main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania The official "How was your day?" thread.

Discussion in 'Europe Discussion' started by ComicDiva, Sep 23, 2005.

  1. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    e a treia saptamana de cand a inceput liceul... Am o viata minunata de licean... Am o diriginta care mi-a declarat razboi(ma uraste din tot sufletul), un coleg(care trebuia dus la scoala speciala, vb serios) cu care ma inteleg "foarte bine", doi colegi in spatele meu care tot imi dau biletele(in ora) de genul "trimite-l mai departe si te va ajuta Dumnezeu" sau "cine citeste este prost", un coleg de banca cu texte prea plictisitoare(in fiecare ora de vre-o doua saptamani imi povesteste cat de fain se va distra la nunta din week-end-ul asta..) ... ce mai... o viata minunata... sunt pe muchie de cutit... sper sa nu mai apara scandalurile de anul trecut... Acum imi dau seama cat de bine zicea diriga din clasa a 9-a.... totusi... bine ca voi o duceti bine :D
     
  2. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Hei, arapila, cheer up! Si tu o duci bine, spui asta doar fiindca nu stii cum e sa o duci cu adevarat rau...:)
    Eu astazi, dintr-un impuls ciudat, in drum spe casa m-am oprit in piata si mi-am cumparat de 500.000 crizanteme de toate culorile. Practic, am golit piata. Acum toata casa mea e vesela si miroase frumos. Am pus flori pana si in sticle de plastic, ca n-am avut destule vaze. :)
     
  3. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Da... si eu pe aici. O zi obisnuita... la fel. Merg sa fac cateva ture cu bicicleta... my last buddy[face_peace]
     
  4. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    mda... cum zici, Mara... semeni cu mama la faza asta :D

    tocmai am venit de la desen... am facut o compozitie nasoala de tot.. :(( nu mi-a iesit desfundatorul de chiuveta :D ... acuma ma apuc de mate... ce zi am avut si eu.. nici macar nu am avut timp sa dorm de'amiaza
     
  5. mara_alexia

    mara_alexia Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 29, 2004
    Mersi, arapila, de comparatia cu mama ta! :D
    Dar avand in vedere ca e doar cu un an mai mare decat mine (imaginati-va, as fi putut avea un copil de varsta lui arapila!), si fan SW pe deasupra, te iert! [face_peace]
     
  6. ROGUESQUAD

    ROGUESQUAD Jedi Master star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Bogdan, din cate ai descris ce se petrece pe la tine prin clasa, suna extrem de bine si de amuzant.
    Peste 10 ani iti vei aminti cu placere de anii de liceu... si cu un oarecare gust amar ca au trecut atat de repede acei 4 ani...
    Ce n-as da sa mai fiu la liceu...

    Anyway, pt. mine ultimele 2 zile de cand nu am mai postat aici, au fost destul de calme... la birou. Acasa, agitatie mare.



     
  7. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Uff, la mine taica-miu tuna si fulgera, iar de cateva zile am ban la calculator. Nu din vina mea, bineinteles, ci din cauza lu' tembelu de frati-miu', care a venit la inceputul verii cu niste medii dezastru! :rolleyes: Si acum, trebuie sa indur alaturi de el, ca batranul e la fel de neclintit ca Gibraltarul! :mad:

    By the way, intrebare pentru cei cu ceva cunostinte de programming: exista vreo metoda de a parola un calculator (nu ma refer la amaratele alea de parole de user) prin care doar utilizatorul care stie codul poate avea acess la calculator? Ca daca mai stau cateva zile fara net, I'm going to go bananas! 8-}

     
  8. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Chiar ma speriasem... nu stiam pe unde ai disparut...
    Nu mori de la putina abstinenta de la calc. Ai timp sa citesti mai mult :D (sau asa se zice)
     
  9. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Riiiight.... tell that to the guy who killed himself last week because his modem got fried! :eek:

    Just kidding! Oricum, cat despre citit, oricum citesc foarte mult, cu sau fara calculator. Ceea ce ma enerveaza pe mine e faptul ca pierd contactul cu toata lumea! [face_frustrated]
     
  10. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Din pacate si eu am devenit dependent de YM... nici nu mai stiu cum arata telefonul fix :(
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004

    La mine liceul nu a fost o experienta fantastica, dar nici oribila. A avut partile sale bune si partile sale rele. Poate intr-adevar o sa-mi amintesc peste ani de momentele haioase si dragute cu placere...
    BUT THE SUCKY PARTS WILL ALWAYS SUCK!!!
     
  12. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    si mie mi se pare penibil liceul. Fazele misto sunt misto dar se evapora in fata prostiei colegilor de clasa... NU POT SA CITESC PENTRU CA DOBITOACELE MUGESC PRIN CLASA CA LA PASCUT !
     
