clone wars,ca sub numele ala gasesc numai seria veche.
     
  18. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    nu e gata inca
    exista numai zvonuri peste zvonuri :D
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Acum ca tot suntem off topic: vreti sa stiti de ce si eu citez unele posturi? Deoarece, poate, cel pe care-l citez va avea inspiratia de ultima clipa de a-si edita postul. Si uneori este exact ceea ce nu vreau sa se piarda ;)
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    BINGO!
    Uite aci alt link, de pe wikipedia
     
Thread Status:
Not open for further replies.