main
side
curve
  1. In Memory of LAJ_FETT: Please share your remembrances and condolences HERE

Thread-ul mult prea cool al oamenilor care merg la sala :D

Discussion in 'Archive: Romania' started by ComicDiva, Apr 20, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    So. De vreo saptamana si ceva merg la sala de fitness. Am abonament and everything.

    Now, ar fi dragut sa slabesc, dar in principal merg ca sa-mi fac un fel de rezistenta fizica pentru ca in momentul de fata I HAVE NONE. E ok sala la care merg, desi it's a bit expensive. Un milion opt sedinte pe saptamana dar asta in principal datorita locatiei.
    Unirea Shopping Center. Sper sa gasesc una mai ieftina, dar in acelasi timp la asta merg colegele mele de servici and that's an added bonus. Ca e altceva cand faci cu cineva.

    Cel putin asta am descoperit eu. Nu vreau sa fiu eu prima fraiera care zice ca nu mai poate asa ca fac si eu cat fac ceilalti. :D
     
  2. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    da, deci, numai tu pana acuma
     
  3. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Nu-i nimic. Hopefully I'll inspire people. Daca pana si un chunky butt ca mine paote sa ajunga la sala, you can too. :D
     
  4. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    I don't have any resistance whatsoever, yet i do not feel the need to work out. I'm lazy...
     
  5. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Nu cred ca exista asa ceva pe forumul asta. Revino-ti, Diva! :eek:

    PS: De opt ori pe saptamana???

    :D
     
  6. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Lavi cred ca merge la sala...kendo sau asa ceva.

    Well, ce pot sa spun? Am toata admiratia pentru oamenii care isi gasesc timp si chef sa mearga la sala...as for me:
    8 (times a week) x 2 (hours) = 16 (hours) in total.
    16 (hours) x 60 (minutes) x 1 (page/minut) = 960 (pages)

    So gym equals 960 pages of reading!
    Which one do you think I'd rather have, huh? [face_batting]
     
  7. Katana_

    Katana_ Jedi Knight star 3

    Registered:
    Jun 29, 2005
    :D Ai mei au insistat sa imi fac si eu abonament la o sala de fitness (considerau ca nu faceam miscare), dar nu am vrut in ruptul capului. Am eu ceva cu alergatul, aerobicul si fitness-ul.
    Adica, daca tot ma misc, sa ma misc cu un scop: sa lovesc o minge, sa dau in orice altceva etc.

    Asa ca de 2 luni fac kendo. Partea buna e ca poti da in cineva, si nu in ceva asa ca este si mai bine :p. In total merg cam de 4 ori pe sapt (max) in locul cursului de electrica si alte laboratoare.
    Asta cand nu e stagiu si trebuie sa mergi zilnic sau chiar de 2 ori pe zi ca vine japonezul si trebuie sa lasi impresie buna. Partea "interesanta" e ca un dupa un antrenament facut cu cineva din Japonia nu mai poti misca nimic restul zilei. [face_plain]
     
  8. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Scuzati-ma ca m-am exprimat ca dracu. Opt sedinte pe luna. deci doua pe saptamana. Sorry. :)

    Bravo tie Lavinia. Dar crede-ma ca eu ma misc cu un scop. Sa-mi cresc rezistenta fizica. Inteleg ce vrei sa spui tu, dar pentru noi astia sedentari prin excelenta, every little bit helps. Patru ori pe saptamana.

    Impressive. Most impressive.
     
  9. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    for the sake of the thread, tell us about your rutine :D
    as for me, dupa bac :)
     
  10. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Pai. Cand ma duc la fitness in general fac cam asa:

    15 minute pe bicicleta
    10 minute pe treadmill (chiar nu pot mai mult, deocamdata)
    15 minute pe o chestie care e o combinatie intre bicicleta si stepmaster. Chiar i-am uitat numele.
    Cate abdomene pot (numarul variaza :) )
    Lucrez la aparate pentru piept, brate, picioare si alte alea
    Si daca mai am timp si energie, mai alerg pe treadmill.

    Nu stau mai mult de o ora jumate la fitness.

    Azi m-am dus pentru prima data la aerobic si omul ala m-a omorat. :) multe chestii nu puteam sa le fac efectiv. Like, trebuia la un moment dat sa stam intinse pe spate, cu barbia in piept si sa ne rotim picioarele, or something... and I couldn't do it. :(
    Ca sa nu mai zic ca la sfarsit ne-a luat cu miscari de tae bo si trebuia sa bagi un kick d-ala de karate si eu nu mai aveam forta in m ine de asa ceva. :)

    Asta e. It's a process.
     
  11. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    Eu am facut si inca ma mai duc la sala...e foarte bine si am si rezistenta...ma simt mai bine,mai plin de energie..si partea buna e ca am ajuns sa imi placa sala ceea ce acum 4 ani nici nu vroiam sa fac...

