main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Star Wars Merchandise in Romania

Discussion in 'Europe Discussion' started by ComicDiva, Nov 29, 2012.

  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ia uite ce am gasit.

    [​IMG]

    La noi in Romanica pentru vreo 39 de lei. :) An oldie but a goldie. In cazul in care vreti sa vi-l luati, please please please intrati de pe 9am.ro de pe linkul de mai sus ca ne mai iese si noua un ban din afiliere. :)
     
    Milena_Syan likes this.
  2. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    SI eu mi-am cumparat asta:

    [​IMG][​IMG]

    Si asta:
    [​IMG]

    :D
     
    Milena_Syan likes this.
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    The Easy Vader one is pimpy. :D
     
  4. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    The Easy Vader one is pimpy. :D
     
  5. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Asta intra aici sau la SW stuff?

    [​IMG]

    Anyway, inainte sa vad ca sunt si chestii SW in ele am cumparat unul si m-am trezit cu un Jango Fett.
     
  6. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Io cred ca intra, am luat si eu unul ieri si nu avea nimic star wars in el. :D
     
  7. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Da, pai dupa ce m-am prins ca sunt cu SW am mai luat si eu vreo patru (sure sign of mental illness I suppose[face_worried]) si... nimic.
    Cam asa arata Jango...

    [​IMG]

    Din pacate nu stiu pe unde am aruncat hartiuta in care erau prezentate toate surprizele SW, dar stiu ca era si un stormtrooper pe acolo pe undeva. ;)
     
  8. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005

    Si eu am luat teapa asta... am luat aseara unul si in loc de "chestii" star wars era o masinuta de curse... am fost foarte dezamagit... :D nu mai cumpar chestii de la kinder... sunt o mare teapa

    Desi, poate angajatii au amestecat ouale vechi cu alea noi :D... pfoai cum suna :D
     
  9. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Da' nu cred ca ei le promoveaza ca fiind exclusiv cu surprize SW. Cred ca ceea ce arata pe cutii sunt doar chestiile cele mai cool pe care le poti primi... Ar fi ciudat altfel, avand in vedere ca sunt maxim 6 sau 7 figurine SW. Nu stiu, zic si eu...:confused:

    LATER EDIT: Cam asa arata toata seria :

    [​IMG]

    Ma rog, din ce am vazut pe net, Kinder au avut chestii SW mult mai cool decat astea...

    P.S. Daca ii pica cuiva Jar Jar... ma rog... nici nu ma pot gandi la posibilitatea asta. Mai ales daca ar fi singura figurina SW dupa vreo 10 oua deschise fara succes. :D
     
  10. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    I would not mind. :D
    Mai bine decat artoo humanoid.
     
  11. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Point taken!:D
     
  12. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Cred ca porcariile astea de la Kinder ar intra mai bine la sectiunea Star Wars crap. Sunt oribile. Si e incredibil cum reusesc astia cu Star Wars merchandise-ul lor sa stoarca bani din niste tampenii. Oare cat de jos vor reusi sa distruga universul SW ?

    Anyway, rafturile acelea imi par destul de cunoscute... ;)

    Am o colega care a castigat un Obi-Wan in aceasta dimineata.
     
    FriendlyPiranha likes this.
  13. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Mie mi se par haioase. Sunt jucarii Kinder, nu action figures de colectie, cum ai vrea sa fie? :)
    Am luat azi trei oua, nici o jucarie SW. M-as fi multumit si cu un R2 umanoid. M-am ales cu un puzzle, un zmeu si o masinuta. Copiii mei au declarat ca jucariile din Kinder sunt naspa si nici n-au vrut sa se uite la ele :))
     
  14. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu continui sa recomand o atitudine cat mai relaxata posibil atunci cand vine vorba de orice lucuru legat de SW. :D Mai conteaza ca au scos surprize kinder atata timp cat exista chiloti SW de cand lumea? Din punctul meu de vedere este mai rau cand vezi chestii de genul asta:

    [​IMG]

    Dar pana la urma este cineva pe aici care nu doarme noaptea pentru ca astia incurajeaza milioane de oameni sa se stearga la fund cu SW? I think not!
    In rest, ciocolata Kinder este buna. Eu sunt calm. Il am pe Jango Fett. Il dau pe un clonetrooper (sau de poamana). The end!

