main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Powiesci z czasow Wojen Klonow/Clone Wars Novels

Discussion in 'Archive: Poland' started by Darth_Fizyk, Apr 20, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Punkt Przelomu

    Moze zaczne od tego, co powinno byc na koncu. Stover jest genialny. Gdyby nie to, ze jego styl tak rozni sie od stylu Zahna i Andersona, przerosl by ich o glowe. Ale, zacznijmy pisac o ksiazce. Pierwszym zabiegiem, jaki dalo sie zauwazyc sa Dzienniki Mace'a Windu. Cos w rodzaju pamietnikow, prywatnych przemyslen. Te dzienniki wspaniale lacza sie i przeplataja przeplataja z akcja opisana z trzeciej osoby. Druga rzecza, jaka zauwazylem, byla brutalnosc, ale jaka. Nie jest to brutalnosc w stylu 'krew-sie-leje-strumieniami', chociaz i ta sie znajdzie, ale brutalnosc slownictwa, brutalnosc opisu. Stover nie boi sie uzyc slow i okreslen powszechnie uwazanych za obrazliwe, a takze gestow... Dochodza do tego wiarygodne opisy dzungli, jej niebezpieczenstw, opisy walk takze sa opisane wiarygodnie, juz nie mowiac o ich brutalnosci, ktora bardzo dobze oddaje charakter walk partyzanckich, i ta wzajemna nienawisc, jaka narasta w obu stronach konfliktu. Ostatnia sprawa, jaka porusze, sa mroczne opisy rozterek, odczuc i przemyslen Mace'a Windu. Co prawda, powoduje to, ze fabula nie posiada tylu watkow co w Ksiazkach Zahna, czy Andersona, ale za to daje w kosc, i zmusza szare komorki to wysilku. Reasumujac, ksiazka jest zdecydowaanie warta polecenia. Jedna z najlepszych Gwiezdnowojennch ksiazek, jakie cztalem, o czym swiadczy fakt, ze skonczylem ja czytac po 3 nad ranem, nie przejmujac sie kolokwium nastepnego dnia.


    Niniejszym zapraszam was do komentowania powiesci z czasow Wojen Klonow (narazie co prawda tylko Punkt przlomu... ale... ;))
     
  2. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    Dodam jeszcze,ze Nick Rostu to chyba jedna z najlepszych postaci jak powstala na potrzeby EU. Bez niej ta ksiazka stracila by duzo na wartosci.

    EDIT:

    Stoover jest genialny Tutaj sie zgadzam.

    Gdyby nie to, ze jego styl tak rozni sie od stylu Zahna i Andersona, przerosl by ich o glowe.
    Oj rozpedziles sie tutaj Fizyk. Po pierwsze Zahn, moze nie ma takiego realizmu w swoich ksiazkach, ale za to u niego najbardziej sie czuje swiat i klimat Trylogii.
    Po drugie Andersona to Stover przerósl 10-krotnie juz samym tytulem. Anderson to jest porazka i nie powinnien sie wogóle zjawic tym opisie.

    Anderson przy Stoverze i Zahnie to gówno w blyszczacym dresie. On jest nikim.
     
  3. Xi-an

    Xi-an Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Sep 24, 2003
    Chociaz jeszcz nie czytalem calkowicie zgadzam. Po Zdrajcy wiem, ze PP musi byc genialne.
    A wlasnie co nastepne? The Cestus Deception, czy MedStar? Prawde powiedziawszy MedStar nie moge sie doczekac. Perry i Reaves, mniam. :D
    Jeszcze jedno Stover pisze sie przez jedno o.
     
  4. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Dodam jeszcze,ze Nick Rostu to chyba jedna z najlepszych postaci jak powstala na potrzeby EU. Bez niej ta ksiazka stracila by duzo na wartosci.
    Zgazdam sie kompletnie.

    Po pierwsze Zahn... - zauwaz, ze napisalem gdyby :p

    Po drugie Andersona - tu pozwole sobie miec inne zdanie, to powyzej pisalem z pelna swiadomoscia twojego do Andersona stosunku, ale... ja po prostu stawiam Andersona niemalze na rowni z Zahnem.

    Anderson przy Stoverze i Zahnie to gówno w blyszczacym dresie. - dresow nie lubie. I uzywam tylko w domu.
     
  5. Chimpo_the_Sith

    Chimpo_the_Sith Jedi Knight star 5

    Registered:
    Mar 15, 2003
    ale... ja po prostu stawiam Andersona niemalze na rowni z Zahnem Dobra jak uwazasz. O gustach sie podbno nie rozmawia. Ale dla mnie, jak juz raz na Bastionie napisalem, jest to porównywanie Mercedesa klasy S z Trabantem.
     
  6. Killrah

    Killrah Jedi Youngling

    Registered:
    Apr 17, 2004
    Darh_Fizyk dobrze to ujal i wiele tu nie ma do dodania, to najlepsze ksiazka Star Wars jaka czytalem, pierwsza ktorej nie dal bym przeczytac dziecku 10 letniemu. Matthew Stover opisal okropienstwa wojny i jaki ona ma wplyw na umysl istot myslacych nawet takich jak Jedi. Pokazal ze to nie dziecinna zabawa gdzie strzelaja sobie laserkami i nkt nie ma traumatycznych przezyc.
    Zyczylbym sobie zeby z tak uderzajacym realizmem byly zrealizowane nowe Episody I-III - ale to marzenia scietej glowy :p
     
  7. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Niedlugo, znaczy sie w grudniu ma wyjsc Spisek na Cestusie, a glowna role ma tam odgrywac... tada Fizzik, czyli ja ;) Pozniej, styczen i Luty ma nalezec do Medstarow :)
    Jakie sa wasze oczekiwania odnosnie tych ksiazek?
     
  8. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Ostatnio Karen Travis, siê wypowiedzia³a na temat swoich ksia¿ek w SW. Powiedziala ze teraz czyta NEJ, zeby poytem napisac swoje ksiazki z PostNej.

    Ale powiedziala rowniez, ze przy Republic Commando nie czytala zadnej ksiazki, poniewaz ona jest prekursorka w tej erze!
    O Zgrozo! Od razu nastawilo mnie to negatywnie do RC...
     
  9. Darth_Fizyk

    Darth_Fizyk Jedi Knight star 5

    Registered:
    Jul 10, 2003
    Przeczytalem ostatnio Spisek na Cestusie i I tom Medstara. jestem ciekaw waszych opini o nich. Mnie osobiscie Cestus ukazal, ze obi-Wan, byl zeczywiscie najwiekszym klamca i oszustem w Galaktyce, sama zas ksiazka byla srednia. Co do Medstara I, to musze powiedziec, ze pomimo tego, iz srednia, nawet, nawet, na pewno lepsza od Spisku byla :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.