    P.S. am avut 97 de kg [face_shhh]
     
  12. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Yup. Face bine... dar acum am o febra musculara in tot corpul. Pana si parul ma doare.:)
     
  13. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Eu nu ma duc la sala ca mi-e lene sa ma imbrac (desi am incercat). Mergeam la inot, mult mai mishto, iar acum ies seara cate o ora cu rolele + exercitiile pe care le fac acasa (ca de aia mi-am luat "fiare" de 10 kile bukata :p)

    P.S. ingrasatul si slabitul nu tine de sala ci de cat/ce/cum/unde/cand mananci. Am un coleg care a fost la sala vreun an de zile si a mai pus vreo 3 kile pe el. (sa nu mai zic ca-i ditamaia matahala) PE de alta parte eu am slabit vreo... 10 daca nu si mai multe kile cu nemancat seara, mancat dimineata, fara carne de porc, putine grasimi/saruri si cu paine putina :D

    P.S.2 Mi se pare cam mult cat dai... cu banii aia imi fac abonament la bazin 1 ora/zi (mai putin duminica) si mai beau si cate doua beri dupa fiecare bazin.
     
  14. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Stiu. E din cauza locatiei. Ma enerveaza ca platesc pentru aerobic + fitness + sauna dar sauna nu o folosesc. Deci dau niste bani degeaba si abonament fara sauna inclusa nu au. Trebuie sa gasesc o sala tot pe la Unirii care sa aiba abonament numai de aerobic si fitness.
     
  15. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Deci sauna is soooooooooo cooooooolll! Eu as sta doar in sauna :D
     
  16. SVAndrei

    SVAndrei Jedi Knight star 5

    Registered:
    Nov 6, 2004
    Cel mai bine e acasa. Stai la comp toata ziua, nu faci nimic.... Asta da viata! :D
     
  17. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    Sunt de agord cu Andrei. :-B

    Sauna? What's so great about sweat? [face_sick]
     
  18. ComicDiva

    ComicDiva Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Oct 27, 2004
    Doamne tezeu, ai crija ce spui. In sala asta la care ma duc eu a murit o tipa anul trecut pentru ca a stat o ora in sauna. Pe mine numai ideea de a fi in locul ala mic si nearisit ma sperie. Plus ca am antecedente. S-a intamplat de doua ori sa lesin in baie din cauza aburilor.

    Nici sa ma platesti nu o sa intru in sauna. Chiar in ziua in care m-am inscris eu unei tipe i s-a facut rau acolo si au scos-o femeile de serviciu panicate.

    Sunt nebune fetele astea. Cred ca slabesc daca stau la sauna dar vorba Madalinei nu faci decat sa pierzi lichide.
     
  19. raziel2004

    raziel2004 Jedi Master star 3

    Registered:
    Nov 16, 2004
    Putea sa-ti zica si tie cineva sa iei aspirina dupa antrenamente...asa nu mai faci febra musculara...ca si eu am muscat-o prima data...nu imi mai miscam mainile...barbieritul era deja un sport [face_laugh]

    Eu poimaine ma duc iar...

    @Tezeu: sa stii ca la sala nu slabesti...adica depinde...daca faci bicicleta si abdomene si cu greutati mici si repetari multe slabesti in ultimul hal...daca faci cu greutatati mari si repetari putine te ingrasi...dar nu grasime...masa musculara:)

     
  20. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Ti-am spus omule... sala nu e pt. mine. E prea plictisitoare. De aia am bicicleta, role, minge de basket etc. etc. etc. Desigur, eu nici n-am slabit ca tine dar cred ca-i vina mea, ca m-am oprit half the way.
     
  21. Milena_Syan

    Milena_Syan Jedi Master star 4

    Registered:
    Sep 27, 2005
    @Tezeu, daca mergeai all the way cu slabitul, cred ca acum ai fi cantat la harpa!

    @Raziel Kudos to you dude! Few people have the willpower to lose that kind of weight and still maintain balance.
     
  22. MaraStardreamer

    MaraStardreamer Jedi Master star 4

    Registered:
    Apr 25, 2006
    Tezeu, n-o ascuta pe Milena. Stii ca trebuie sa scapi de burta ca sa te iubeasca fetele, nu-i asa? Persevereaza! :D
     
  23. ATTezeu

    ATTezeu Jedi Padawan star 4

    Registered:
    May 13, 2005
    Stii ce zice Margineanu: "Ma iubeste femeile/Si e moarte dupe mine/Toata noaptea imi sade pe cap/Nu stiu ce sa fac, ca sa scap!"
     
  24. CyberFaust

    CyberFaust Jedi Padawan star 4

    Registered:
    Jun 23, 2005
    merg la inot...care e intr-o sala...de inot! Cu bazin and ****, pe buneee!
     
  25. Chantal

    Chantal Jedi Youngling star 3

    Registered:
    Jun 20, 2005
    Eu merg la cursuri de dans impreuna cu o prietena. Facem dans sportiv (latino si standard), de doua ori pe saptamana cate o ora jumate. Pare un fleac, dar facem incalzire in forta plus zbantuiala de rigoare, plec de acolo transpirata si rosie toata.
    E foarte fain, de asta si merg, pentru a face miscare si a-mi creste tonusul muscular si psihic. Plus coordinarea motorie.
    Cam asa: cha-cha 1...2, 3; cha-cha 1...2, 3... :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.