  13. FriendlyPiranha

    FriendlyPiranha Jedi Grand Master star 4

    Registered:
    Feb 25, 2005
    [face_plain] That's not a cool thing to say man.
     
  14. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    ce aveti cu liceul?.. normal ca are si parti rele.. daca nu ar avea nu am stii sa apreciem partiile bune, nu?:)
    Din pacate eu acum sunt racit cobza.. ieri am plecat mai repede de la scoala si astazi am stat acasa.. a fost ok la inceput, dar acum nici in pat nu mai pot sta.. nu mai am stare!!!:)

     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Ce as vrea sa racesc si eu vreo saptamana. Ca si asa la scoala vine un profesor/zi... parca ar fi in greva restu'[face_skull] (si nu m-ar deranja). Oricum... merg la scoala sa nu imi bata tata obrazul ca stau acasa ca bolovanul toata ziua (si are dreptate din pacate... si ce bolovan ![face_whistling] )

    Alesul... baga si tu un joc sau un film. Prinde bine la sufletel in perioada de convalescenta [face_mischief] ;)

    P.S. FP... that's not a cool place to bbbbbbeeeeeeee iiiiinnnnnnnnn !!!!!!!![face_shame_on_you] [face_skull] [face_pumpkin]
     
  16. TheOneChosen

    TheOneChosen Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Jul 3, 2005
    mersi Tezeu.. tu cum de nu esti la scoala?
    eu m-am uitat vreo 5 ore la 3 filme.. si.. m-am cam plictisit. cred ca ma pun sa joc ceva heroes.
     
  17. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Azi am avut o zi patrata si inca nu e gata.[face_good_luck] Poate ma apuc sa o pilesc pe la colturi...
     
  18. Lady_Cora

    Lady_Cora Jedi Youngling star 2

    Registered:
    Sep 20, 2005
    Acum sunt in ora de info si incerc sa il pacalesc pe prof, ca cica as lucra la o prezentare in Power Point [face_mischief] . Sa speram ca nu ma vede...

    Vreau sa se termine o data ziua asta, ca am avut un lant interminabil de probleme: de la sosetele de diferite culori (don't even ask :rolleyes: ),pana la cearta pe care am luat-o de la directoare la ora de mate, fiindca eram mai preocupata cu vanatoarea de muste decat cu ascultatul! :D
     
  19. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    vezi ce buna ar fi o clona!! :)
     
  20. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Joi... Aproape vineri, deci aproape weekend. Sefu e in concediu. Toata lumea de la birou sta. Azi am avut timp sa continui povestea pe care o scriu (non SW, nu va ambalati prea tare). A trebuit sa rezolv niste contracte, am trimis pe altcineva sa o faca. (In lipsa Comandantului, eu am preluat puntea, asa ca am dreptul...). S-a rezolvat. Acum sunt la facultate, ca de obicei, si postez in topicul acesta.
     
  21. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Si eu sunt tot la facultate - aceeasi ca si SVAndrei doar ca locatia difera. El e intr-o parte a orasului, eu in alta. am gatat sedinta despre grant si acum am intrat pe forum. Am vazut ce e pe un alt forum SW si mi-am luat campii, asa ca ma car acasa sa-mi pun ordine in ganduri.

    Sper sa vina apa calda, ca de o luna lucreza astia pe strada si au spart-o toata ca a trebuit sa ies cu masina ca un pilot. Acum strada e un mare ocean de nisip poate ca in curand o vor repara cum trebuie. Vise...[face_monkey] Azi dimineata au oprit apa calda si sper ca i-au dat drumul acum.

    See you tomorrow...
     
  22. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Intr-adever, parca e WW1 pe strada noastra...
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    La mine a fost o zi normala. Am avut scoala, primele ore cu Super Duper Parintele Buga (daca va loviti vreodata de el... va crestinati toti... de el sau de Super Duper Parintele Barbulescu... desi asta din urma e cam prea smerit... mi-e si rusine sa il privesc...) si a fost super. Va dati seama ca juma de clasa dormea.
    Am ajuns acasa si am despachetat ce a adus mama de la Metro. Apoi am facut turele nocturne cu bicicleta... si aici mi-s.
     
  24. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    :D scoala-rezulta-naspa,urat apoi acasa-urlete,dar nu le-am bagat in seama....asa si asa colculator si scos cainele-bazat si teme-horible
     
  25. sergiurusu

    sergiurusu Jedi Knight star 5

    Registered:
    May 30, 2001
    Ploua (sau ploo;) ) ca naiba, n-am chef de nimic,[face_tired] [face_worried] ma car acasa sa lucrez la referat. Si apoi dau cu Doom-ul pana crapa tastatura. BOOOORED...[face_plain]