    P.S. Pentru vecinii nostrii de forum: No, they are not actually selling SW branded toilet paper in Romania!
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Acum vreo 5 ani, s-au gasit pentru o scurta perioada de timp la noi in supermarketuri servetele de nas Zewa Star Wars. Mi-am luat si eu un pachet cu 8 pachetele de servetele. L-am tinut intact pe raftul bibliotecii, langa cartile SW, vreo 6 luni. Intr-o zi fiu-meu a racit si femeia care statea cu el cat eram eu la lucru, negasind alte servetele, a desfacut pachetul si l-a sters la nas cu ele :))
    Nu vreti sa stiti cat de suparata am fost, biata femeie nu intelegea de ce-i asa de mare raul facut. A doua zi mi-a adus spasita alt pachet de servetele. Desigur, nu era SW, si nu intelegea de ce nu mi-l trebuie :))
    Servetelele ramase din pachetul inceput le-am folosit la o intalnire SW, celelalte 7 sunt inca intacte. Oricum, doar ambalajul are poze cu SW, servetelele sunt albe, normale. Presupun ca lucrul asta e valabil si la hartia igienica :D
     
    Katana_ and AK-610 like this.
  16. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Recolta de azi din oua Kinder a fost mai buna. Il am pe Dooku in dublu exemplar. I-am agatat pe amandoi in brad :D
     
  17. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Well, eu am primit un Darth Vader de Craciun (Auchan for the win, I think). Are un buton pe centura si daca il apesi (nu stiu cum sa zic asta fara sa para dubios)...well...i se aprinde sabia (din mana!)..
    I find it awesome! :D
     
  18. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Eu zic ca este loc de mai bine in ceea ce priveste designul acestor jucarii Kinder.

    In sfarsit cineva care sa imi dea dreptate ! Yay ! [face_dancing]


    Daca intrebarea mea era mai mult retorica, iata ca se pare ca raspunsul nu s-a lasat prea mult asteptat :

    Chestia asta este intr-adevar dezgustatoare (in sensul ca imi distruge si ultimele ramasite de respect pt acest univers) si ma abtin de la orice alt comentariu. [face_sick]

    In mod clar, produsele de genul asta nu imi afecteaza somnul, insa avand in vedere ca pt mine Razboiul Stelelor a insemnat ceva candva (pt mine) si acum cand vad tot felul de produse asociate cu brand-ul Star Wars, imi creaza o usoara stare de disconfort.


    Noroc cu metoclopramidul ! :)
     
  19. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    AK-610 likes this.
  20. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Pentru mine Razboiul Stelelor inseamna acum exact acelasi lucru care a insemnat si acum 5, 10 sau 20 de ani. Nu s-a schimbat nimic in privinta asta, chiar daca de-a lungul acestor multi ani au existat din cand i ncand lucruri sau situatii care m-au facut sa ma gandesc uneori mai putin la SW, si chiar n-au de ce sa ma deranjeze jucariile din Kinder, hartia igienica sau orice altceva legat de universul Star Wars.
    Chiar imi amintesc cu placere de perioada de acum cativa ani (cand nu se gasea aproape nimic SW pe la noi si nu prea existau nici posibiltati sa-ti cumperi de "dincolo") cum vanam prin bazaruri si piete bootleg-uri hidoase de care ma bucuram ca un copil mic.
     
    CyberFaust likes this.
  21. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    La cluj am primit un ou kinder, si in el avea un jar-jar. WOOOOO!
     
  22. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
  23. AK-610

    AK-610 Jedi Master star 3

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Foarte tare! :D
     
  24. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Asa se intampla cand stai pe forumuri la lucru atunci cand nu ar trebui, postezi in threadul gresit (sorry about that). De bine de rau, linkul l-am primit de la un coleg :D
     
  25. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Well, today is a good day for double-post. Pentru ca tocmai am descoperit Live Action-ul de la Rurouni Kenshin (oh Yes!). Ah, si chestiile de mai jos datorita unui link cu Justin Bieber postat de Ciber pe facebook.

    Si pentru ca sunt intr-o dispozitie buna o sa-mi fac un cadou:
    http://www.bestial.ro/magazin-5-tricouri_fun-34514-my_father.html
    http://www.bestial.ro/magazin-5-tricouri_fun-34912-vadermeister.html

    Daca mai vrea careva, sa-mi spuna. Au sediul in Timisoara si pot ridica comanda direct de la ei, doar ca va dura ceva pana vine.

    Sa nu uit de inca o chestie interesanta? pe care am gasit-o tot la ei :)) (nu, nu imi comand si asta). Dar daca vrea careva... :D
    [​IMG]
     
    CyberFaust likes this.
  26. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Fugiti la carturesti ca sunt la discount 50%-ish.
    [​IMG]
     
    Anakine Nissa likes this.