main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Romania The official "How was your day?" thread.

Discussion in 'Europe Discussion' started by ComicDiva, Sep 23, 2005.

  1. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Licenta fun.
    Dar ninge and that rulz.
     
  2. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Ninge... De vreo 2 zile. Also, Pay Pal screwed up. A reusit sa imi "rataceasca" o suma de bani. Dimineata incep sa fac pe detective. User support.. hooray...
     
  3. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    Nu esti singurul cu baiuri pe paypal... Acum o luna mi-au ratacit 600 de dolari venind din state. Am stat dupa ei 2 saptamani si am completat formulare de m-am saturat. :D bafta
     
  4. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Nu inteleg de ce va chinuiti cu porcarii gen pay-pal si e-Bay.
    Chir nu puteti trai fara ele? They're more trouble than they're worth.
    e-Bay song
     
  5. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    Am cont si paypal si alertpay, pana acum nu am avut probleme(in mare parte fiidca nu am bani multi pe ele) dar pe e-bay imi tot sterg contul administratorii din diferite motive.
     
  6. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    In final s-a rezolvat. Au reconuscut ca au dat-o in bara in final. [face_laugh]
     
  7. jombistarkiller

    jombistarkiller Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Apr 24, 2005
    A aparut varianta buna la Avataru lui Cameron asa ca am zis ca ma uit, ca am asteptat destul. Mi-am facut popcorn, am luat bere , si am chemat cativa prieteni sa ne uitam. Efectele speciale nu au dezamagit, era totul fain pana la mijlocul filmului, dar de acolo incepea sa mi se para cunoscuta povestea, si enervanta in acelasi timp. Am cautat dupa cu ce seamana si am gasit http://9gag.com/photo/16103_full.jpg Partea cu lupta m-a enervat cel mai mult, mercenari antrenati, cu elicoptere, arme moderne si scuturi pierd contra la arcuri si scuturi prin care se vad sfarcurile la indieni...adica Na'vi, binenteles cu ajutorul la Ewya( cea care nu tine cu nimeni ). Singurul personaj care mi-a placut a fost colonelul care binenteles reprezenta tot ce e wrong cu USA in zilele noastre, dar macar nu era siropos, si era destul de hardcore pt. varsta lui. Cameron a facut multe filme bune, majoritatea mi-au placut de la el, dar pentru asta l-as plesni peste fata.
     
  8. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    De asemenea povestea seamana foarte mult cu o carte, "The Jesus Incident" scrisa de Frank Herbert acum multi ani. (nu mai stiu cand, '70 si ceva?) Ce e si mai rau ca acum avocatii lui Cameron scotocesc prin lumile virtuale existente pe net, si arunca cu DCMA-uri in orice personaj de culoare albastra existent in acele jocuri, zicand ca ii incalca copyright-ul (chiar daca cele lumi/personaje exista de ani de zile, si nu prea seamana cu cei din film.) Daca se cheama "avatar" (substantiv comun, de altfel, dar sa trecem peste asta), si e albastru, e clar incalcare a dreptului de autor. Sunt curios ce au de zis cei care au realizat "The Smurfs". Albastrii si aia, etc...

    Cat despre film in sine, are grafica buna. Si cam atat....
     
  9. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    Pe mine m-a amuzat faptul ca J.Cameron & co nu au inteles de ce nu au fost nominalizati la Oscar si pentru cel mai bun scenariu original. Wow, ce soc! :D
     
  10. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Ei bine, eu am fost la Avatar cu ceva colegi de aici.
    Au ramas absolut entuziastmati si in acelasi timp indignati ca eu nu am impartasit sentimentul.
    La sfarsit pur si simplu au spus ca n-am patruns intelesurile acestui film - nu au fost insa in stare sa imi explice care ar fi acestea.

    Am ramas intr-adevar uimita de calitatea efectelor speciale.
    Povestea e ok, dar e facuta practic din combinarea a mai multor elemente nu tocmai originale - mutam lupta "bastinasi vs. colonisti" in spatiu si adaptam notiunea de "infiltrare in randurile adversarului" si apoi plasam tinerelul neexperimentat in mijlocul junglei unde se sparge in figuri cu fata sefului de trib.
    E adevarat ca sunt exploatate idei care au aparut foarte rar sau deloc in filme - de exemplu transpunerea in alt corp, dar nu sunt originale in adevaratul sens al cuvantului.
    Dintre actori, eu zic ca Sigourney Weaver a facut un rol bun. Nu ca restul ar fi jucat prost, doar ca majoritatea personajelor sunt clisee unidimensionale care nu ofera vreo provocare unui actor care se respecta.
     
  11. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Ma doare capul. :(
     
  12. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    ca p***a :p
     
  13. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Azi am dat de cel mai naspa chelner ever. :D
     
  14. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    plaja? :p
     
  15. arapila

    arapila Jedi Master star 4

    Registered:
    Jan 28, 2005
    ca pizza fara branza :D
     
  16. Maxx_Forte

    Maxx_Forte Jedi Youngling

    Registered:
    Nov 22, 2005
    Un Hello din acela timid, prima data :p.

    Cum sa fie ? A fost o caldura azi... si combinata cu ore plictisitoare de laborator dupa-masa, you can imagine.

    si Bucuros sa fiu inapoi :)
     
  17. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Bun venit inapoi.

    Who are you again?

    :p
     
  18. Maxx_Forte

    Maxx_Forte Jedi Youngling

    Registered:
    Nov 22, 2005
    Mda, e ok :))

    Am fost si eu pe aici intr-o vreme, ce-i drept nu prea mult. Unii ma mai stiu/stiau de pe sw.ro

    Dar e ok si daca o iau ca si cum as fi un newbie, asa aflam mai repede unii de alti.


    Apropo de how was your day?

    Azi mi-am permis sa lenevesc ceva, dar ieri nu m-am trezit bine si m-au sunat de la banca sa-mi zica ca am castigat un laptop la nu stiu ce tombola. E prima data cand castig ceva asa mai important. Aia da "buna dimineata" [face_laugh]
     
  19. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Bine ai revenit. :)
     
  20. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    UUuuuu, felicitari. Chestii dinalea nu mi se intampla niciodata nici mie. :D
     
  21. QuiGonGin92

    QuiGonGin92 Jedi Master star 2

    Registered:
    May 13, 2005
    Ma pregatesc pentru faza nationala la ist.artei de zile intregi si tot ce pot sa zic despre ziua de azi , ieri si maine e ca .... sictir!
     
  22. adriandreptate

    adriandreptate Jedi Youngling

    Registered:
    Sep 10, 2009
    Va salut de pe meleaguri Frantuzesti
    de pe coclauri undeva aproape de Atlantic :)
     
  23. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    Sper ca te distrezi. Sa ne aduci inapoi o beretta si niste Crottin de Chavignol. :)
     
  24. Maxx_Forte

    Maxx_Forte Jedi Youngling

    Registered:
    Nov 22, 2005
    ..si niste branza Camembert[face_peace]
    Foarte frumos prin Frantz.a. distractie, bon appetit.

    Azi am fost pe la stropit. Cam ciudat obicei, nu prea e fain, nici foarte romanesc, dar daca mergi cu gasca care trebuie la persoanele care trebuie, e superb ;).Sper ca ati avut si voi o zi frumoasa.
    Sarbatori fericite!
     
  25. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Inca se mai merge la stropit? Heh, si eu mai mergeam cand eram mult mai mic...