main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Star Wars DVD's

Discussion in 'Archive: Romania' started by sergiurusu, Nov 3, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ok let's talk here about the Star Wars DVD's (in Romanian or English) :)

    Din pacate Trilogia pe DVD inca nu mi-a ajuns insa cand vine va anunt. Abia astept, cred ca va dati seama ;)
     
  2. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  3. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  4. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    LOL . Asta chiar a fost buna :) .
    In mod normal nu ar trebui sa fie dublat audio in franceza "by default" . Sau oricum , ai avea sigur optiune de engleza.
     
  5. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  6. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Din cate stiu doar coperta e in franceza. In rest ai optiunile exact ca si la orice alt DVD serios: languages, menu, chapters etc.

    Corran Horn (Sebastian) m-a sunat acum vreo 2 saptamani (nu l-am sunat eu - spun asta pentru cei ce ne "urmaresc") si m-a intrebat daca am DVD-urile SW deoarece el le are din Ungaria si sunt SUPER. Doar coperta era in maghiara in rest era set DVD normal. Chiar mi-a oferit sa-mi faca copie insa i-am spus ca astept si eu un set de la Paris.

    Ard de nerabdare sa le vad!!! ;)
     
  7. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Hahahahaha !!!

    -"Luke ...je suis ton pere ..."
    -"Non...ce n'est pas possible ....noooooooonnnnnnn !!!"

    Yaaaakkkk !!!

    Serge sa ne spui si noua cum sunt DVD-urile ... (coperti, inlay, 4DVD-uri etc.) cind iti sosesc, da ?

    FORTA FIE CU NOI, amaratzii care nu avem in Romania DVD-uri originaleeeee !!!...... Waaaahhhh !!

    Ehm ... SERGE !!!
    Da-mi si mie , te rog, la sales@document.ro, knick-ul spionului.
    Secretul va muri in mine. Trust me.
    Poti cere referinte la Corran Horn. :)
     
  8. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Tavi: se pare ca prietenul nostru Seba (Corran Horn) e deja si la noi pe forum sub nick-ul: keiran2

    Legat de DVD-uri: AU AJUNS!!!!! :) URAAAAAA!!!
    [face_dancing]

    Era sigilat (din Franta), contine 4 DVD's dintre care unul e cu documentare (unul din documentare e facut in perioada in care s-a facut si cel pt. VH1) si ieri am urmarit filmele documentare. Se pare insa ca au copy protection si nu se pot face copii dupa ele.

    Curand saptamana asta voi urmari si filmele. Can't wait! [face_hypnotized]
     
  9. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Intrebare: mai are cineva DVD-urle SW in original? De unde le aveti? Din ce tara? Cum arata copertile?

    Trilogia pe DVD merita sa o ai in original. Chiar daca nenea Lucas nu a pus scenele taiate in film, cu toate ca fanii au cerut sa o faca.

    Ceea ce va mai merita e sa avem noua trilogie pe DVD ca set. Sper insa sa nu vina Lucas cu ideea de un set de 6 ca am pus-o.
     
  10. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Eu cred ca voi primi trilogia originala de sarbatori de la prietena mea din Franta. Dar pana atunci cred ca sotul meu vrea sa imi faca o supriza de ziua mea, care e saptamana viitoare, si sa-mi faca rost de copii, ca il tot vad ca se da de ceasul mortii si da o gramada de telefoane, disperat. I love him ([face_love][face_love][face_love][face_love][face_love]) !
     
  11. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  12. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Mai copii !!
    DVD-urile primite de voi, din orice tzara ar veni, au coperti+inlay+subtitrare in ENGL ????

    Lamuriti-ma si pe mine !!!
     
  13. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    copertile si inlay-ul sunt in franceza, subtitrarea e in engleza sau franceza.
     
  14. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    DVD-urile mele Star Wars din Franta:

    [image=http://img123.exs.cx/img123/5484/StarWarsTrilogyDVDs01.jpg]

    [image=http://img123.exs.cx/img123/2544/StarWarsTrilogyDVDs02.jpg]

    [image=http://img123.exs.cx/img123/2089/StarWarsTrilogyDVDs03.jpg]
     
  15. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Tu chiar vrei sa ne faci sange rau, Sergiu?:(
    Ai vazut filmele? E vreo diferenta notabila?

    PS: Maine e ziua mea, cred ca voi primi si eu niste "copii originale" ale trilogiei, am vazut deja pachetul ascuns cu grija in dulap, dar e invelit in hartie roz cu inimoare rosii si nu mi-am dat seama daca sunt trei discuri sau patru... Sper sa fie patru...
     
  16. OCTAVIAN_PAUN

    OCTAVIAN_PAUN Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 28, 2004
    Serge ... te urasc !!!

    Si-acuma fac si eu ca-n fabula cu vulpea si strugurii :
    - La Trilogie ?! Bleeeaahhhh ...
    - Un nouvelle Espoir ??? Yaaaakkkk !!!
    - Le Retour du Jedi ?????? Bhhhrrrrrrr !!!!!

    ...daca zici insa ca "scrisul" este si-n engleza .. mai merge :) ...

    Sa le vezi cu placere, buddy !! Felicitari ! Eu astept ianuarie, si www.pj.dk ...
     
  17. vanatorul

    vanatorul Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Doamne... Sergiu, daca in timp ce te vei uita la ele vei incepe, din senin, sa sughiti sa nu te sperii, da? :)
    Anyway, nice like hell :)
     
  18. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Mara maine e ziua ta? LA MULTI ANI!!!!! :) HAPPY BIRTHDAY! Sper ca in curand sa-ti trimit un mic cadou care sa fie si de Craciun si de Bday :)


    Legat de DVD-uri: inca nu le-am vazut. Nu am avut timpul necesar :( Shame on me...
     
  19. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Multumesc mult de tot. I love surprises!
     
  20. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  21. Doona101

    Doona101 Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Oct 31, 2004
  22. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    congratulatzionen Doona!!! ;)

    BTW: in A New Hope - Greedo shoots first, and still, the monkey didn't get it...

     
  23. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Le am si eu! Le am si eu! (Din pacate, fara discul bonus). E adevarat, nu-s originale (deocamdata), dar calitatea e aceeasi. Si sunt 5+1 (am aflat si eu in sfarsit ce inseamna asta, ca tot ma intreba cineva...). Si e cool faptul ca au si subtitrare in limba romana. Aici v-am batut, originalele voastre nu-s traduse! Discurile provin din Germania, deci titlul suna ceva de genul "Der Krieg der Sterne" (brrrr), prezentarea scrisa de la inceputul fiecarui film e in germana, la fel ca traducerea replicilor lui Jabba , dar pot alege intre sunetul original, in engleza, si dublarea in germana. La un moment dat, jucandu-ma, il ascultam in germana, subtitrat in turceste (E cooool!). Oricum, calitatea imaginii e exceptionala, widescreen, dar DVD-ul meu o poate face si fullscreen. Nici nu cred ca o mai pun pe prietena mea din Franta la cheltuiala cu originalele, cred ca mai bine mai astept cateva luni, poate se indura si ai nostri sa le scoata pe piata!

     
  24. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Cool!!! Poate cine stie, te voi ruga, daca poti, sa-mi faci si mie un set cu subtitrare in Romana sa le dau verisorului meu Roby (9 ani)
     
  25. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Hm! Nu stiu, ma mai gandesc. Poate doar daca, citez, "ma implori, te tangui, plingi si imi promiti marea cu sarea"...
    Ahhh, scuze, asta era raspunsul pentru altcineva...
     
Thread Status:
Not open for further replies.