main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Star Wars The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition PC

Discussion in 'Archive: Romania' started by adriandreptate, Nov 5, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. adriandreptate

    adriandreptate Jedi Youngling

    Registered:
    Sep 10, 2009
    [image=http://image.com.com/gamespot/images/bigboxshots/1/961721_127816_front.jpg]

    Minimum System Requirements

    Operating System: Windows XP SP3, Windows Vista SP2. Windows 7
    CPU Processor: 2.4 GHz Dual Core Processor (Intel Core 2 Duo or AMD Athlon X2)
    Memory: 2 GB RAM
    Hard Disk Space: 23.8 GB + 1 GB Swap File
    Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card
    Video Card: 3D Hardware Accelerator Card Required ? 100% DirectX 9.0c compatible 256 MB Video Memory with Shader 3.0 support
    Video Card (ATI): Radeon HD 2900
    Video Card (Nvidia): Geforce 8800
    Media Required: 8X DVD-ROM drive
    Windows XP/Vista compatible mouse and keyboard or Microsoft Xbox 360 Wired Controller

    This product does not support Windows 95/98/ME/2000/NT.

    Recommended System Requirements

    Intel Core 2 Duo 2.8 GHz or AMD Athlon X2 Dual-Core 5200+
    512 MB 3D Hardware Accelerator Card
    Video Card (ATI): Radeon HD 4870
    Video Card (Nvidia): Geforce 9800 GT
    Memory: 2 GB RAM

    Cele trei noi nivele ii va trimite pe jucatori in zone populare din seria de filme, precum Templul Jedi (de pe planeta Coruscant), palatul lui Jabba the Hutt si in razboiul de pe planeta inghetata Hoth. Cu ajutorul noului editor de personaje, jucatorii vor avea ocazia sa intre in rolul unor personaje populare din seria Star Wars, precum Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Count Dooku, Jango Fett si C-3PO.

    http://www.youtube.com/watch?v=5TbiTUZySCQ
     
  2. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Cerintele alea is false. Laptopul meu le indeplineste pe alea minime si sacadeaza de numa... :D mai asteptam cativa ani pana sa jucam jocul :D
     
  3. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Eu unul astept doar pana termin Dragon Age: Origins. I can't stop playing it, nici la soala nu am mai fost de cand am inceput.
     
  4. adriandreptate

    adriandreptate Jedi Youngling

    Registered:
    Sep 10, 2009
    Ai incercat sa treci de Kashyyyk ? :D



     
  5. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Ca si regula generala la cerintele minine. De obicei un joc are nevoie cam de 50% mai multe resurse decat scrie acolo ca sa mearga cat de cat decent.
     
  6. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Mi-a placut, nu a fost extraordinar, dar mi-a placut[face_peace] De abia astept FU2 http://www.youtube.com/watch?v=a864SYyIJM8 sexy trailerul
     
  7. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    ce calculator ai?
     
  8. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Mai nou este mult mai ieftin sa folosesti un xbox360 modat decat sa investesti in componente de pc sau sa cumperi un pc nou.
     
  9. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    sa inteleg ca ai xbox :D
     
  10. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Hehe, credeam ca intrebarea ii este adresata lui Andrei. Am laptop vaio, dar are placa video slabuta, asa ca jocurile noi nu merg. Oricum este o experienta mai faina sa joci pe o consola conectata la un lcd cu diagonala de 81cm. Eu am un ps3 dar cred ca-l schimb cu un xbox ca nu imi permit sa dau 1,5 mil pe fiecare joc, si cine stie cand se va putea pirata ps3-ul.
     
  11. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    fain, fain... si io ma gandesc sa imi iau un ps ... da' 2. Ca din cate am vazut ps3 nu se poate moda inca. Deasta prefer sa mai astept. Cat de Xbox, nu-mi iau ca nu vreau sa imi dea un ecran albastru cand mi-e lumea mai draga hahahahhaha
     
  12. JadenKorr

    JadenKorr Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Jan 1, 2005
    eu l-am terminat de ....nici nu mai stiu ....foarte interesant.Multi zic ca e garbage la story fata de kotor,insa la grafica e....bestial.

    La inceput l-am jucat pe un Athlon 64 la 2,4 ghz pe o 9500 gt.Adevarul este ca nu prea-l puteam juca asa cum trebe,se misca foaaarte incet,asa ca atunci cand am achizitionat x3 720 be,am inceput un ..maraton.Nu-l puteam incarca(pe Athlon 64)decat de pe al 2-lea slot - pe toate celelalte imi dadea crash la Opening Crawls.

    Jocul asta are cerinte mari de sistem pentru ca,astia de la LucasArts nu s-au mai obosit sa faca un nou engine pentru pc,asa ca l-au portat pe cel deja existent - consola,de aceea tot apare chestia cu loading.

    Si nu prea sunt de acord cu consolele,ps3 sau xBox.La ora actuala,exista desktopuri care pot concura cu aceste console,si exista desktopuri care bat consolele de departe.Un quad core Phenom 2 de 3 ghz(500-600ron) si o placa video HD 4890(700 RON) cam bate la fund o consola ps3,ca sa nu mai vorbim de I7 extreme.Eu am un x3 720 be care-l folosesc in x4(deblocabil din 3 cores in 4 cores),OC-at la 3,6 ghz si merge brici.

    Astept cu interes SWTFU 2.Ati auzit,nu?
     
  13. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Am jucat FU exact dupa Mass Effect 2 si povestea e de kko (sa nu mai vorbesc de personaje, parca sunt scrise pe cacastoare) dar lvl up.ul e mai dezvoltat ca la RPGul mai sus mentionat deci are si parti pozitive (sa nu vorbesc de efecte speciale and stuff).
     
Thread Status:
Not open for further replies.