main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania Star Wars stuff

Discussion in 'Europe Discussion' started by EmperorLordSidious, Oct 23, 2005.

  1. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Pentru mine sunt 2 obsesii dintr-o lovitura: Star Wars si superstar!
    Pentru altii, e o chestie super tare:
    http://www.sneakerfiles.com/2007/07/14/adidas-superstar-darth-vader/
     
  2. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Super. Deci, când mergem? :D
     
  4. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    cand avem bani :p
     
  5. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Vin si eu daca faceti cinste. :p
     
  6. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    postere foarte tari ale star wars de la spike TV (probabil le redifuzeaza or something)

    [image=http://cyberfaust.files.wordpress.com/2008/03/anniedarth.jpg]

    [image=http://cyberfaust.files.wordpress.com/2008/03/spiketvwingman.jpg]

    [image=http://cyberfaust.files.wordpress.com/2008/03/tattoospiketv.jpg]
     
  7. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Hahaha! Foarte tare alea cu Vader si Maulie (nu stiu, daca ii mai zic de multe ori Maulie, cand o sa snap!). :)
    Btw, nu doare asa de tare un tatuaj. Depinde evident de cat e de mare. Sunt 3 stadii: prima trecere cu tattoo pistol - e mai mult o apasare, nu doare, a doua - incepe sa doara fiindca se incalzeste acul actionat electric (cam ca la dentist), a treia - doare, fiindca arde pielea si fixeaza tatuajul mai adanc. La mine a durat in total cam 10-15 minute, si faza dureroasa (care e naspa, true, dar nu insuportabil, si credeti-ma ca eu sunt matzaita) a durat cam o treime din timp. So, go get yourselves inked, it's a piece of cake!
     
  8. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    ti l-ai tatuat pe yoda?
     
  9. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Sa-ti raspund serios... sa iti urez noapte buna si sa te felicit pentru perspicacitatea din dotare... sa ma amuzo-crucesc... ah, da, stiu! Am sa te ignor.
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Deci... de ce?
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005

    wacha get inked, wacha get inked?
     
  12. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    @Tezeu: Pentru cineva care se agita mereu ca de ce se scrie in engleza pe forum si nu in romana neaosa, nu arati prea mult respect pentru regulile limbii romane cand incepi totul cu "deci" - cu care incep doar propozitiile conclusive.

    De aia.

    @Cyber: XIII pe vertebra 13 (prima pe care o simti cand iti pipai coloana e C7, deci 13 ajunge undeva la limita inferioara a omoplatilor). De la Legiunea XIII Gemina care dupa Razboaiele dacice a fost stationata la Apulum (Alba-Iulia) si a colonizat teritoriile dacice: asadar, veteranii din XIII sunt stramosii nostri directi. Si cum eu sunt foarte mandra de originile mele latino-romane, am vrut sa onorez aminitirea lor pe corpul meu.
     
  13. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005

    Nice idea, Chantal!
    Dar ma intreb daca exista vreo persoana in Sucidava (localitatea Corabia din zilele noastre) care sa-si fi tatuat V pe vertebra a 5-a in onoarea Legiunii V Macedonica. :D

    PS: I wouldn't laugh at the Yoda bit... there's bound to be people out there with a tattoo of the little green guy.


    Anunt:
    Forumul TFN nu este un loc potrivit pentru a face reclama la blogul personal.
    Daca, printre materialele pe care le aveti pe blog, considerati ca exista ceva ce se potriveste si aici, nu e foarte dificil sa dati un copy & paste sau sa postati doar linkurile la poze - de fapt, Cyber asa a si facut pana acum.
    Deci (si acum incepe o conclusiva), editati orice posturi in care stiti ca ati pus linkuri la asemenea bloguri.
     
  14. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Sigur... si eu care ma asteptam sa zici ca de aialalta :_|

    Anunt
    Nu vreau... ce-o sa faci?
     
  15. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu stiam ca pe TFN exista limitari de genul asta (cat timp blogurile respective nu contin subiecte ce n-ar putea fi vizualizate de persoane care nu au implinit 18 ani).
    Cine a luat o asemenea hotarare, de cand si de ce nu e voie (sau ma rog, nu e potrivit)?
     
  16. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Din cate stiu eu, se cheama "spamvertising" - adica e ceva ce n-are legatura cu topicul si reprezinta o reclama la ceva.
    In acest caz, Tezeu incearca sa-si creasca punctajul blogului postandu-l aici si probabil prin 10 mii de alte parti.
    N-ar fi o problema pentru ceva la obiect - de exemplu, linkul sa duca la o anumita pagina din blogul lui... preferabil una care sa aiba legatura cu TFN.
    Dar un link care pur si simplu duce la un blog, fara nici o legatura cu subiectul, nu are ce sa caute aici.
    Asa pun si eu link la pagina mea de myspace, 360 sau Hi5 sau la revista Politehnicii, fara sa-mi pese daca e cineva curios sau nu.

    Ce pot sa fac? Scrie aici:
    http://boards.theforce.net/rules_announcements/b10719/27141397/p1/?0
    Dar nu ce *pot* sa fac e ideea, pentru ca oricum n-o sa fac ceea ce scrie acolo.

    In schimb, Tezeu, apelez la fapul ca esti destul de matur incat sa-ti dai seama ca ai putea la fel de bine sa pui un link catre blogul tau in semnatura si in profil.
    In felul acesta, ar aparea automat la fiecare post al tau, fara sa te mai chinui. :)

    Mara, bine ai revenit pe forum. :D
     
  17. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Milena... daca eu mi-as scoate intrarile pe blog de pe forumul asta (sau de pe oricare altul), pana acusi mi l-ar fi inchis administratorii wordpress pentru lipsa de vizitatori. Fara suparare dar suntem max. 10 oameni pe tot forumul si va am pe toti in lista de YM iar de acolo puteti accesa cu mare usurinta blog.ul, daca aveti chef sa cititi nimicurile scrise de mine.

    Eu am vrut sa fac o gluma. Aparent a fost proasta. Imi cer scuze, o sa scot link.ul. Imi cer scuze ca te-am ofensat. Promit sa vorbesc doar cu "dumneavoastra" de acusi inainte, sa-mi fac un piedestal pe care sa pun o statueta dupa trupul tau si sa ma rog de 3 ori pe zi la ea. Ba nu, de 4, de doua ori seara.

    Aaaa... ba nu. Daca ti mortis, poti sa ma spui o_O

    P.S. Si acusi vine aia "Paracioaso.... paracioaso... etc."
    P.S. 2 Scuze, nu m-am putut abtine.
     
  18. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005

    sa fie in spiritul star wars mai bine cred ca ai face-o inghetata in carbonita ca in ep.6 :D asa te-ai da si tu mare cu colectia de chestii star wars :p
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Inghetata de carbonita suna bine. Parerea mea ca un link izolat la un blog nu face rau la nimeni, cat timp nu se practica excesiv.
     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    La asta nu m-am gandit, buna idee!!! O sa fiu jmeker atunci.
     
  21. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
  22. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Cool Star Wars T-Shirts :
    http://www.squeezeshirts.com/t-shirt-blog/post/30-Star-Wars-T-Shirts.aspx
     
  23. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
  24. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Ma tot minunez de inventivitatea fanilor Star Wars. Aici un filmulet despre snowboarding (!?) si Star Wars geeks.
    http://www.totallycrap.com/magazine/gnar_wars/

    Tre sa recunosc ca e amuzant. Mai ales partea cu taraitul lightsaber-elor prin zapada, si zapada nu sfaraie, nu se topeste, nimic! :)
     
  25. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Superbe efecte vizuale.