main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

The Force Unleashed vs. The Clone Wars

Discussion in 'Archive: Romania' started by Ionut_cel_Intelept, Sep 27, 2008.

?

The Force Unleashed vs. The Clone Wars

Poll closed Mar 25, 2012.
  1. The Clone Wars

    0 vote(s)
    0.0%
  2. The Force Unleashed

    100.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Nu am jucat The Force Unleashed, dar am urmarit ora de cutscene-uri care explica tot si care cuprind toata povestea in afara de scenele cu batai. Mi s-a parut o chestie fantastic de bine realizata, cu intorsaturi de situatie si scene tensionate. Astazi am vazut si The Clone Wars si regret inca o data ca nu am apucat sa vad intr-un cinematograf nici unul dintre celelalte sase filme. A fost Star Wars, dar nu prea.
    Acum va intreb si pe voi, care poveste si care realizare vi s-a parut mai buna? Cea din The Force Unleashed (care este practic o animatie de o ora) sau cea din The Clone Wars?
    Eu aleg fara sa clipesc The Force Unleashed, care, printre altele, are coloana sonora a lui John Williams.
     
  2. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cum poti sa faci comparatie intre un joc si un episod-pilot al unui serial?

     
  3. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    The Force Unleashed n-a aparut inca pentru PC-uri, dar imi pun mari sperante in el.
    Nu vad de ce tot aruncati cu pietre in Clone Wars volume 2! E un desen animat si e clar destinat copiilor.
    Mi s-a parut acceptabil in ciuda unor faze de tip "Whyyy?".
    Un-grow-up already!
     
  4. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu sunt total PRO CW 2.0... nu da-n mine.

    Cat despre The Force... nu e destinat pentru calculatoare. Cel putin producatorii nu vor sa-l lanseze pe aceasta platforma. (sau nu vroiau?)
     
  5. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Eu ma refer la poveste, nu la suportul media prin care este spusa. Ambele vin cu dezvaluiri noi despre universul Star Wars si in ambele Vader (Anakin) are un ucenic. Iar The Force Unleashed este mai mult decat un joc, este un proiect media 8-} (joc, benzi desenate, roman). Probabil ca nu mi-a placut Clone Wars atat de tare pentru ca nu m-am regasit in publicul tinta al filmului.
     
  6. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Toate jocurile tari sunt mai nou un proiect media. Orice lucru scos pe piata (cu destui bani pt. marketing) este un proiect media (o sa se faca si benzi desenate cu Milka in viitorul apropiat). Wtf?

    Daca iei The Force... ca altceva decat un joc atunci isi pierde conceptul. Oricum... din ce-am vazut la gameplay deja Jedi sunt zei nu jedi si da... ideea padawanului este interesanta si de altfel singura de explorat dar totusi... diferenta dintre un joc de 30-40-50 de ore si un episod-pilot de o ora jumatate este imensa. Normal ca oricine ar alege un joc inaintea unui film pentru ca un joc (atat prin interactiune cat si prin complexitate) reuseste sa te transpuna mult mai atent in universul sau.

    Iar daca ai pune The Force inaintea oricarui alt joc SW l-as alege pe oricare altul pentru ca, pe The Force n-o sa am ocazia sa-l joc (si n-am sa-mi cumpar PS3 doar pentru SW... sau mi-as cumpara daca mi-as permite.) si pentru LucasArts asta mi se pare un mare pas inapoi.
     
  7. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Intr-adevar the Force Unleashed nu este proiectat pentru PC-uri. Bine ca in schimb se poate juca pe Nokia si pe I-phone. No comment!
    Oricum, vor avea ceva pierderi pe chestia asta, pentru ca, desi exista impatimiti care au Wii si PS, isi taie din start un segment mare de piata.
    Probabil ca asta e un mijloc de a combate pirateria, care la jocurile pe calculator a atins cote fabuloase.
     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    De parca le e prea greu sa pirateze pentru Platformele de gameing sau pentru telefoane :))
     
  9. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Numa' ca tot trebe sa ai platforma de gaming sau telefon din *ala*.
    Cine are bani de Wii, cred ca are bani si sa nu pirateze.
     
  10. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Eu am rezolvat problema lui The Force Unleashed uitandu-ma pe youtube cum l-au jucat altii. [face_laugh]
     
  11. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Deci eu cred ca imi iau un x-box si jocuri piratate numa din principiu, ca vad ca la asa ceva s-a ajuns.
     
  12. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    De vina e criza financiara.
     
  13. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Va anunt ca exista some buzz ca The Force Unleashed is not unconsidered sa fie film.
     
  14. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    "In nici un caz nu mai scot vreun film Star Wars pentru marele ecran" - George Lucas dupa lansarea Episode III. Apoi s-a uitat la niste desene animate pe Cartoon Network si s-a gandit ca nu ar fi rau sa le ecranizeze. Asa ca nu m-ar surprinde un TFU.
     
  15. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Tocmai am terminat The Force unleashed pe PS3 ... si noua serie Clone Wars o urmaresc.Sincer nu ma pot decide care-i mai misto, ambele imi plac la fel de mult...desi gameplay-ul la TFU devine repetitiv la un moment dat(dar povestea compenseaza pentru tot)
     
  16. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Fata de filmul artistic serialul mi se pare si mie foarte tare.
     
  17. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Cum poti spune asa ceva cu constiinta impacata?
     
  18. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Mie chiar imi place serialul ala si n-am de gand sa-mi schimb parerea din cauza ca celorlalti fani nu le place. Sunt destule alte productii Star Wars care mi s-au parut mai idioate.
     
  19. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Sincer? The Ewok Adventures erau mai interesante decat The Clone Wars (serialul).
     
  20. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Eu sunt de acord cu Ionutz...comparatia cu "ewoks adventure" e bataie de joc...chiar nu stiu care parte din clone wars vi se pare asa neagreabila[face_frustrated]
     
  21. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Nu stiu. N-am vazut The Ewok Adventures asa ca nu pot sa-mi dau cu parerea. Suna naspa, dar poate ca este ceva bun.
     
  22. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Poate este ceva bun..poate NU:p
     
  23. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Dupa ce an vazut Clone Wars, ORICE e mai bun decat filmul ala.
     
  24. Ionut_cel_Intelept

    Ionut_cel_Intelept Jedi Youngling star 1

    Registered:
    Mar 4, 2007
    Filmul si mie mi s-a parut cam stupid. De serial ziceam ca e acceptabil.
     
Thread Status:
Not open for further replies.