main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Official Jedi-Con Thread

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Nov 21, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Mai mie-mi place sa stabilesc chestii din timp asa ca am facut thread-ul asta pentru toti oamenii interesati de Jedi-Conul din Dusseldorf (21-23 martie).

    Who wants to come? Eu vreau la modul cel mai serios in decembrie sa ne luam biletele si sa incepem sa facem planuri de plecare, fiecare cum il tin puterile si averile. :)
     
  2. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Eu am anuntat la firma deja de doua luni ca o sa-mi iau o saptamana de concediu in perioada respectiva :D
     
  3. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    I would be interested, daca imi povestiti si mie mai multe detailii. Unde o sa stam, cum se desfasoara manifestari din astea, cam le ce costuri ma pot astepta etc.
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    I'm in.
     
  5. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    @Chantal

    well, e vorba de alea trei zile mentionate care pica intr-un weekend. Evenimentul are loc la centrul de conferinte din Dusseldorf. Un bilet de 89 de euro iti asigura un loc la toate conferintele si toate evenimentele din alea 3 zile (think convos cu invitatii, targ de merchandise, concurs de costume si alte asemenea). Pentru evenimentul asta, organizatorii au luat legatura cu un hotel care ofera reduceri pentru chestia asta. O noapte de cazare e 90 de euro parca intr-o camera single si 110 euro intr-o camera dubla.

    So, in afara de transport vei avea nevoie de

    89 euro bilet + 55 euro camera (ca ma gandesc ca luam camere duble)+ hai sa zicem ca ai 300 de euro la tine de cheltuiala ca doar o sa avem jucarii de luat and ****

    Deci ieftin nu o sa fie, dar avand in vedere ca nici nu mai pupam noi alta conventie SW asa aproape de noi (aproape fiind un termen relativ) eu zic ca merita. De aceea este bine sa va hotarati din timp ca sa aveti cat de cat timp sa strangeti bani. Sa va pregatiti sufleteste pentru the massive money hemorrage ce vrea sa fie. Eu va spun sincer ca ma ia durerea de cap cand ma gandesc :))

    @Mara. Super deci sigur merg cu cineva. Eu ma duc. I don't care about you people. Dar mi-e sa nu-mi cereti dup-aia sa va inghesui in vreo valiza. :D
     
  6. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    1.Stam numai o noapte pe acolo?
    Un weekend inseamna cam 2 nopti.
    + costul drumului (care nu e chiar de ici, de colo)
    Deci pregatiti minim 500 de Euro.
    2. Si daca suntem numar impar?



    That'll be the day! [face_laugh]


    In principiu, am zis ca merg.
    Exista doar 3 chestii care ma vor impiedica sa vin:
    1. Sa dea un camion peste mine (sau sa se intample alt eveniment cu rezultat echivalent).
    2. Sa se dea un examen pe care sa nu-l pot lua alta data.
    3. Sa ma trezesc subit fara o para chioara.
     
  7. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Si pe mine ma tenteaza serios sa vin. Nu am un raspuns 100%, dar mai e putin timp de gandire.
    Nu am nici un motiv pentru care sa spun nu, asa ca de fapt astept mai multe argumente "seducatoare" pentru da.
    Ar fi foarte tare, fiindca in februarie sunt in Italia o saptamana si in aprilie o saptamana in Spania. Se poate martie sa ramana nebifata?
    Dar chiar asa, dupa cum arata acum, suntem in numar impar. Ce facem atunci?
     
  8. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Nu prea voi putea sa vin. Dar o sa fiu spiritual cu voi. :)
     
  9. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ne facem griji pentru cazare dupa ce ne luam biletele la conventie. Eu n-am nici o problema sa-mi iau camera single. Pe de alta parte nimeni nu a zis ca nu ne putem cauta cazare in dusseldorf si in alta parte, dar cu hotelul asta s-au inteles ei, aici are loc si conventia si oricum tot aici ajungem.
     
  10. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Tu vrei sa ne luam biletele in avans, de pe net?
    La Londra am luat in dimineata conventiei si a fost OK. Nici nu era mai scump decat daca le comandam online, asa cum ziceau in reclama...
    In plus, eu nu sunt sigura ca as vrea sa merg in toate cele trei zile, fiindca vezi cam acelasi lucru si dai banii degeaba. Sambata mi-as pastra-o ca sa vizitez orasul.

    Cat despre cazare, intr-o camera single pot dormi lejer doua persoane, iar intr-una dubla patru (asta fiindca in camerele duble sunt doua paturi mari, iar in cele single unul, tot mare). Cu conditia sa iti permita cei de la hotel.

     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Yeah, and they're german. :)

    Mara, call me uptight or whatever dar eu nu ma duc pana acolo daca nu stiu sigur ca am bilet/loc. Asa-s eu baba paranoica, but that's how I roll. :)
     
  12. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Good point. N-are rost sa riscam.
     
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    E imposibil sa nu gasim bilete la fata locului, dar facem cum vreti voi. Ca sa le cumparam online, trebuie ca cineva sa aiba carte de credit cu care putem plati pe net. Eu nu am.
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Nu cred ca pot veni, vreau sa merg in acea perioada in Tunisia si bineinteles sa vizitez si locurile "sfinte" ale fanilor SW.;)
     
  15. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Am eu card Visa Electron. Frati-miu l-a folosit sa plateasca chestii pe net deci sper sa mearga.
     
  16. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Si eu am card Visa Electron.

    Deci atat cei din Timisoara cat si cei din Bucuresti pot sa plateasca fara complicatii.
     
  17. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Confirm faptul ca folosind un card Visa, poti plati pe net. Am folosit si eu acest card, si se pare ca merge :)
     
  18. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Stiu ca subiectul este destul de mort dar voiam doar sa fac un mic update :D

    Ray Park nu mai vine la Jedi Con, deci Chantal nu ai de ce sa plangi dupa el :D si in schimb l-au adus pe medal boy si pe anonymus alien #13 care a aparut nu stiu cand in AOTC :)) Deci ironically the biggest names de la JediCon cred ca sunt Jeremy Bloch (Big Boba Fett) si Daniel Logan (little boba fett)
     
  19. Jedi_Umi

    Jedi_Umi Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Nov 19, 2006
    poi atunci mai bine mergeti la FEDCON (Bonn 18-20 aprilie)
    o sa il vedeti pe cpt. picard si pe....cpt LEE APOLLO ADAMA [face_batting]

    :D
     
  20. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Jedi_Umi mama, did you miss the big giant topic "Diva merge la conventie" pentru ca fix despre asta vb. :D Ca merg la FEDCON. Or did you know about that dar incurajai alti oameni sa mi se alature? :D
     
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    so is the FFR goes to the Star Wars convention thing dead?

    Dar nah, or fi altele, si merem mai multi alta data. :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.